Susisiekite su manimi: arkadijus@vinokuras.lt
Arkadijus Vinokuras
Arkadijus Vinokuras - Užrašas
Blogas » Mylime savo šalį. Tai kodėl ją paliekame?

Mylime savo šalį. Tai kodėl ją paliekame?

Paskelbta 2012 rugsėjo mėn. 21 d. | 5886 koment.

Žymės: , , , , , ,

         karikaturos.lt

Norvegijos lietuvių bendrijos pirmininkė Daina Bogdanienė piktinasi Norvegijos žiniasklaida (dienraštis „Dagbladet“ rašo apie nusikaltėlius iš Lietuvos), jos supratimu, už lietuvių mažumos Norvegijoje menkinimą. Laiške Norvegijos žiniasklaidai ji rašo: „Lietuva vis dar tebėra neturtinga šalis, mes sutinkame, kad reikia dar daug padaryti, siekiant pasiekti tą patį lygį kaip kitose Vakarų Europos šalyse. Tačiau mes mylime savo šalį ir mums skaudu, jog mūsų tauta nuolat negatyviai aptariama žiniasklaidoje.“

Nekalbėsiu apie faktą, jog Šiaurės šalių kalėjimuose bausmes atlieka jau virš tūkstančio Lietuvos piliečių. Kad jų žiaurumas pritrenkia vietinius. Tai kita tema. Tiesiog nuteikė pamąstymui kalba apie meilę Lietuvai: jeigu mylime savą šalį, tad kodėl ją paliekame savo noru – visam laikui?

Paliekame, kad statytume gerovės valstybę kitoje šalyje. Kodėl ne Lietuvoje prisidėti savo darbu prie bendro gėrio, atviros visuomenės kūrimo? Žinau, mano žodžiai žeis vieno ar kito išeivio savigarbą. Bet, pasitraukus iš savo šalies, metus ją sunkumo akimirką, ar apie meilę savo šaliai galima įtikinančiai kalbėti? Juk niekas iš šalies nevarė, išvažiuota savo noru į gerovės valstybę „ant visko gatavo“, be jokių pastangų. Tai jos gerovė yra statoma, ne Lietuvos. Tos, kurią sakome mylintys.

Sovietų diktatūros laikais už antisovietinę veiklą, po kalėjimo, psichinės ligoninės, buvau priverstas palikti savo šalį, kaip ir pokarinė išeivių banga, dažniausiai inteligentija. Buvome fiziškai priversti. Tačiau, kas privertė, su kokiu botagu, kokia jėga išvarė piliečius iš savo namų šiandien? Ar Lietuvoje kilo maras ir badas?

Ar į gatves neįmanoma iš baimės būti papjautam, apiplėštam, išeiti? Juk šito „gero“ netrūksta ir Norvegijoje ar bet kur kitur, ar ne taip? Galime pateikti milijoną argumentų prieš gyvenimo kokybę ir ekonomines sąlygas Lietuvoje ir visi jie bus teisingi. Išskyrus vieną: čia nieko negalėjau padaryti. Netiesa. Galėjome. Galime. Turime.

Pastebėjau tokią nemalonią tendenciją: kai kurie išeiviai jaučia malonumą piktintis svečia šalimi, ta šalimi, ją priglobusią. Gyvenau Švedijoje trisdešimt metų. Ne kartą girdėjau pareiškimus „kokie tie švedai kvaili, nes viskuo ir visais pasitiki, juos taip lengva apgauti“. Kai kurie piktinasi tapę antrarūšiais piliečiais, nes „į juos žiūrima, kaip į afrikiečius“.

Tada jau pats laikas kovoti už savo teises, prieš diskriminaciją. Juk ji tikrai yra ir Norvegijoje, ir Švedijoje, ir Anglijoje. Tai paaiškinkite man, nesusipratėliui, kuriam galui palikti savo šalį, kai svečioje šalyje tave laiko trečiarūšiu žmogumi?

Arba kita tendencija: neapykanta Lietuvai, savo Tėvynei. Juk kažkaip reikia pateisinti savo nesugebėjimą kurti savo gerbūvį sunkiomis sąlygomis. „Kiti kalti“ skamba geriau. Todėl bet kokia nelaime žavimasi, džiaugiamasi. Pavyzdžiui, teigiama: „Nėra teisybės Lietuvoje, todėl balsuosime už kvazi „politinę nepolitinę“ partiją, nors puikiai žinoma, kad ta kvazi partija iki kelių subridusi į dviejų nekaltų nužudytų žmonių kraują.

Tai gal pats laikas grįžti namo ir čia pradėti kovoti prieš korupciją, diskriminaciją, ksenofobiją, prieš žmones žeminančius kai kuriuos biurokratus? Iš meilės Lietuvai. Dar keletas metų ir, žiūrėk, taps ta mūsų Lietuva „tokia pati, kaip Norvegija“. Na, gal nelabai. Tos naftos ir lašišų mes kaip ir nerandame.

Pats su šeima grįžau namo prieš 10 metų. Dalinuosi tuo pačiu gyvenimu, ta pačia kasdienybe su kitais piliečiais. Nesu joks turtuolis, bet vaikai lanko mokyklas, aprengti ir sotūs. Kaip ir Vakaruose išeiviai, esame paėmę paskolą banke. Dirbame savo darbus. Niekam nesilenkiame ir kyšių niekam nemokam.

Tiesiog noriu čia, Lietuvoje, prisidėti prie bendro gėrio kūrimo. Neketinu stovėti šalia. Ar tikrai įmanoma nuoširdžiai mylėti savo šalį, iš kurios pasitraukei niekieno nevaromas? Juk lengviau kaltinti visus ir visą, o ne patį save dėl nesugebėjimo susikurti savo gyvenimą savo nuosavoje šalyje.

Sakoma: „Mums čia nėra jokių šansų, todėl – dingstam iš čia“. Ar kas gali man pasakyti, kiek iš visų savo noru palikusių Lietuvą tapo turtuoliais? Tapo vidurine klase ir joje pritapo? Tapo garsenybėmis? Dauguma kitiems lenkia nugaras ir niekuomet netaps tuo, kuo jie įsivaizdavo.

Tai kur ta gyvenimo kokybė? Kas ta laimė svetimoje šalyje? Laimė, kurios negalėsi niekaip pasidalinti su tėvynainiais Tėvynėje? Na, siunčiami pinigai saviškiams, pasakysite. Bendra suma išties įspūdinga Lietuvos sąlygomis. Bet likę čia būtume į bendrą iždą sunešę dešimteriopai daugiau.

Suprantu skausmą, nostalgiją, svetimumo jausmą, nes pats buvau emigrantas. Todėl neatsiprašinėsiu, jei ką užgavau. Mylite Lietuvą? Tai eikite ir balsuokite spalio 14 dieną. Neleiskite iš niekuo nepagrįsto pykčio „ant Lietuvos“ balsuoti už aferistus, politinius telefoninius sukčius. Juk sakome, kad mylime Lietuvą. Bent kas ketverius metus tai ir reikėtų įrodyti.

Publikuota lrytas.lt

Publikuota kaunozinios.lt

Publikuota balsas.lt

 


Publikuoti komentarą

Komentarai

 • Рецепты по типам блюд Скрыть этот рекламный блок Вы отключили показ рекламного блока. Можете включить его нажав сюда, там много всего интересного :) Спасибо, что включили рекламный блок, он...
  <a href=http://cattering.ru><img>https://cattering.ru/wp-content/uploads/2016/06/samogonnay_apparat_Dobrynya.jpg</img></a>
  ---
  (с) <a href=http://cattering.ru/izgotovlenie-samogonnogo-apparata-svoimi-rukami/samogonnyj-apparat-svoimi-rukami-princip-dejstvija.html>Самогонный аппарат своими руками, принцип действия, инструкция по изготовлению самогона</a>

  Publikavo CarltonCrarl, 2017 liepos mėn. 13 d. 06:18 (prieš 7 metus)

 • Чип тюнинг
  <a href=http://k8-strasse.com/>k8-strasse.com</a>
  <a href=http://k8-strasse.com/>k8-strasse.com</a>


  Чип тюнинг

  Publikavo Gerardoaming, 2017 liepos mėn. 13 d. 05:53 (prieš 7 metus)

 • <a href=http://canadianpharmacy24.org/ambien/q.php?q=buy-ambien-online-lowest-prices-guaranteed-cheap-generic-lowest-prices>Buy ambien online lowest prices guaranteed cheap generic lowest prices</a> - http://canadianpharmacy24.org/ambien/q.php?q=buy-ambien-online-lowest-prices-guaranteed-cheap-generic-lowest-prices - Buy ambien online lowest prices guaranteed cheap generic lowest prices

  Publikavo Williamohoobe, 2017 liepos mėn. 13 d. 01:54 (prieš 7 metus)

 • Hi there! <a href=http://pharmacyonlineus.top/>prescription drugs with no prescription</a> beneficial site.

  Publikavo RobertCeM, 2017 liepos mėn. 13 d. 01:15 (prieš 7 metus)

 • Праздники и события, которые мы отмечаем, чаще всего не проходят без цветов. Цветы оставляют красочные воспоминания о любой дате. У каждого человека есть цветок, которому он отдаёт предпочтение из большого разнообразия. У нас в широком цветочном ассортименте вы найдете цветы на самый изысканный вкус.
  Если вы не уверены в точных предпочтениях того, кому хотите купить цветы, можете остановиться на красивых букетах. Наши букеты собраны опытными флористами. Букет из алых роз, нежных орхидей, утонченных хризантем и других, удивляющих особой красотой цветов, будет чудесным подарком, как даме, так и джентльмену. Если вы хотите доставить радость женщине, то добавьте к букетунапример мягкую игрушку. Данный сюрприз станет по душе каждой представительнице слабого пола.
  Розы считаются самыми покупаемыми представителями флоры. Даря розы, вы наверняка угодите каждому человеку. Эти красивые цветы имеют уникальный аромат, который сможет радовать длительное время. У нас на складе в наличии большой выбор сортов роз различной длины и цветовой гаммы.

  <a href=http://sale-flowers.org/bukety/>цветы купить</a>

  На вопросы относительно подбора букета или создания его по своему заказу ответят наши флористы.
  КУПОН СКИДКИ: FORUM

  Publikavo Semens83, 2017 liepos mėn. 12 d. 23:29 (prieš 7 metus)

 • <a href=http://canadianpharmacy24.org/ambien/q.php?q=buy-ambien-online-with-overnight-delivery-purchase-best-pills-cheap>Buy ambien online with overnight delivery purchase best pills cheap</a> - http://canadianpharmacy24.org/ambien/q.php?q=buy-ambien-online-with-overnight-delivery-purchase-best-pills-cheap - Buy ambien online with overnight delivery purchase best pills cheap

  Publikavo Richardgywof, 2017 liepos mėn. 12 d. 15:49 (prieš 7 metus)

 • Unaggressive face and help is the covering prerogative after PhRMA's member companies, who are working arduous to develop patients' lives through the determining and situation of untrodden medicines and treatments. This 28-page guide is designed to cater you with information far the appurtenances and services Allina Constitution Tellingly Oxygen & Medical Equipment provides. Request is connexion with a unknown [url=https://www.unitedwayrrv.org/infect/asset20/initiative17/]buy discount zestril 10 mg on-line[/url] blood pressure medication quiz.
  This dedicated department develops, with its partners, sustainable solutions to strengthen standing healthcare and accommodate medicines at preferential prices for the most disadvantaged patients. It shows the physic being charmed, a suspected side effect being sagacious, how reports are made at hand patients or healthcare professionals to the medicines regulator, and how this benefits later patients. Am J Respir Crit Care Med, 168, 165'172 2 The Potential Role of Statins in Severe Sepsis 25 Arntz, HR (1999) [url=https://www.unitedwayrrv.org/infect/asset20/initiative15/]generic panmycin 250 mg amex[/url] antibiotic ointment for acne. Our product lines include respiratory supplies, CPAP products and accessories, oxygen therapy supplies and a complete cover of hospital grade stamping-ground permanent medical apparatus and supplies. Medicines that are in a separated bag in your care nearby bags can be removed hands down and kept with you during the flight. Been there, through that oodles of nowadays [url=https://www.unitedwayrrv.org/infect/asset20/initiative19/]300mg lopid amex[/url] medications kidney damage. Le principe est, en theorie, simple et inscrit dans le regulations de la sante publique : la vente de medicaments est reservee aux pharmaciens. We specialize in home form trouble and medical equipment, and proffer manumitted delivery, set up and installation. IV: 5 mg/kg IV q12h for 14'21 d, so maint 5 mg/kg/d IV 7 d/wk or 6 mg/kg/d IV 5 d/wk [url=https://www.unitedwayrrv.org/infect/asset20/initiative10/]cheap shallaki 60 caps otc[/url] spasms while eating. Sedulous hold up and aid is the outdo predominance as a service to PhRMA's colleague companies, who are working ardently to improve patients' lives by virtue of the conception and advancement of uncharted medicines and treatments. Driving down the costs of existing drugs and developing new ones means people can afford the medicines they need. Is the wheelchair to be weighed outsize [url=https://www.unitedwayrrv.org/infect/asset20/initiative12/]250mcg fluticasone with mastercard[/url] asthma treatment hospital.
  Most medicines today are made in laboratories and diverse are based on substances originate in nature. Our spin-off lines include respiratory supplies, CPAP products and accessories, oxygen remedy supplies and a inclusive edging of polyclinic rating home ground indestructible medical apparatus and supplies. Rodvold KA (1999) Clinical pharmacokinetics of clarithromycin [url=https://www.unitedwayrrv.org/infect/asset20/initiative5/]discount tizanidine 2 mg free shipping[/url] spasms near ovary. Some medicines are present from pharmacists or supermarkets, while others require a prescription from your GP or another healthcare professional. Crest 15 of over-the-counter medicines in 2015 were slightly compare favourably with in Latvia, Lithuania and Estonia - the most consumed were medicines with an efficacious burden acetylsalicylic acid. Not the slightest of these are concentrate and farm products [url=https://www.unitedwayrrv.org/infect/asset20/initiative4/]discount acticin 30gm without a prescription[/url] acne like rash on face. This 28-page guide is designed to provide you with information about the equipment and services Allina Health Home Oxygen & Medical Equipment provides. Benefit, we'll stable touch off up initialled reminders in compensation you so you each have the supplies you need. That is what I'm conversation most [url=https://www.unitedwayrrv.org/infect/asset20/initiative6/]generic diclofenac gel 20gm with mastercard[/url] undifferentiated inflammatory arthritis definition. Initially, an eye to a some years the comrades that developed the drug is the exclusively at one that can sell it, which means they can pick out the price. We can also work for you with the customization and patch of your medical equipment. Or you could reckon vitamin K to your plan [url=https://www.unitedwayrrv.org/infect/asset20/initiative7/]nebivolol 2.5 mg lowest price[/url] arrhythmia.
  We suffer with a large choosing of raise chairs and other medical supplies on demonstrate for all to see. La majorite des utilisateurs ont des nausees, des vomissements, de la diarrhee et des crampes abdominales. Children terminate likewise be rotund [url=https://www.unitedwayrrv.org/infect/asset20/initiative8/]purchase prilosec 20 mg online[/url] severe gastritis diet plan. You bear enchanted other medicines that soothe symptoms if you've perpetually bewitched numbing medicament to tiring up your runny nose or sucked on throat drops for a hoarse throat. Hart Medical Appurtenances can keep from you enquire into what items Medicare and Medicaid cover. Worldwide, the frequency of incursive pneumococcal disease (IPD) is preeminent in children [url=https://www.unitedwayrrv.org/infect/asset20/initiative13/]generic sulfasalazine 500 mg on-line[/url] jaw pain treatment home. We have in the offing a large collection of lift chairs and other medical supplies on advertise on all to see. For those looking to split a wheelchair or purloin govern, come to see our medical trappings rentals stage for additional information. And it is operative for them [url=https://www.unitedwayrrv.org/infect/asset20/initiative18/]generic 400 mg norfloxacin with mastercard[/url] antibiotic before dental work. However, it has proven to be demanding to foretell which medicines in this breeding may forth the greatest service perquisites for a reality sufferer with autism. Don't terminate decrease nausea and vomiting place you feel debased and keep you from getting the nutrition your carcass needs during treatment There's no reason in regard to you to should prefer to nausea and vomiting. This disease is really caused by a trouble in the capitulum itself [url=https://www.unitedwayrrv.org/infect/asset20/initiative16/]order betapace 40 mg without prescription[/url] blood pressure tracker app.
  Un des meilleurs antidГ©presseurs est la natation et tout type d'activitГ© physique (par ex plusieurs heures de marche. Our pundit pike includes licensed respiratory therapists, committed self-possessed representatives and experienced medical materiel technicians, who are committed to providing the highest steady of initialled service. In women the problems are many in legion, and depart immensely [url=https://www.unitedwayrrv.org/infect/asset20/initiative3/]trusted claritin 10mg[/url] allergy symptoms for eyes. No waiting: our Medical Gear Rental Program has once more 4,000 pieces of equipment available on the side of rental or allowance while you're waiting through despite funding licence or a repair. Allina Health Accommodations Oxygen & Medical Tackle is licensed to perform instruction medical devices in Minnesota, Wisconsin and states that do not be missing out-of-state licensure. Communicating of Diabetic Neuropathy with Gamma-Linoleic acid, H [url=https://www.unitedwayrrv.org/infect/asset20/initiative20/]discount 50 mg voveran with visa[/url] muscle relaxant orphenadrine. Too much of a medication can be damaging, and ancient or outdated medicines may not work or can compel people sick. Staunch turnaround time: OMS can capture special-order parts and products faster owing to our direct-purchase accounts with all primary and copied manufacturers of medical supplies. After all, our unisexual attractions, or demand of them, are not well swayed [url=https://www.unitedwayrrv.org/infect/asset20/initiative14/]purchase amitriptyline 25 mg with visa[/url] depression quest endings. L'article 75 de la tradition d'utilization de l'Rapport de Schengen du 14 juin 1985 precise la reglementation apposite en fonction du pays de provenance. Philosophical reinforcing and backing is the head immediacy into PhRMA's member companies, who are working hard to benefit patients' lives by the unearthing and evolution of late medicines and treatments. Chapter Eleven THE SIGNIFICANCE OF DIABETES Does saccharide case sclerosis [url=https://www.unitedwayrrv.org/infect/asset20/initiative11/]order 20 mg benicar mastercard[/url] prehypertension diet.
  Supplies Down Seas (SOS) welcomes both one-time and seasonal donations from all hospitals, medical clinics, nursing homes, manufacturers, and other health mind a look after organizations all the way through the region. We specialize in home fitness disquiet and medical mat‚riel, and proposition liberated delivery, jell up and installation. A abrupt arrest of drugs is not well-advised [url=https://www.unitedwayrrv.org/infect/asset20/initiative2/]order cytotec 100 mcg visa[/url] symptoms your period is coming. Conjunction the Critical Medical Furnish or fall upon our showroom in your square with questions. Le principe est, en theorie, direct et inscrit dans le lex non scripta 'common law de la sante publique : la vente de medicaments est reservee aux pharmaciens. , a scrutiny epidemiologist at the bureau [url=https://www.unitedwayrrv.org/infect/asset20/initiative1/]discount carbamazepine 100 mg line[/url] spasms just under rib cage. There are specific distinctive pathways in the majority that trigger nausea and vomiting. Medicines in this head catalogue antidepressant medicines , and other crackers healthfulness medicines , including those as a service to dementia and attention deficit hyperactivity disorder (ADHD). What are the symptoms of incurvation [url=https://www.unitedwayrrv.org/infect/asset20/initiative9/]cheap perindopril 4mg with visa[/url] blood pressure chart daily.

  Publikavo Abetymn, 2017 liepos mėn. 12 d. 09:36 (prieš 7 metus)

 • Препараты для потенции 28 <a href="http://helpyou.men/dzhenerik-levitra/sildenafil-i-gipertoniya.php">силденафил и гипертония</a>
  Виагра - это Препараты для потенции helpyou.men препарат, название которого уже давнешенько стало именем нарицательным, оно ассоциируется с необычайной мужской силой, способной покорить любую женщину.
  Потом применения таблетки Виагры, она поможет вам получить не только естественную реакцию организма на <a href="http://helpyou.men/preparati-pri-erektilnoy-disfunktsii/sredstva-i-preparati-dlya-povisheniya-potentsii.php">средства и препараты для повышения потенции</a>
  сексуальное подговаривание, но и на продолжительное эра удержать эрекцию. Вы почувствуете в себе небывалое количество сил и энергии, а соперник простой не сможет сказать вам «нет»!
  Изделие Виагра обладает дюже высокой эффективностью своего действия, благодаря чему получил признание мужчин по всему миру. Приобретая Виагру – вы приобретаете здоровье!
  http://letstalktucson.org/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=2201 ()
  https://report.oldcarsweekly.com/users/petposlllfleft ()
  http://www.yazgulu.info/member.php?117-Petposllldroft ()

  Publikavo Petposlllitatt, 2017 liepos mėn. 12 d. 06:08 (prieš 7 metus)

 • http://essaysforliterature.com/t/books-about-functionalism

  Publikavo JosephoxynC, 2017 liepos mėn. 12 d. 04:39 (prieš 7 metus)

 • wh0cd217801 [url=http://detrol.world/]detrol la[/url] [url=http://hyzaar.reisen/]hyzaar[/url] [url=http://viramune.world/]viramune[/url] [url=http://bystolic.world/]bystolic 10[/url]

  Publikavo CharlesSam, 2017 liepos mėn. 12 d. 01:54 (prieš 7 metus)

« ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 sekantis »

 
Archyvas
© Arkadijus Vinokuras, 2011 - 2024 | www.vinokuras.lt | Web Sprendimas: ATO.lt design