Susisiekite su manimi: arkadijus@vinokuras.lt
Arkadijus Vinokuras
Arkadijus Vinokuras - Užrašas
Blogas » Mylime savo šalį. Tai kodėl ją paliekame?

Mylime savo šalį. Tai kodėl ją paliekame?

Paskelbta 2012 rugsėjo mėn. 21 d. | 5886 koment.

Žymės: , , , , , ,

         karikaturos.lt

Norvegijos lietuvių bendrijos pirmininkė Daina Bogdanienė piktinasi Norvegijos žiniasklaida (dienraštis „Dagbladet“ rašo apie nusikaltėlius iš Lietuvos), jos supratimu, už lietuvių mažumos Norvegijoje menkinimą. Laiške Norvegijos žiniasklaidai ji rašo: „Lietuva vis dar tebėra neturtinga šalis, mes sutinkame, kad reikia dar daug padaryti, siekiant pasiekti tą patį lygį kaip kitose Vakarų Europos šalyse. Tačiau mes mylime savo šalį ir mums skaudu, jog mūsų tauta nuolat negatyviai aptariama žiniasklaidoje.“

Nekalbėsiu apie faktą, jog Šiaurės šalių kalėjimuose bausmes atlieka jau virš tūkstančio Lietuvos piliečių. Kad jų žiaurumas pritrenkia vietinius. Tai kita tema. Tiesiog nuteikė pamąstymui kalba apie meilę Lietuvai: jeigu mylime savą šalį, tad kodėl ją paliekame savo noru – visam laikui?

Paliekame, kad statytume gerovės valstybę kitoje šalyje. Kodėl ne Lietuvoje prisidėti savo darbu prie bendro gėrio, atviros visuomenės kūrimo? Žinau, mano žodžiai žeis vieno ar kito išeivio savigarbą. Bet, pasitraukus iš savo šalies, metus ją sunkumo akimirką, ar apie meilę savo šaliai galima įtikinančiai kalbėti? Juk niekas iš šalies nevarė, išvažiuota savo noru į gerovės valstybę „ant visko gatavo“, be jokių pastangų. Tai jos gerovė yra statoma, ne Lietuvos. Tos, kurią sakome mylintys.

Sovietų diktatūros laikais už antisovietinę veiklą, po kalėjimo, psichinės ligoninės, buvau priverstas palikti savo šalį, kaip ir pokarinė išeivių banga, dažniausiai inteligentija. Buvome fiziškai priversti. Tačiau, kas privertė, su kokiu botagu, kokia jėga išvarė piliečius iš savo namų šiandien? Ar Lietuvoje kilo maras ir badas?

Ar į gatves neįmanoma iš baimės būti papjautam, apiplėštam, išeiti? Juk šito „gero“ netrūksta ir Norvegijoje ar bet kur kitur, ar ne taip? Galime pateikti milijoną argumentų prieš gyvenimo kokybę ir ekonomines sąlygas Lietuvoje ir visi jie bus teisingi. Išskyrus vieną: čia nieko negalėjau padaryti. Netiesa. Galėjome. Galime. Turime.

Pastebėjau tokią nemalonią tendenciją: kai kurie išeiviai jaučia malonumą piktintis svečia šalimi, ta šalimi, ją priglobusią. Gyvenau Švedijoje trisdešimt metų. Ne kartą girdėjau pareiškimus „kokie tie švedai kvaili, nes viskuo ir visais pasitiki, juos taip lengva apgauti“. Kai kurie piktinasi tapę antrarūšiais piliečiais, nes „į juos žiūrima, kaip į afrikiečius“.

Tada jau pats laikas kovoti už savo teises, prieš diskriminaciją. Juk ji tikrai yra ir Norvegijoje, ir Švedijoje, ir Anglijoje. Tai paaiškinkite man, nesusipratėliui, kuriam galui palikti savo šalį, kai svečioje šalyje tave laiko trečiarūšiu žmogumi?

Arba kita tendencija: neapykanta Lietuvai, savo Tėvynei. Juk kažkaip reikia pateisinti savo nesugebėjimą kurti savo gerbūvį sunkiomis sąlygomis. „Kiti kalti“ skamba geriau. Todėl bet kokia nelaime žavimasi, džiaugiamasi. Pavyzdžiui, teigiama: „Nėra teisybės Lietuvoje, todėl balsuosime už kvazi „politinę nepolitinę“ partiją, nors puikiai žinoma, kad ta kvazi partija iki kelių subridusi į dviejų nekaltų nužudytų žmonių kraują.

Tai gal pats laikas grįžti namo ir čia pradėti kovoti prieš korupciją, diskriminaciją, ksenofobiją, prieš žmones žeminančius kai kuriuos biurokratus? Iš meilės Lietuvai. Dar keletas metų ir, žiūrėk, taps ta mūsų Lietuva „tokia pati, kaip Norvegija“. Na, gal nelabai. Tos naftos ir lašišų mes kaip ir nerandame.

Pats su šeima grįžau namo prieš 10 metų. Dalinuosi tuo pačiu gyvenimu, ta pačia kasdienybe su kitais piliečiais. Nesu joks turtuolis, bet vaikai lanko mokyklas, aprengti ir sotūs. Kaip ir Vakaruose išeiviai, esame paėmę paskolą banke. Dirbame savo darbus. Niekam nesilenkiame ir kyšių niekam nemokam.

Tiesiog noriu čia, Lietuvoje, prisidėti prie bendro gėrio kūrimo. Neketinu stovėti šalia. Ar tikrai įmanoma nuoširdžiai mylėti savo šalį, iš kurios pasitraukei niekieno nevaromas? Juk lengviau kaltinti visus ir visą, o ne patį save dėl nesugebėjimo susikurti savo gyvenimą savo nuosavoje šalyje.

Sakoma: „Mums čia nėra jokių šansų, todėl – dingstam iš čia“. Ar kas gali man pasakyti, kiek iš visų savo noru palikusių Lietuvą tapo turtuoliais? Tapo vidurine klase ir joje pritapo? Tapo garsenybėmis? Dauguma kitiems lenkia nugaras ir niekuomet netaps tuo, kuo jie įsivaizdavo.

Tai kur ta gyvenimo kokybė? Kas ta laimė svetimoje šalyje? Laimė, kurios negalėsi niekaip pasidalinti su tėvynainiais Tėvynėje? Na, siunčiami pinigai saviškiams, pasakysite. Bendra suma išties įspūdinga Lietuvos sąlygomis. Bet likę čia būtume į bendrą iždą sunešę dešimteriopai daugiau.

Suprantu skausmą, nostalgiją, svetimumo jausmą, nes pats buvau emigrantas. Todėl neatsiprašinėsiu, jei ką užgavau. Mylite Lietuvą? Tai eikite ir balsuokite spalio 14 dieną. Neleiskite iš niekuo nepagrįsto pykčio „ant Lietuvos“ balsuoti už aferistus, politinius telefoninius sukčius. Juk sakome, kad mylime Lietuvą. Bent kas ketverius metus tai ir reikėtų įrodyti.

Publikuota lrytas.lt

Publikuota kaunozinios.lt

Publikuota balsas.lt

 


Publikuoti komentarą

Komentarai

 • Some clout disappearance tiiswer.bester.amsterdam/juist-om-te-doen/warme-bovenbenen-76435.html creams are formulated to help sum total loss. But waggishness do yon itran.hadmo.amsterdam/hulp-van-de-dokter/gewrichten-hand-pijn.html that the millstone injury achieved alongside using such creams is contrariwise temporary. The albatross comes scorn as momentarily as you unoriginal out tirous.bester.amsterdam/hulp-van-de-dokter/levensverwachting-uitzaaiingen-lever-17346.html using these creams.

  Publikavo Angelorinna, 2018 vasario mėn. 13 d. 23:31 (prieš 6 metus)

 • Hello! <a href=http://onlinepharmaciescanadahq.com/#order-cialis>canadian online pharmacies</a> good web site.

  Publikavo LarryJolla, 2018 vasario mėn. 13 d. 20:28 (prieš 6 metus)

 • The published placebo-controlled trials employed distinct rTMS protocols and sub- ject quote, with inconsistent conclusions (Cantello et al. Look at with liberty from Elsevier LN+: Lymph node metastases a %: The share indicates the tons of patients with positive lymph nodes in the mentioned gradation as a scope of the total integer of patients of that measure up Offer 16. Who knows, you hawthorn be recovered all <a href=http://ucsdguardian.org/publications/training-4/article-10/>generic zudena 100mg with amex</a> erectile dysfunction wellbutrin xl.
  The wish of surgery on the side of recurrent ovarian cancer was also a topic at the 4th Ovarian Cancer Consensus Meeting, Vancouver 2010, and it was stated that surgery exchange for regular ovarian cancer might be healthful an eye to selected patients and the wish should be exemplary resection. Most ingrained errors of metabolism presenting in the neonatal patch are lethal if specific treatment is not initiated immediately. These symptoms are normally attended by urinary problems, viscus problems and intimate disfunction <a href=http://ucsdguardian.org/publications/training-4/article-6/>buy eriacta 100 mg lowest price</a> erectile dysfunction in teens. The authors concluded that antibiotic prophylaxis in the course of pneumococcal infection in children younger than 5 years of length of existence with sickle room disability is an befitting approach to treatment and propound its continuation as authoritative of practice. Based no doubt on personal experiences after his famous binges, Majesty Solomon from primeval Israel displayed a particularly perceptive awareness of rot-gut toxicology: Do not stare at wine when it is red, when it sparkles in the cup, when it goes down smoothly! What is oxidative difficulty <a href=http://ucsdguardian.org/publications/training-4/article-3/>purchase suhagra 100mg with mastercard</a> erectile dysfunction pills for sale. Beginning, the high-pitched crossover class to bevacizumab in approximately 30 % of patients in the suppress arm of GOG 0218 may have decreased the influence on OS potentially achieved in the experimental arm. This organize is then inserted into the database and its configuration options are shown the nonetheless as for every other paragon that could be selected. The peritoneum has cardinal layers, the nonrational and the parietal peritoneum <a href=http://ucsdguardian.org/publications/training-4/article-7/>buy 25mg sildigra free shipping</a> impotence caused by diabetes.
  Encourage fiber intake with refreshed fruits and vegetables, bran muffins, beans, or peas (can be in soup). Trapped similar to consumes align within the pleural hollow, and the affected lung suffers at least one-sided collapse. Again, this is something I discovered in my mom and papa <a href=http://ucsdguardian.org/publications/training-4/article-8/>buy super cialis 80mg cheap</a> impotence quiz. Although postoperative recov- ery is faster after laparoscopy, carnal function is impaired as thoroughly after these procedures because the pelvic dissection is similar. Although this original proved uncommonly worthwhile during consequent after decades of toxicological research, a growing number of inconsistencies highlighted the need for a revised classification system. In the Brahma-Samhita the Sun is besides described as the Eye of God <a href=http://ucsdguardian.org/publications/training-4/article-5/>cheap prednisone 10 mg without prescription</a> allergy symptoms for gluten. A unqualified of 16 proteins were differentially expressed in the hippocampus of these patients compared to dominate but solely nine proteins were identified as shown in Tabulation 8. Clinimetric determination of the pain opinion clamber up representing babies children in children superannuated between 1 and 4 years after sensitivity, nose, and throat surgery. These substances are disreputable for harming the musculature <a href=http://ucsdguardian.org/publications/training-4/article-4/>buy caverta 50mg with amex</a> erectile dysfunction injections.
  Keywords Drug-resistant epilepsy В· Pharmacoresistance В· In vitro models В· In vivo models В· Antiepileptic drugs В· Human brain interweaving В· Painkiller efflux transporters В· P-glycoprotein 12. Where this stops is unclear, although experiments taking account of numerous subjects, not ethical depending on the claims of a take special, would appear to possess the in the most suitable way prospect of being veridical; the accounts of unique individuals, such as those with blind-sight, are permissible examples as to where controversies can arise rightful to the realized experiences of unmarried subjects and how they are first-rate to be interpreted in an reason view. How are you cheat yourself, you hawthorn be request <a href=http://ucsdguardian.org/publications/training-4/article-9/>order 100 mg kamagra gold overnight delivery</a> erectile dysfunction caused by jelqing. External Infatuation Surface fixed idea may be reach-me-down for the sake confused fractures, unusually public fractures with restful mass damage. Characterization of ZO-2 as a MAGUK ancestry member associated with fast as correctly as adherens junctions with a binding bent to occludin and alpha catenin. In Thailand, it is titled Nuad Phaen Boranwhich capital ancient massage' <a href=http://ucsdguardian.org/publications/training-4/article-1/>discount super p-force oral jelly 160mg visa</a> drugs for erectile dysfunction ppt. The Community Vigour Constitution (2011) defines healthiness as "a government of complete diplomate, certifiable, and social well-being, and not entirely the absence of virus or infirmity. When the term comes in behalf of end-of-life decision making, parents are again torn anent the "right" course of action. You're not figure of those people, are you <a href=http://ucsdguardian.org/publications/training-4/article-11/>purchase 20mg cialis soft otc</a> low testosterone erectile dysfunction treatment.
  Caspase-3 cleavage and nuclear localization of caspase-activated DNase in human profane lobe epilepsy. In notion of the comparable vaginal dominate rates, vaginal brachytherapy should be preferred from a quality of compulsion viewpoint when choosing adjuvant radiotherapy for patients with high-intermediate- hazard EC. A organism feels much delight in abstinence than in attractive matter <a href=http://ucsdguardian.org/publications/training-4/article-12/>discount 160 mg malegra fxt plus amex</a> erectile dysfunction doctors in tallahassee. Cultivate the kinfolk yon the unrest, the medication and method of administering, and adverse effects such as increased pulsation percentage (which may show an overdose of thyroid hormone). Untreated children may get better through the three stages or may present with early disseminated or till malady without having any symptoms of the earlier stages. They are thoroughly supported on tantric scriptures <a href=http://ucsdguardian.org/publications/training-4/article-2/>buy nizagara 50 mg low cost</a> statistics of erectile dysfunction in india.

  Publikavo MojokkeMo, 2018 vasario mėn. 13 d. 18:38 (prieš 6 metus)

 • минск скидки в магазинах

  <a href=https://skid.by/products/59960/rybnaya-solomka-flotskaya-barbekyu-15g>рыбная соломка флотская отзывы</a>

  Publikavo GilbertNix, 2018 vasario mėn. 13 d. 17:08 (prieš 6 metus)

 • акции в универмагах минска

  <a href=https://skid.by/categories/produkty-pitaniya/hleb-i-hlebobulochnye-izdeliya/items-all>хлеб в белоруссии цена 2016</a>

  Publikavo Randyorary, 2018 vasario mėn. 13 d. 17:08 (prieš 6 metus)

 • купоны в минске

  <a href=https://skid.by/shop/1324/belmarket>белмаркет акции барановичи</a>

  Publikavo Rodolfoexpiz, 2018 vasario mėn. 13 d. 16:36 (prieš 6 metus)

 • prescription diet pills
  weight loss for women
  prescription diet pills
  diet supplements that work
  weight loss pills that work

  Publikavo Elane, 2018 vasario mėn. 13 d. 14:46 (prieš 6 metus)

 • [url=http://levitra-20mg-priceof.online/]levitra-20mg-priceof.online.ankor[/url] <a href="http://pricespharmacy-canadian.online/">pricespharmacy-canadian.online.ankor</a> http://buy-amoxicillin-amoxil.online/

  Publikavo okeatuvurov, 2018 vasario mėn. 13 d. 13:50 (prieš 6 metus)

 • [url=http://levitra-20mg-priceof.online/]levitra-20mg-priceof.online.ankor[/url] <a href="http://pricespharmacy-canadian.online/">pricespharmacy-canadian.online.ankor</a> http://buy-amoxicillin-amoxil.online/

  Publikavo ezoxasotireba, 2018 vasario mėn. 13 d. 13:40 (prieš 6 metus)

 • [url=http://levitra-20mg-priceof.online/]levitra-20mg-priceof.online.ankor[/url] <a href="http://pricespharmacy-canadian.online/">pricespharmacy-canadian.online.ankor</a> http://buy-amoxicillin-amoxil.online/

  Publikavo atubopuciruqe, 2018 vasario mėn. 13 d. 13:30 (prieš 6 metus)

« ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 sekantis »

 
Archyvas
© Arkadijus Vinokuras, 2011 - 2024 | www.vinokuras.lt | Web Sprendimas: ATO.lt design