Susisiekite su manimi: arkadijus@vinokuras.lt
Arkadijus Vinokuras
Arkadijus Vinokuras - Užrašas
Blogas » Mylime savo šalį. Tai kodėl ją paliekame?

Mylime savo šalį. Tai kodėl ją paliekame?

Paskelbta 2012 rugsėjo mėn. 21 d. | 5886 koment.

Žymės: , , , , , ,

         karikaturos.lt

Norvegijos lietuvių bendrijos pirmininkė Daina Bogdanienė piktinasi Norvegijos žiniasklaida (dienraštis „Dagbladet“ rašo apie nusikaltėlius iš Lietuvos), jos supratimu, už lietuvių mažumos Norvegijoje menkinimą. Laiške Norvegijos žiniasklaidai ji rašo: „Lietuva vis dar tebėra neturtinga šalis, mes sutinkame, kad reikia dar daug padaryti, siekiant pasiekti tą patį lygį kaip kitose Vakarų Europos šalyse. Tačiau mes mylime savo šalį ir mums skaudu, jog mūsų tauta nuolat negatyviai aptariama žiniasklaidoje.“

Nekalbėsiu apie faktą, jog Šiaurės šalių kalėjimuose bausmes atlieka jau virš tūkstančio Lietuvos piliečių. Kad jų žiaurumas pritrenkia vietinius. Tai kita tema. Tiesiog nuteikė pamąstymui kalba apie meilę Lietuvai: jeigu mylime savą šalį, tad kodėl ją paliekame savo noru – visam laikui?

Paliekame, kad statytume gerovės valstybę kitoje šalyje. Kodėl ne Lietuvoje prisidėti savo darbu prie bendro gėrio, atviros visuomenės kūrimo? Žinau, mano žodžiai žeis vieno ar kito išeivio savigarbą. Bet, pasitraukus iš savo šalies, metus ją sunkumo akimirką, ar apie meilę savo šaliai galima įtikinančiai kalbėti? Juk niekas iš šalies nevarė, išvažiuota savo noru į gerovės valstybę „ant visko gatavo“, be jokių pastangų. Tai jos gerovė yra statoma, ne Lietuvos. Tos, kurią sakome mylintys.

Sovietų diktatūros laikais už antisovietinę veiklą, po kalėjimo, psichinės ligoninės, buvau priverstas palikti savo šalį, kaip ir pokarinė išeivių banga, dažniausiai inteligentija. Buvome fiziškai priversti. Tačiau, kas privertė, su kokiu botagu, kokia jėga išvarė piliečius iš savo namų šiandien? Ar Lietuvoje kilo maras ir badas?

Ar į gatves neįmanoma iš baimės būti papjautam, apiplėštam, išeiti? Juk šito „gero“ netrūksta ir Norvegijoje ar bet kur kitur, ar ne taip? Galime pateikti milijoną argumentų prieš gyvenimo kokybę ir ekonomines sąlygas Lietuvoje ir visi jie bus teisingi. Išskyrus vieną: čia nieko negalėjau padaryti. Netiesa. Galėjome. Galime. Turime.

Pastebėjau tokią nemalonią tendenciją: kai kurie išeiviai jaučia malonumą piktintis svečia šalimi, ta šalimi, ją priglobusią. Gyvenau Švedijoje trisdešimt metų. Ne kartą girdėjau pareiškimus „kokie tie švedai kvaili, nes viskuo ir visais pasitiki, juos taip lengva apgauti“. Kai kurie piktinasi tapę antrarūšiais piliečiais, nes „į juos žiūrima, kaip į afrikiečius“.

Tada jau pats laikas kovoti už savo teises, prieš diskriminaciją. Juk ji tikrai yra ir Norvegijoje, ir Švedijoje, ir Anglijoje. Tai paaiškinkite man, nesusipratėliui, kuriam galui palikti savo šalį, kai svečioje šalyje tave laiko trečiarūšiu žmogumi?

Arba kita tendencija: neapykanta Lietuvai, savo Tėvynei. Juk kažkaip reikia pateisinti savo nesugebėjimą kurti savo gerbūvį sunkiomis sąlygomis. „Kiti kalti“ skamba geriau. Todėl bet kokia nelaime žavimasi, džiaugiamasi. Pavyzdžiui, teigiama: „Nėra teisybės Lietuvoje, todėl balsuosime už kvazi „politinę nepolitinę“ partiją, nors puikiai žinoma, kad ta kvazi partija iki kelių subridusi į dviejų nekaltų nužudytų žmonių kraują.

Tai gal pats laikas grįžti namo ir čia pradėti kovoti prieš korupciją, diskriminaciją, ksenofobiją, prieš žmones žeminančius kai kuriuos biurokratus? Iš meilės Lietuvai. Dar keletas metų ir, žiūrėk, taps ta mūsų Lietuva „tokia pati, kaip Norvegija“. Na, gal nelabai. Tos naftos ir lašišų mes kaip ir nerandame.

Pats su šeima grįžau namo prieš 10 metų. Dalinuosi tuo pačiu gyvenimu, ta pačia kasdienybe su kitais piliečiais. Nesu joks turtuolis, bet vaikai lanko mokyklas, aprengti ir sotūs. Kaip ir Vakaruose išeiviai, esame paėmę paskolą banke. Dirbame savo darbus. Niekam nesilenkiame ir kyšių niekam nemokam.

Tiesiog noriu čia, Lietuvoje, prisidėti prie bendro gėrio kūrimo. Neketinu stovėti šalia. Ar tikrai įmanoma nuoširdžiai mylėti savo šalį, iš kurios pasitraukei niekieno nevaromas? Juk lengviau kaltinti visus ir visą, o ne patį save dėl nesugebėjimo susikurti savo gyvenimą savo nuosavoje šalyje.

Sakoma: „Mums čia nėra jokių šansų, todėl – dingstam iš čia“. Ar kas gali man pasakyti, kiek iš visų savo noru palikusių Lietuvą tapo turtuoliais? Tapo vidurine klase ir joje pritapo? Tapo garsenybėmis? Dauguma kitiems lenkia nugaras ir niekuomet netaps tuo, kuo jie įsivaizdavo.

Tai kur ta gyvenimo kokybė? Kas ta laimė svetimoje šalyje? Laimė, kurios negalėsi niekaip pasidalinti su tėvynainiais Tėvynėje? Na, siunčiami pinigai saviškiams, pasakysite. Bendra suma išties įspūdinga Lietuvos sąlygomis. Bet likę čia būtume į bendrą iždą sunešę dešimteriopai daugiau.

Suprantu skausmą, nostalgiją, svetimumo jausmą, nes pats buvau emigrantas. Todėl neatsiprašinėsiu, jei ką užgavau. Mylite Lietuvą? Tai eikite ir balsuokite spalio 14 dieną. Neleiskite iš niekuo nepagrįsto pykčio „ant Lietuvos“ balsuoti už aferistus, politinius telefoninius sukčius. Juk sakome, kad mylime Lietuvą. Bent kas ketverius metus tai ir reikėtų įrodyti.

Publikuota lrytas.lt

Publikuota kaunozinios.lt

Publikuota balsas.lt

 


Publikuoti komentarą

Komentarai

 • https://sites.google.com/site/howtoweightlossdietplanbest/deliverables
  https://weightlossdiettopblog.wordpress.com/2017/09/01/how-to-lose-weight-fast-without-pills-or-diets-or-surgery/
  https://weightlossdiettopblog.wordpress.com/2017/09/02/can-you-lose-weight-by-only-eating-when-you-re-hungry/
  https://sites.google.com/site/howtoweightlossdietplanbest/wl3
  https://sites.google.com/site/howtoweightlossdietplanbest/updates

  Publikavo AngeloPaync, 2017 rugsėjo mėn. 09 d. 21:03 (prieš 7 metus)

 • Согласно обнародованный информации, на Кубе с 1 августа 1962 года по 16 августа 1964 года погибли 62 советских военных.

  Министерство обороны Российской Федерации опубликовало информацию о прежде секретной операции «Анадырь», в ходе которой СССР доставил ракеты, в том числе с ядерными боеголовками, на Кубу в годы «холодной войны». Информация опубликована на официальном сайте военного ведомства.

  Также стали известны данные о потерях среди советских военнослужащих за годы Карибского кризиса, которые прежде не были обнародованы. Согласно обнародованный информации, на Кубе с 1 августа 1962 года по 16 августа 1964 года погибли 62 советских военных.

  Операция «Анадырь» стала реакций СССР на размещение американских ракет в Италии и Турции. В ответ на эти действия Советский Союз расположил баллистические ракеты с ядерными боеголовками на Кубе в двухстах километрах от США. Эти события стали важным эпизодом «холодной войны» и частью знаменитого Карибского кризиса, который едва не привел планету к новой мировой войне.

  Первоисточник: http://vegchel.ru/index.php?newsid=34010

  Publikavo Masonkiz, 2017 rugsėjo mėn. 09 d. 18:01 (prieš 7 metus)

 • <a href=http://goodsxr.com/>http://goodsxr.com/</a> jairty

  Publikavo Melissasmoro, 2017 rugsėjo mėn. 09 d. 17:46 (prieš 7 metus)

 • <a href=http://xn--skupautgdask-ddc.pl>skup aut pomorskie</a>
  So you're prepared to get your initial automobile! Congrats, but do you actually know exactly what is associated with purchasing an automobile. To someone who may be a novice to the world, there are a lot of important considerations when purchasing an auto. Please read on and learn some beneficial tips and hints.

  You ought to be informed if you stage on the auto lot. Are you experiencing your budget under consideration? The number of seating do you really need? The amount of mpg how would you like? Do you need a vehicle with two or a number of entry doors? Write down your desire checklist, and carry it for the car dealership along with you.

  Check out various dealerships before deciding using one. Some other dealership could possibly get you a better cost about the auto you want, and may even be running various marketing promotions. Attempt three or four in your town, and even if you have to travel somewhat farther, it might be worth every penny.

  Exactlty what can you afford? You need to understand exactly how much cash you may have each month to not only purchase the automobile hire, and also insurance plan, licensing charges, gasoline, and fixes. Every little thing must be covered every 30 days otherwise you'll have to lessen the total amount you ought to dedicate to the car alone.

  You must take the automobile-shopping process very seriously. Most people are so delighted about the possibilities of purchasing a automobile which they tend not to think about the importance of your task. Investing in a car can be a severe financial expense, and you need to do all you are able to stay businesslike.

  Establish a budget before you go auto purchasing so you have a good idea of what is within your range of prices. Attempt your greatest to keep within your budget. Should you must review, the exact amount that you simply look at must not be so substantial that it puts you inside a economic bind.

  By no means, at any time neglect the exam push when you find yourself car shopping. You will need to fall behind the tire of this vehicle to see the way it seems before committing to a acquiring it. Be sure you try many different driving a vehicle conditions, such as work surface streets and interstate driving. Make sure you try taking it right into a car parking area inside a shopping center.

  Do not be switched off from the automobile since it is applied. A lot of people would really like nothing but to acquire a whole new, sparkling car. But, is it truly attainable for your financial predicament? Numerous used automobiles are properly fine and may not bust your again virtually as much as a fresh automobile will.

  Think about promoting your car privately, instead of investing it in for the brand new auto you would like. You are going to usually have more to your auto using a personal transaction than you would probably using a business in. Even if your dealer makes it appear to be they are supplying you with a fantastic trade in value, they are going to probably boost the selling price in other places to replace with the real difference.

  When you are regularly utilizing your vehicle, it is vital that you ask the seller in regards to the wheels from the auto. Find out about the size of the car tires and how a lot they is usually to change. This really is a problem simply because specific tired cost you a considerable figure to change.

  Examination drive your suggested automobile without crash. Make sure to analyze generate any automobile. It doesn't issue if this seems ideal. You can't know without the need of driving it. Absolutely nothing can replacement your true knowledge about the automobile. You will probably find that the auto includes a rougher drive than predicted or is simply not whatever you predicted.

  Make certain that when you are automobile store shopping you know what you're trying to find very first. Call close to to several of the car dealerships and discover should they have something you'd be interested in. You can even manage to find their website to check out the cars prior to passing time rising there.

  Understand that vehicle salesmen incorporate some month-to-month quotas to satisfy. Make use of this system to your benefit by shopping for a vehicle at the end of the calendar month. Sales staff that desire to make the sale want to market you that vehicle! You can receive a better bargain by doing this.

  Find out what you can afford to pay for on the vehicle payment prior to getting there. In the event you hold out, your eyesight will probably be huge, and you may be ready to pay for anything to get what you need. Start out with a strong physique and never allow you to ultimately be transferred by anything the salesperson affirms.

  The vehicle business helps make funds on any margin of revenue. If you can find out how much the dealership is often acquiring their automobiles for, it is going to ensure it is much easier to locate their main point here. What this means is you must do some research in your community car market.

  If you cannot find the specific vehicle that you might want, question your dealer when they can order it for yourself. Most home-based autos may be customized requested using the actual enhancements and options you want. Even used cars are frequently easy for car car dealerships to get and possess transported to their spot. You should wait a bit longer just for this solution, but it will be worth every penny when you have your center established on one thing certain.

  Hopefully you haven't been frightened apart with all of the information and facts provided within the write-up above. Sure, there is a lot to take into account when purchasing a vehicle, however when you spend some time and do your homework you will be much more likely to end up with a auto that you'll be at liberty with for years to come. So go out there and complete the work!

  Publikavo Gingerwo78p, 2017 rugsėjo mėn. 09 d. 12:52 (prieš 7 metus)

 • wh0cd5972981 <a href=http://buy-vermox.shop/>vermox</a>

  Publikavo BrettBup, 2017 rugsėjo mėn. 09 d. 12:14 (prieš 7 metus)

 • Последние новости здесь <a href=http://mybiysk.ru/>mybiysk.ru</a>

  Publikavo Robertler, 2017 rugsėjo mėn. 09 d. 10:41 (prieš 7 metus)

 • wh0cd5826040 <a href=http://misoprostol.pro/>buy cytotec online cheap</a>

  Publikavo BrettBup, 2017 rugsėjo mėn. 09 d. 08:03 (prieš 7 metus)

 • wh0cd5972985 <a href=http://cephalexin500mg.shop/>cephalexin</a> <a href=http://buy-flagyl.shop/>buy flagyl</a> <a href=http://yasmin.work/>yasmin birth control pills</a>

  Publikavo Michaelhep, 2017 rugsėjo mėn. 09 d. 06:51 (prieš 7 metus)

 • wh0cd6119916 <a href=http://buyabilify.shop/>abilify</a> <a href=http://prednisoloneonline.pro/>buying prednisolone online</a> <a href=http://lasix.live/>lasix</a>

  Publikavo Michaelhep, 2017 rugsėjo mėn. 09 d. 04:33 (prieš 7 metus)

 • <a href=http://canadianpharmacy24.org/>http://canadianpharmacy24.org/</a> jairty

  Publikavo Susandah, 2017 rugsėjo mėn. 09 d. 03:39 (prieš 7 metus)

« ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 sekantis »

 
Archyvas
© Arkadijus Vinokuras, 2011 - 2024 | www.vinokuras.lt | Web Sprendimas: ATO.lt design