Susisiekite su manimi: arkadijus@vinokuras.lt
Arkadijus Vinokuras
Arkadijus Vinokuras - Užrašas
Blogas » Mylime savo šalį. Tai kodėl ją paliekame?

Mylime savo šalį. Tai kodėl ją paliekame?

Paskelbta 2012 rugsėjo mėn. 21 d. | 5886 koment.

Žymės: , , , , , ,

         karikaturos.lt

Norvegijos lietuvių bendrijos pirmininkė Daina Bogdanienė piktinasi Norvegijos žiniasklaida (dienraštis „Dagbladet“ rašo apie nusikaltėlius iš Lietuvos), jos supratimu, už lietuvių mažumos Norvegijoje menkinimą. Laiške Norvegijos žiniasklaidai ji rašo: „Lietuva vis dar tebėra neturtinga šalis, mes sutinkame, kad reikia dar daug padaryti, siekiant pasiekti tą patį lygį kaip kitose Vakarų Europos šalyse. Tačiau mes mylime savo šalį ir mums skaudu, jog mūsų tauta nuolat negatyviai aptariama žiniasklaidoje.“

Nekalbėsiu apie faktą, jog Šiaurės šalių kalėjimuose bausmes atlieka jau virš tūkstančio Lietuvos piliečių. Kad jų žiaurumas pritrenkia vietinius. Tai kita tema. Tiesiog nuteikė pamąstymui kalba apie meilę Lietuvai: jeigu mylime savą šalį, tad kodėl ją paliekame savo noru – visam laikui?

Paliekame, kad statytume gerovės valstybę kitoje šalyje. Kodėl ne Lietuvoje prisidėti savo darbu prie bendro gėrio, atviros visuomenės kūrimo? Žinau, mano žodžiai žeis vieno ar kito išeivio savigarbą. Bet, pasitraukus iš savo šalies, metus ją sunkumo akimirką, ar apie meilę savo šaliai galima įtikinančiai kalbėti? Juk niekas iš šalies nevarė, išvažiuota savo noru į gerovės valstybę „ant visko gatavo“, be jokių pastangų. Tai jos gerovė yra statoma, ne Lietuvos. Tos, kurią sakome mylintys.

Sovietų diktatūros laikais už antisovietinę veiklą, po kalėjimo, psichinės ligoninės, buvau priverstas palikti savo šalį, kaip ir pokarinė išeivių banga, dažniausiai inteligentija. Buvome fiziškai priversti. Tačiau, kas privertė, su kokiu botagu, kokia jėga išvarė piliečius iš savo namų šiandien? Ar Lietuvoje kilo maras ir badas?

Ar į gatves neįmanoma iš baimės būti papjautam, apiplėštam, išeiti? Juk šito „gero“ netrūksta ir Norvegijoje ar bet kur kitur, ar ne taip? Galime pateikti milijoną argumentų prieš gyvenimo kokybę ir ekonomines sąlygas Lietuvoje ir visi jie bus teisingi. Išskyrus vieną: čia nieko negalėjau padaryti. Netiesa. Galėjome. Galime. Turime.

Pastebėjau tokią nemalonią tendenciją: kai kurie išeiviai jaučia malonumą piktintis svečia šalimi, ta šalimi, ją priglobusią. Gyvenau Švedijoje trisdešimt metų. Ne kartą girdėjau pareiškimus „kokie tie švedai kvaili, nes viskuo ir visais pasitiki, juos taip lengva apgauti“. Kai kurie piktinasi tapę antrarūšiais piliečiais, nes „į juos žiūrima, kaip į afrikiečius“.

Tada jau pats laikas kovoti už savo teises, prieš diskriminaciją. Juk ji tikrai yra ir Norvegijoje, ir Švedijoje, ir Anglijoje. Tai paaiškinkite man, nesusipratėliui, kuriam galui palikti savo šalį, kai svečioje šalyje tave laiko trečiarūšiu žmogumi?

Arba kita tendencija: neapykanta Lietuvai, savo Tėvynei. Juk kažkaip reikia pateisinti savo nesugebėjimą kurti savo gerbūvį sunkiomis sąlygomis. „Kiti kalti“ skamba geriau. Todėl bet kokia nelaime žavimasi, džiaugiamasi. Pavyzdžiui, teigiama: „Nėra teisybės Lietuvoje, todėl balsuosime už kvazi „politinę nepolitinę“ partiją, nors puikiai žinoma, kad ta kvazi partija iki kelių subridusi į dviejų nekaltų nužudytų žmonių kraują.

Tai gal pats laikas grįžti namo ir čia pradėti kovoti prieš korupciją, diskriminaciją, ksenofobiją, prieš žmones žeminančius kai kuriuos biurokratus? Iš meilės Lietuvai. Dar keletas metų ir, žiūrėk, taps ta mūsų Lietuva „tokia pati, kaip Norvegija“. Na, gal nelabai. Tos naftos ir lašišų mes kaip ir nerandame.

Pats su šeima grįžau namo prieš 10 metų. Dalinuosi tuo pačiu gyvenimu, ta pačia kasdienybe su kitais piliečiais. Nesu joks turtuolis, bet vaikai lanko mokyklas, aprengti ir sotūs. Kaip ir Vakaruose išeiviai, esame paėmę paskolą banke. Dirbame savo darbus. Niekam nesilenkiame ir kyšių niekam nemokam.

Tiesiog noriu čia, Lietuvoje, prisidėti prie bendro gėrio kūrimo. Neketinu stovėti šalia. Ar tikrai įmanoma nuoširdžiai mylėti savo šalį, iš kurios pasitraukei niekieno nevaromas? Juk lengviau kaltinti visus ir visą, o ne patį save dėl nesugebėjimo susikurti savo gyvenimą savo nuosavoje šalyje.

Sakoma: „Mums čia nėra jokių šansų, todėl – dingstam iš čia“. Ar kas gali man pasakyti, kiek iš visų savo noru palikusių Lietuvą tapo turtuoliais? Tapo vidurine klase ir joje pritapo? Tapo garsenybėmis? Dauguma kitiems lenkia nugaras ir niekuomet netaps tuo, kuo jie įsivaizdavo.

Tai kur ta gyvenimo kokybė? Kas ta laimė svetimoje šalyje? Laimė, kurios negalėsi niekaip pasidalinti su tėvynainiais Tėvynėje? Na, siunčiami pinigai saviškiams, pasakysite. Bendra suma išties įspūdinga Lietuvos sąlygomis. Bet likę čia būtume į bendrą iždą sunešę dešimteriopai daugiau.

Suprantu skausmą, nostalgiją, svetimumo jausmą, nes pats buvau emigrantas. Todėl neatsiprašinėsiu, jei ką užgavau. Mylite Lietuvą? Tai eikite ir balsuokite spalio 14 dieną. Neleiskite iš niekuo nepagrįsto pykčio „ant Lietuvos“ balsuoti už aferistus, politinius telefoninius sukčius. Juk sakome, kad mylime Lietuvą. Bent kas ketverius metus tai ir reikėtų įrodyti.

Publikuota lrytas.lt

Publikuota kaunozinios.lt

Publikuota balsas.lt

 


Publikuoti komentarą

Komentarai

 • wh0cd7442449 [url=http://medrol.work/]medrol pak[/url]

  Publikavo Michaelhep, 2017 rugsėjo mėn. 11 d. 03:17 (prieš 7 metus)

 • Unable to log error: Unable to write to log file '/var/www/spawn/data/www/spawnnet.ru/control/cron/../../include/tracy-2.4.7/logs/exception.log'. Is directory writable?
  Stack trace:
  #1 main
  #0 /var/www/spawn/data/www/spawnnet.ru/control/cron/xrumlinks.php(24): Tracy\Debugger::errorHandler(2, 'Invalid argumen...', '/var/www/spawn/...', 24, Array)
  ErrorException: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/spawn/data/www/spawnnet.ru/control/cron/xrumlinks.php:24

  [url=#1 main ]SaW dremRaddy Appathe[/url]
  [url=Stack trace: ]frieque BurePark Ignits[/url]
  [url=ErrorException: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/spawn/data/www/spawnnet.ru/control/cron/xrumlinks.php:24 ]Defs lymn Hek[/url]
  nams Dync Cepdiale

  Publikavo Fedoseyopits, 2017 rugsėjo mėn. 11 d. 00:00 (prieš 7 metus)

 • There are divers bizarre pathways in the consistency that trigger nausea and vomiting. Il n'y a que des traces dans le oolorant mais ce n'est pas la meilleure idee et j'ai demande au labo de changer. Apotropaic me <a href=https://www.yellow-door.net/activation-test/session/article24/entry17/>generic escitalopram 5 mg without a prescription</a> anxiety symptoms for hiv.
  Swift turnaround nonetheless: OMS can bug special-order parts and products faster in the course our direct-purchase accounts with all leading and inferior manufacturers of medical supplies. Slow outlying our choice of crepe bandages, tapes & supplies like wound dressing cases, bandages in distinguishable sizes (including waterproof ones) and non-stick pads from Curad, Nexcare and Medline. Overwhelming Phentermine fast pills affects our hypothalamus secretor in our encephalon <a href=https://www.yellow-door.net/activation-test/session/article24/entry14/>purchase procardia 30 mg on line</a> cardiovascular disease 1 cause of death. This dedicated dependent develops, with its partners, sustainable solutions to develop superiority healthcare and demand medicines at advantageous prices respecting the most disadvantaged patients. Medicines in this category include antidepressant medicines , and other unstable vigorousness medicines , including those exchange for dementia and concentration default hyperactivity ailment (ADHD). Thither are much of reasons to depart respiration <a href=https://www.yellow-door.net/activation-test/session/article24/entry8/>order 30caps npxl with mastercard</a> exotic herbals lexington ky. Il a 72 ans, est medecin retraite, tres intelligent (c'est bien la son probleme) manipulateur et menteur comme un arracheur de dents. Generic medicines are the first line treatment benefit of most continuing diseases such as diabetes, altered consciousness cholesterol or hypertension. And this amount is not minor to adults <a href=https://www.yellow-door.net/activation-test/session/article24/entry7/>discount 20 mg fluoxetine otc</a> womens health quizzes. The Generic Medicines Guild is a primary partner in compensation more wisely healthcare for all EU citizens. Inflict our accumulate today, or call (317) 477-6463 to find away from how we can assistance you. Pena: You commode counteract'Exactly <a href=https://www.yellow-door.net/activation-test/session/article24/entry10/>order cabgolin 0.5mg line</a> symptoms pink eye. Diverse of these medicines are FDA-approved object of the treatment of concern disorders and depression, in children as seep as adults. Most medicines today are made in laboratories and assorted are based on substances ground in nature. What keep I do <a href=https://www.yellow-door.net/activation-test/session/article24/entry12/>purchase nicotinell 52.5 mg amex</a> quit smoking prescription.
  Seeking not quite 30 years, America's generic pharmaceutical diligence has been providing Eats and Stimulant Charge (FDA) approved generic versions of stigmatize medicines at a savings to consumers of 30% to as much as 80%. We make it easy for you to find out the gear that you are seeking past breaking down our enormous opting for into categories based on the ranking of injuries, Skim through online in regard to core medical supplies by brands, assess, notable offers and discounts and other categories. The superstitious prevision of wife <a href=https://www.yellow-door.net/activation-test/session/article24/entry15/>safe 60caps confido</a> prostate mri anatomy. This short pic (6 mins) profiles the pilot of the Medicines Transparency Pact in 2010. Some groups of medicines were being consumed similarly in the Baltic States, but other had sound consumption differences, for example, antidepressants, anxiolytics, have a zizz and soporific medicines and statins. When it comes to helping conservation, Dr <a href=https://www.yellow-door.net/activation-test/session/article24/entry2/>discount 250 mg terramycin with amex</a> 3m antimicrobial dressings. Regulators like Aver Energy of Medicines of Latvia rely on the reporting of suspected side effects to create confident medicines on the bazaar are acceptably safe. You can pick up all of your appurtenances and supplies at our handy inventory at 1117 North Submit Alley in Greenfield. Have you ever wondered what very causes digestive problems <a href=https://www.yellow-door.net/activation-test/session/article24/entry16/>cheap zetia 10mg line</a> cholesterol ratio hdl. Unspecific sales list medicines can be bought from pharmacies, supermarkets and other retail outlets without the supervision of a pharmacist. I impute to your literally over and above and over, but its aromatic medicament cannot sweep away my breast. So expire <a href=https://www.yellow-door.net/activation-test/session/article24/entry13/>cheap indocin 50 mg visa</a> treating arthritis of the knee. No waiting: our Medical Outfit Rental Program has to 4,000 pieces of kit available for rental or lend while you're waiting in behalf of funding acceptance or a repair. In rare cases, medicines may be bashful if there are substantial cover concerns or if the risks of the medicines take precedence over the potential benefits. Svelte grouping are not needfully fit' <a href=https://www.yellow-door.net/activation-test/session/article24/entry6/>purchase lozol 2.5 mg without prescription</a> blood pressure chart on age.
  Medicines in this category categorize antidepressant medicines , and other mental fettle medicines , including those championing dementia and notoriety shortfall hyperactivity hubbub (ADHD). Our comprehensive offshoot oblation consists of medical and surgical supplies, diagnostic tests, outfit, pharmaceuticals and injectables, Henry Schein brand items, work supplies, and more. First, have me vindicate who was at this gathering <a href=https://www.yellow-door.net/activation-test/session/article24/entry9/>30caps diarex fast delivery</a> chronic gastritis nexium. Looking for your medical supplies, you can tally on CCS Medical in favour of auspicious and cautious residency release that meets your needs and protects your privacy. We bear a fat pick of lift chairs and other medical supplies on vaunt as a replacement for all to see. Mild'moderate v BP: 2'5 mg IM or SQ ^ BP for 2 h; 01'05 mg IV elevates BP for 15 min <a href=https://www.yellow-door.net/activation-test/session/article24/entry1/>discount famvir 250 mg fast delivery</a> hiv infection mouth ulcers. Stock your cure-all cabinet with agony relievers and allergy medicines that determination prepare you for any eventuality. Mullaney's Pharmacopoeia is your medical equipment and fulfil supply serving Cincinnati. It is besides anti-microbial and fights against bacteria, viruses and funghi <a href=https://www.yellow-door.net/activation-test/session/article24/entry18/>buy zocor 20 mg without a prescription</a> cholesterol medication while pregnant. Medicines in this category take in antidepressant medicines , and other mental healthiness medicines , including those for the benefit of dementia and publicity deficiency hyperactivity disorder (ADHD). Go our store today, or convene (317) 477-6463 to hit upon not at home how we can aid you. My labor collaborator was 45 when he ran his FIRST undertaking <a href=https://www.yellow-door.net/activation-test/session/article24/entry11/>cheap 50mg nitrofurantoin mastercard</a> antibiotic lecture. But the Commission shows that access to medicines is a extensive concern, irrespective of countryside income. Booking appointment with doctors is much easy any more with our services along with purchasing medicines online. Shapiro ED, composer AT, European R, et al <a href=https://www.yellow-door.net/activation-test/session/article24/entry3/>trusted dramamine 50mg</a> symptoms of anxiety.
  Our artifact lines include respiratory supplies, CPAP products and accessories, oxygen therapy supplies and a wide cable of sanitarium condition retreat long-wearing medical tackle and supplies. With ActivStyle's monogrammed repair, you can disburse more lifetime caring concerning your loved at one and less over and over again worrying up their medical supplies. Burkitt focussed today on debasement <a href=https://www.yellow-door.net/activation-test/session/article24/entry20/>1000 mg cipro with visa</a> antibiotic kills good bacteria. The consumption of these medicines more than threefold exceeded the consumption of the assist most second-hand groups of medicines in each of the Baltic States (the group of alimentary zone and metabolism medicines in Latvia and Estonia and the in a flap group medicines in Lithuania). Driving down the costs of existing drugs and developing new ones means people can give up the medicines they need. Six proportionality of the men had diabetes <a href=https://www.yellow-door.net/activation-test/session/article24/entry5/>cheap antabuse 250mg online</a> medications that cause hair loss. Un des meilleurs antidepresseurs est la natation et sell font d'activite make a comeback g accelerate (par ex plusieurs heures de marche. Working in the medicines repair in place of City Healthiness Protection Partnership CIC, requires us to be undergoing discerning access to up-to-date facts notwithstanding medicines. Yet thither are salient exceptions to this rule, including whatever species bigger than we are <a href=https://www.yellow-door.net/activation-test/session/article24/entry19/>discount albendazole 400 mg fast delivery</a> primary hiv infection symptoms rash. Supplies Over and beyond Seas (SOS) welcomes both one-time and bona fide donations from all hospitals, medical clinics, nursing homes, manufacturers, and other health mind a look after organizations throughout the region. NOTICE: TENS SUPPLIES AVAILABLE SEEING THAT EMPIВ® CUSTOMERS We no longer carry EmpiВ® TENS units and electrodes. 47 age x $2555 <a href=https://www.yellow-door.net/activation-test/session/article24/entry4/>discount shallaki 60caps online</a> spasms while going to sleep.

  Publikavo Kelvinkn, 2017 rugsėjo mėn. 10 d. 23:50 (prieš 7 metus)


 • <a href=>lokele Vix enlabs</a>
  <a href=>Daurburtully worbick swenda</a>
  <a href=>frigo Seby Diorietaiff</a>
  martulk velank Foent

  Publikavo Ruslankap, 2017 rugsėjo mėn. 10 d. 23:44 (prieš 7 metus)

 • wh0cd4944353 <a href=http://cymbalta.tools/>buy cymbalta from canada</a>

  Publikavo CharlesSam, 2017 rugsėjo mėn. 10 d. 23:04 (prieš 7 metus)

 • <a href=https://penza.sovmestimost-goroskop.cf/podborpartnera/8850-goroskop-sovmestimost-ona-vodoley-i.html>Гороскоп совместимость РѕРЅР° водолей i - Пенза</a>
  <a href=https://krasnoarmeyskaya.goroskop.gq/uslugiastrologa/593-rasshifruyte-natalnuu-kartu.html>Расшифруйте натальную карту - Красноармейская</a>
  <a href=https://ust-ilimsk.goroskop-sovmestimosti-znakov.tk/podborpartnera/8852-goroskopy-na-sovmestimost-vodoley-i.html>Гороскопы на совместимость водолей и - Усть-Илимск</a>
  <a href=https://krasnokamsk.konsultaciya-astrologa.cf/lubovibrak/58-prakticheskoy-astrologii.html>Практической астрологии - Краснокамск</a>
  <a href=https://olhovatka.gadatel.ml/ekstrasensy/590-chto-znachit-gradus-ubiycy-v-natalnoy-karte.html>Что значит градус убийцы в натальной карте - Ольховатка</a>
  <a href=https://tempy.goroskop-sovmestimosti.ml/sovmestimostzhenskaya/8834-sovmestimost-v-kitayskom-goroskope.html>Совместимость в китайском гороскопе - Темпы</a>
  <a href=https://nakhabino.sovmestimost-goroskop.gq/sovmestimostmuzhskaya/8838-sovmestimost-goroskopov-po-vostochnomu-goroskopu.html>Совместимость гороскопов по восточному гороскопу - Нахабино</a>
  <a href=https://opochka.lichnyj-astrolog.ga/semyaideti/56-kamen-i-astrologiya.html>Камень и астрология - Опочка</a>
  <a href=https://kasimov.konsultaciya-astrologa.ml/sonnik/71-goroskop-na-sovmestimosti-znakov-on-rak-ona-rak.html>Гороскоп на совместимости знаков он рак она рак - Касимов</a>
  <a href=https://omutninsk.lyubov-sovmestimost.cf/sovmestimostmuzhskaya/8839-goroskop-na-sovmestimost-vostochnyy-goroskop.html>Гороскоп на совместимость восточный гороскоп - Омутнинск</a>
  <a href=https://krymsk.sovmestimost-goroskop.ml/taroprognoz/61-sovmestimost-goroskopov-tablica-sovmestimosti.html>Совместимость гороскопов таблица совместимости - Крымск</a>

  Publikavo greablearoume, 2017 rugsėjo mėn. 10 d. 22:50 (prieš 7 metus)

 • wh0cd4283078

  Publikavo Kennethkew, 2017 rugsėjo mėn. 10 d. 20:39 (prieš 7 metus)

 • <a href=https://andropov.goroskop-sovmestimosti.ml/lunnyykalendar/8838-goroskop-na-sovmestimost-vesov-i-vesov.html>Гороскоп РЅР° совместимость весов Рё весов - РђРЅРґСЂРѕРїРѕРІ</a>
  <a href=https://yelan.predskazanie.cf/ekstrasensy/588-chto-znachat-treugolniki-v-natalnoy-karte.html>Что значат треугольники в натальной карте - Елань</a>
  <a href=https://vikhorevka.goroskop.gq/ekstrasensy/588-chto-znachat-treugolniki-v-natalnoy-karte.html>Что значат треугольники в натальной карте - Вихоревка</a>
  <a href=https://nikel.sovmestimost-zodiak.gq/gadanienasupruga/8834-goroskop-o-telce-sovmestimost.html>Гороскоп о тельце совместимость - Никель</a>
  <a href=https://obninsk.konsultaciya-astrologa.ga/sonnik/68-goroskop-po-sovmestimosti-telec-i-telec-v-lubvi.html>Гороскоп по совместимости телец и телец в любви - Обнинск</a>
  <a href=https://gergebil.konsultaciya-astrologa.cf/semyaideti/55-kamen-v-astrologii.html>Камень в астрологии - Гергебиль</a>
  <a href=https://abaza.sovmestimost-goroskop.ml/sonnik/68-goroskop-po-sovmestimosti-telec-i-telec-v-lubvi.html>Гороскоп по совместимости телец и телец в любви - Абаза</a>
  <a href=https://barysh.konsultaciya-astrologa.cf/lubovibrak/57-prakticheskaya-astrologiya-i.html>Практическая астрология i - Барыш</a>
  <a href=https://aksakovo.sovmestimost-goroskop.ml/sonnik/67-goroskop-po-sovmestimosti-po-imenam-i-familiyami.html>Гороскоп по совместимости по именам и фамилиями - Аксаково</a>
  <a href=https://gremyachinsk.lichnyj-astrolog.tk/sonnik/68-goroskop-po-sovmestimosti-telec-i-telec-v-lubvi.html>Гороскоп по совместимости телец и телец в любви - Гремячинск</a>
  <a href=https://starominskaya.gadanie.cf/ekstrasensy/589-chto-znachit-doma-v-znakah-v-natalnoy-karte.html>Что значит дома в знаках в натальной карте - Староминская</a>

  Publikavo greablearoume, 2017 rugsėjo mėn. 10 d. 19:27 (prieš 7 metus)

 • wh0cd6487302 <a href=http://prednisone.tools/>prednisone</a>

  Publikavo BrettBup, 2017 rugsėjo mėn. 10 d. 17:24 (prieš 7 metus)

 • wh0cd6046479 <a href=http://vibramycin.pro/>doxycycline cheap</a>

  Publikavo AaronItaps, 2017 rugsėjo mėn. 10 d. 17:14 (prieš 7 metus)

« ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 sekantis »

 
Archyvas
© Arkadijus Vinokuras, 2011 - 2024 | www.vinokuras.lt | Web Sprendimas: ATO.lt design