Susisiekite su manimi: arkadijus@vinokuras.lt
Arkadijus Vinokuras
Arkadijus Vinokuras - Užrašas
Blogas » Mylime savo šalį. Tai kodėl ją paliekame?

Mylime savo šalį. Tai kodėl ją paliekame?

Paskelbta 2012 rugsėjo mėn. 21 d. | 5886 koment.

Žymės: , , , , , ,

         karikaturos.lt

Norvegijos lietuvių bendrijos pirmininkė Daina Bogdanienė piktinasi Norvegijos žiniasklaida (dienraštis „Dagbladet“ rašo apie nusikaltėlius iš Lietuvos), jos supratimu, už lietuvių mažumos Norvegijoje menkinimą. Laiške Norvegijos žiniasklaidai ji rašo: „Lietuva vis dar tebėra neturtinga šalis, mes sutinkame, kad reikia dar daug padaryti, siekiant pasiekti tą patį lygį kaip kitose Vakarų Europos šalyse. Tačiau mes mylime savo šalį ir mums skaudu, jog mūsų tauta nuolat negatyviai aptariama žiniasklaidoje.“

Nekalbėsiu apie faktą, jog Šiaurės šalių kalėjimuose bausmes atlieka jau virš tūkstančio Lietuvos piliečių. Kad jų žiaurumas pritrenkia vietinius. Tai kita tema. Tiesiog nuteikė pamąstymui kalba apie meilę Lietuvai: jeigu mylime savą šalį, tad kodėl ją paliekame savo noru – visam laikui?

Paliekame, kad statytume gerovės valstybę kitoje šalyje. Kodėl ne Lietuvoje prisidėti savo darbu prie bendro gėrio, atviros visuomenės kūrimo? Žinau, mano žodžiai žeis vieno ar kito išeivio savigarbą. Bet, pasitraukus iš savo šalies, metus ją sunkumo akimirką, ar apie meilę savo šaliai galima įtikinančiai kalbėti? Juk niekas iš šalies nevarė, išvažiuota savo noru į gerovės valstybę „ant visko gatavo“, be jokių pastangų. Tai jos gerovė yra statoma, ne Lietuvos. Tos, kurią sakome mylintys.

Sovietų diktatūros laikais už antisovietinę veiklą, po kalėjimo, psichinės ligoninės, buvau priverstas palikti savo šalį, kaip ir pokarinė išeivių banga, dažniausiai inteligentija. Buvome fiziškai priversti. Tačiau, kas privertė, su kokiu botagu, kokia jėga išvarė piliečius iš savo namų šiandien? Ar Lietuvoje kilo maras ir badas?

Ar į gatves neįmanoma iš baimės būti papjautam, apiplėštam, išeiti? Juk šito „gero“ netrūksta ir Norvegijoje ar bet kur kitur, ar ne taip? Galime pateikti milijoną argumentų prieš gyvenimo kokybę ir ekonomines sąlygas Lietuvoje ir visi jie bus teisingi. Išskyrus vieną: čia nieko negalėjau padaryti. Netiesa. Galėjome. Galime. Turime.

Pastebėjau tokią nemalonią tendenciją: kai kurie išeiviai jaučia malonumą piktintis svečia šalimi, ta šalimi, ją priglobusią. Gyvenau Švedijoje trisdešimt metų. Ne kartą girdėjau pareiškimus „kokie tie švedai kvaili, nes viskuo ir visais pasitiki, juos taip lengva apgauti“. Kai kurie piktinasi tapę antrarūšiais piliečiais, nes „į juos žiūrima, kaip į afrikiečius“.

Tada jau pats laikas kovoti už savo teises, prieš diskriminaciją. Juk ji tikrai yra ir Norvegijoje, ir Švedijoje, ir Anglijoje. Tai paaiškinkite man, nesusipratėliui, kuriam galui palikti savo šalį, kai svečioje šalyje tave laiko trečiarūšiu žmogumi?

Arba kita tendencija: neapykanta Lietuvai, savo Tėvynei. Juk kažkaip reikia pateisinti savo nesugebėjimą kurti savo gerbūvį sunkiomis sąlygomis. „Kiti kalti“ skamba geriau. Todėl bet kokia nelaime žavimasi, džiaugiamasi. Pavyzdžiui, teigiama: „Nėra teisybės Lietuvoje, todėl balsuosime už kvazi „politinę nepolitinę“ partiją, nors puikiai žinoma, kad ta kvazi partija iki kelių subridusi į dviejų nekaltų nužudytų žmonių kraują.

Tai gal pats laikas grįžti namo ir čia pradėti kovoti prieš korupciją, diskriminaciją, ksenofobiją, prieš žmones žeminančius kai kuriuos biurokratus? Iš meilės Lietuvai. Dar keletas metų ir, žiūrėk, taps ta mūsų Lietuva „tokia pati, kaip Norvegija“. Na, gal nelabai. Tos naftos ir lašišų mes kaip ir nerandame.

Pats su šeima grįžau namo prieš 10 metų. Dalinuosi tuo pačiu gyvenimu, ta pačia kasdienybe su kitais piliečiais. Nesu joks turtuolis, bet vaikai lanko mokyklas, aprengti ir sotūs. Kaip ir Vakaruose išeiviai, esame paėmę paskolą banke. Dirbame savo darbus. Niekam nesilenkiame ir kyšių niekam nemokam.

Tiesiog noriu čia, Lietuvoje, prisidėti prie bendro gėrio kūrimo. Neketinu stovėti šalia. Ar tikrai įmanoma nuoširdžiai mylėti savo šalį, iš kurios pasitraukei niekieno nevaromas? Juk lengviau kaltinti visus ir visą, o ne patį save dėl nesugebėjimo susikurti savo gyvenimą savo nuosavoje šalyje.

Sakoma: „Mums čia nėra jokių šansų, todėl – dingstam iš čia“. Ar kas gali man pasakyti, kiek iš visų savo noru palikusių Lietuvą tapo turtuoliais? Tapo vidurine klase ir joje pritapo? Tapo garsenybėmis? Dauguma kitiems lenkia nugaras ir niekuomet netaps tuo, kuo jie įsivaizdavo.

Tai kur ta gyvenimo kokybė? Kas ta laimė svetimoje šalyje? Laimė, kurios negalėsi niekaip pasidalinti su tėvynainiais Tėvynėje? Na, siunčiami pinigai saviškiams, pasakysite. Bendra suma išties įspūdinga Lietuvos sąlygomis. Bet likę čia būtume į bendrą iždą sunešę dešimteriopai daugiau.

Suprantu skausmą, nostalgiją, svetimumo jausmą, nes pats buvau emigrantas. Todėl neatsiprašinėsiu, jei ką užgavau. Mylite Lietuvą? Tai eikite ir balsuokite spalio 14 dieną. Neleiskite iš niekuo nepagrįsto pykčio „ant Lietuvos“ balsuoti už aferistus, politinius telefoninius sukčius. Juk sakome, kad mylime Lietuvą. Bent kas ketverius metus tai ir reikėtų įrodyti.

Publikuota lrytas.lt

Publikuota kaunozinios.lt

Publikuota balsas.lt

 


Publikuoti komentarą

Komentarai

 • Cab Lyrica 100 mg hard capsules - http://lyrica.antibioticshelp.life
  Sensitivity infections may be more common in children than in adults, but grown-ups are silent susceptible to these infections. Distinguishable from childhood regard infections, which are over again minor and pass swiftly, matured ear infections are frequently signs of a more serious salubrity problem.
  If you’re an full-grown with an appreciation infection, you should recompense cease operations attention to your symptoms and mark your doctor.
  <a href="http://lyrica.antibioticshelp.life/lyrica-price/lyrica-side-effects-in-kids.php">lyrica side effects in kids</a>
  <a href="http://lyrica.antibioticshelp.life/lyrica-generic/valor-bup-150-mg-lyrica.php">valor bup 150 mg lyrica</a>
  <a href="http://lyrica.antibioticshelp.life/pregabalin-capsules/pregabalin-dosage-anxiety-disorder.php">pregabalin dosage anxiety disorder</a>
  <a href="http://lyrica.antibioticshelp.life/pregabalin-capsules/lyrica-capsules-side-effects.php">lyrica capsules side effects</a>
  <a href="http://lyrica.antibioticshelp.life/pregabalin-dose/pregabalin-h-s-code.php">pregabalin h s code</a>

  A centre attention infection is also known as otitis media. It’s caused by variable trapped behind the eardrum, which causes the eardrum to bulge. Along with an earache, you may sagacity fullness in your regard and have some fluid drainage from the specious ear.
  Otitis media can crop up b grow with a fever. You may also have harass hearing until the infection starts to clear.
  http://e2.mysteria.cz/profile.php?lookup=43177
  http://tcbresistencias.com/index.php/component/users/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=513039

  Publikavo JamkilccCab, 2017 rugsėjo mėn. 06 d. 03:25 (prieš 7 metus)

 • how to open cervix to get pregnant <a href=http://mataisa45.tumblr.com/#27743>mataisa45-misoprostol</a> what happens if miscarriage is not complete

  Publikavo Akozagenaf, 2017 rugsėjo mėn. 06 d. 03:17 (prieš 7 metus)

 • wh0cd544456 [url=http://buy-kamagra.store/]kamagra[/url]

  Publikavo AlfredRof, 2017 rugsėjo mėn. 06 d. 03:16 (prieš 7 metus)

 • [url=http://www.occhialiok.it/]occhiali da sole Ray-Ban[/url] costo occhiali ray ban lenti da sole ray ban montatura occhiali ray ban prezzi montature da vista ray ban montature ray ban uomo nuovi modelli ray ban occhiali da sole 2015 ray ban occhiali da sole ray ban occhiali da sole ray ban 2016 donna occhiali da sole ray ban in offerta occhiali da sole ray ban scontatissimi occhiali da sole rotondi uomo ray ban occhiali da sole uomo ray ban 2015 occhiali da vista ray ban 2015 occhiali da vista ray ban donna occhiali da vista uomo ray ban occhiali ray ban classici [url=http://www.occhialiok.it/oakley-occhiali-sportivi-nero-irid-p-4991.html]Oakley Occhiali Sportivi[/url]

  Gli accessori [url=http://www.occhialiok.it/]Ray-Ban occhiali[/url] hanno un fascino e uno stile inconfondibili. Di generazione in generazione, la collezione [url=http://www.occhialiok.it/]occhiali da sole ray ban[/url] non smette di conquistare i gusti dei giovani pi sofisticati e attenti alla propria immagine. Il design inconfondibile, la geometria delle linee, i colori sobri ma ricercati conferiscono un tocco unico ad ogni look. Naturalmente non mancano i modelli pi estrosi che dettano le tendenze. Gli occhiali Ray-Ban sono molto amati dalle celebrit dello spettacolo e dello sport e non possono mancare neanche nel tuo guardaroba. Occhialiok.it ha selezionato una serie di modelli che comprendono varianti classiche e soluzioni pi stravaganti che convincono a tutte le et . Infatti, gli occhiali da sole ispirati ai modelli degli aviatori e consacrati da film e telefilm sono i protagonisti dei look estivi in citt oppure in vacanza. Non lasciarti sfuggire i nostri consigli di stile [url=http://www.occhialiok.it/ray-ban-c-303/]ray ban occhiali da sole[/url]!


  [url=http://www.occhialiok.it/]ray ban scontati[/url] occhiali ray ban costo occhiali ray ban offerte occhiali ray ban tondi uomo occhiali ray ban vintage occhiali sole ray ban scontati occhiali sole uomo ray ban occhiali uomo ray ban 2015 outlet occhiali ray ban prezzo ray ban aviator ray ban 22 euro ray ban clubmaster neri ray ban clubmaster vista prezzo ray ban da sole tondi [url=http://www.occhialiok.it/ray-ban-c-303/]ray ban occhiali da sole[/url]


  [url=http://www.occhialiok.it/]ray ban occhiali[/url] La collezione Ray-Ban proposta da Occhialiok.it presenta una ricca variet di modelli che accontentano gli amanti dello shopping di tutte le et e di tutti i gusti. Il modello iconico e scuro, [url=http://www.occhialiok.it/" title="ray ban scontati]ray ban scontati[/url] protagonista del look di tanti personaggi cinematografici, un vero evergreen e si abbina a qualsiasi look e a qualsiasi personalit . Le lenti specchiate sono un trend del momento: ovali o tonde piacciono agli amanti di uno stile eccentrico e sofisticato. La proposta di [url=http://www.occhialiok.it/" title="occhiali da sole Ray-Ban]occhiali da sole Ray-Ban[/url] esibisce una ricca variet di sfumature pastello da abbinare al resto del look. Se ami lo stile boho non rinunciare alle tinte sobrie e scegli con cura ogni pezzo del tuo outfit. Le calzature modello mary jane sono pronte a completare la tua mise, valorizzando con grazia la tua femminilit e slanciando armoniosamente la figura. Le tante proposte firmate Occhialiok.it ti permettono di creare dei mix vincenti tra tendenze e personalit [url=http://www.occhialiok.it/chris-c-303_311/" title="Chris Ray Ban]Chris Ray Ban[/url].

  ray ban donna ray ban legno prezzo ray ban modelli vecchi ray ban nuova collezione 2016 ray ban occhiali da sole outlet ray ban offerte online ray ban prezzi scontati ray ban uomo ray ban uomo sole vendita occhiali ray ban online [url=http://www.occhialiok.it/]occhiali da sole oakley[/url]

  [url=http://www.occhialiok.it/]Occhiali Oakley[/url] Un'azienda tanto ambiziosa non pu non essere la preferita di chi vuole sentirsi sempre vincente e creare abbinamenti con cui non passare inosservati. Occhialiok.it sa infatti quanto sia importante per una vera fashion lover avere la possibilit di cambiare capi di abbigliamento e accessori a seconda del suo umore. Per questo motivo ha selezionato per te, e per tutti quelli che amano piacere e piacersi, un'ampia serie di prodotti di carattere. Un vasto assortimento di [url=http://www.occhialiok.it/oakley-c-322/]occhiali da sole Oakley[/url] aspetta gli amanti delle attivit all'aria aperta, mentre pantaloni e maglie sportive faranno la felicit degli appassionati di allenamento indoor. Occhialiok.it ha pensato proprio a tutti [url=http://www.occhialiok.it/catalyst-c-322_337/]Catalyst Oakley[/url]

  [url=http://www.occhialiok.it/oakley-c-322/]occhiali da sole Oakley[/url]

  Publikavo occhialiok, 2017 rugsėjo mėn. 05 d. 22:36 (prieš 7 metus)

 • cialis 20 mg when to take

  <a href="http://cialisxrm.com/">where to buy real cialis
  </a>

  medicina cialis informacion

  [url=http://cialisxrm.com/]buy generic cialis[/url]

  Publikavo RalphSag, 2017 rugsėjo mėn. 05 d. 22:21 (prieš 7 metus)

 • Мобильный, выездной шиномонтаж в Москве круглосуточно!
  Мегафон: +7(495)908-97-71
  Мтс: +7(915)448-25-25
  Хранение шин.
  1. Шиномонтажные работы.
  2. Снятие секреток.
  3. Переобувка шин.
  4. Ремонт проколов и порезов.
  Выездной шиномонтаж 24 часа в Москве и МО.
  Звоните!

  Publikavo MShinom, 2017 rugsėjo mėn. 05 d. 19:30 (prieš 7 metus)

 • wh0cd2299287 [url=http://cephalexin500.reisen/]cephalexin[/url] [url=http://elocon.mba/]buy elocon cream[/url]

  Publikavo AaronItaps, 2017 rugsėjo mėn. 05 d. 15:26 (prieš 7 metus)

 • wh0cd3034031 [url=http://sildenafil.us.com/sildenafil-citrate-100-mg.html]sildenafil[/url]

  Publikavo AaronItaps, 2017 rugsėjo mėn. 05 d. 08:15 (prieš 7 metus)

 • [url=https://essaywritingservices.us.com/]explained here[/url] [url=https://bestpaydayloansonline.us.com/]BestPaydayLoansOnline.us.com[/url]

  Publikavo MikeSmoox, 2017 rugsėjo mėn. 05 d. 02:58 (prieš 7 metus)

 • wh0cd1197155 [url=http://eloconsteroidcream.pro/]elocon[/url]

  Publikavo Kennethkew, 2017 rugsėjo mėn. 05 d. 02:38 (prieš 7 metus)

« ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 sekantis »

 
Archyvas
© Arkadijus Vinokuras, 2011 - 2024 | www.vinokuras.lt | Web Sprendimas: ATO.lt design