Susisiekite su manimi: arkadijus@vinokuras.lt
Arkadijus Vinokuras
Arkadijus Vinokuras - Užrašas
Blogas » Vargas dėl proto

Vargas dėl proto

Paskelbta 2013 spalio mėn. 3 d. | 1 koment.

Žymės: , , , , ,

Vienu paspaudimu Lietuvos Seimas virto lenkišku seimu. Nežinantiems istorijos, tai aliuzija į visišką chaosą Lenkijos seime ATR (Žečpospolitos) laikais. Opozicijos vadovas Andrius Kubilius Darbo partijos (leiboristų) rokiruotę įvardijo kaip nepagarbą Seimui. Bet tos pagarbos seniai nebeliko – konservatorių dėka. Visos partijos Seime vis pakabėdavo ant V.Uspaskicho kabliuko ir būdavo spaudžiamos. Tiesa, dar nežinia, kas ką spaudžia ir iš kur. 

Socialdemokratai pakibo galimai visai kadencijai. Vienintelis būdas atsikratyti chaosu – nupirkti DP narius ir taip persivilioti į socialdemokratų gretas. Kartoju: nupirkti. Pasiūlymas nepadorus, bet to padorumo, kaip jau pastebėta, Seime kaip ir nebeliko.

Tai, kad premjeras nusprendė palaikyti DP atstovės I.Graužinienės kandidatūrą į Seimo pirmininko postą, to padorumo stoką akivaizdžiai patvirtina. Į antro svarbiausio Lietuvos valstybės pareigūno kėdę norima pasodinti dar žemesniu intelektu nei buvęs veikėjas pasižymintį asmenį.

Nereikia pamiršti ir fakto, kad I.Graužinienė buvo viena iš DP partijos Seimo narių desanto, lėkusio į Maskvą šmeižti Lietuvos. Ar socialdemokratai tai pamiršo? Matyt, nes kadaise patys siuntė savo desantą pagerbti A.Lukašenkos.

Tai, kas dabar vyksta prieš mūsų akis, yra žemiausios prabos absurdo teatras. Vėl būtina priminti, kad su bet kuo bet kada obuoliauti nepatartina. Anksčiau ar vėliau išsitepi pats. Nesutikčiau su mintimi, esą socialdemokratų pastangas įvesti tvarką spaudžiant DP vainikavo pergalė.

Bet kas negali ir neturi tapti Lietuvos politinio elito, antros svarbiausios politinės institucijos veidu. A.Valinsko ir V.Gedvilo atvejis tai parodė. Ar reikia minti dar ir trečią kartą ant to paties grėblio?

Galima, žinoma, remtis Romos imperijos laikų politinio perversmo istorija, kai pretorionai paskelbė Klaudijų imperatoriumi. Pastarasis prieš tai buvo pajuokos objektu, bet galiausiai parodė, ką sugeba. Šio mūsų Lietuvos politinės istorijos atvejo niekaip nepalyginsi su Romos.

I.Graužinienė neblizga politinių, pasaulėžiūros, solidaus elgesio kultūros, oratoriaus gebėjimų gausa. Negi DP nebeturi nieko verto šiam atsakingam postui? Klausimas retorinis, žinoma. Lietuvai verkiant reikia B.Obamos kalibro politiko, bet, kaip ir pastebėjau, Lietuva nėra Roma, nei JAV. Deja, šiandien arčiau rusiškos pseudokultūros priartėti jau nebegalima. Liūdnai juokinga – Seimas galiausiai tapo V.Uspaskicho įkaitais.

Kokios politinės realijos laukia Seimo, jeigu jam vadovaus I.Graužinienė? Tereikia atsakyti į kelis klausimus norint susidaryti vaizdą. Pavyzdžiui: kaip ji bendraus su prezidente, išmetusia ją lauk iš DP pristatytų ministrų kandidatų sąrašo dėl kompetencijos stokos? Kiek laiko tęsis jos pirmininkavimas Seimui? Ar iki pirmos mėnulio fazės, veiksiančios V.Uspaskichą?

Socialdemokratų vadovybė taip pat turėtų viešai pateikti įtikinančių argumentų, pagrindžiančių DP siūlomo asmens tinkamumą atstovauti Lietuvos politiniam elitui. Dabar juk ne didžiausia Lietuvos partija valdo padėtį. Regis, ji tik bando improvizuoti, laviruoti visiškai jai nepavaldžiuose, nekontroliuojamuose procesuose.

Laikas socialdemokratams naudoti politinę galią gelbėjant Seimo ir savo įvaizdį. Parodyti vadybos ir politinės komunikacijos gebėjimus, kurių vis dar nesimato. Kaip ir nesimato socialdemokratinio politinio išprusimo, intelektualumo, sugebančio pakelti politikos, politinio žaidimo kartelę iki solidaus tarptautinio lygio.

Deja, neturi mūsų socialdemokratai tarp saviškių ir garsaus rusų diplomato, politinio veikėjo, dramaturgo A.Gribojedavo atitikmens. Antraip tas jau būtų puolęs rašyti dar kietesnę tragikomediją nei „Vargas dėl proto“.

Nes tai, ką šiandien matome politiniame teatre šiuolaikiniame Vilniuje, būtent ir yra vargas dėl proto.

 

Publikuota lrytas.lt

Publikuota kaunozinios.lt


Publikuoti komentarą

Komentarai

  • Toks įspūdis susidaro, kad Č.Juršėnui pasitraukus iš aktyvios politikos, geros politinės komunikacijos LSDP kaip ir neliko. O dėl vadybos, tai LSDP niekada geros vadybos neturėjo. Deja. :(

    Publikavo Augustas, 2013 spalio mėn. 06 d. 14:38 (prieš 9 metus)

 
Archyvas
© Arkadijus Vinokuras, 2011 - 2022 | www.vinokuras.lt | Web Sprendimas: ATO.lt design