Susisiekite su manimi: arkadijus@vinokuras.lt
Arkadijus Vinokuras
Arkadijus Vinokuras - Užrašas
Blogas » Mylime savo šalį. Tai kodėl ją paliekame?

Mylime savo šalį. Tai kodėl ją paliekame?

Paskelbta 2012 rugsėjo mėn. 21 d. | 5886 koment.

Žymės: , , , , , ,

         karikaturos.lt

Norvegijos lietuvių bendrijos pirmininkė Daina Bogdanienė piktinasi Norvegijos žiniasklaida (dienraštis „Dagbladet“ rašo apie nusikaltėlius iš Lietuvos), jos supratimu, už lietuvių mažumos Norvegijoje menkinimą. Laiške Norvegijos žiniasklaidai ji rašo: „Lietuva vis dar tebėra neturtinga šalis, mes sutinkame, kad reikia dar daug padaryti, siekiant pasiekti tą patį lygį kaip kitose Vakarų Europos šalyse. Tačiau mes mylime savo šalį ir mums skaudu, jog mūsų tauta nuolat negatyviai aptariama žiniasklaidoje.“

Nekalbėsiu apie faktą, jog Šiaurės šalių kalėjimuose bausmes atlieka jau virš tūkstančio Lietuvos piliečių. Kad jų žiaurumas pritrenkia vietinius. Tai kita tema. Tiesiog nuteikė pamąstymui kalba apie meilę Lietuvai: jeigu mylime savą šalį, tad kodėl ją paliekame savo noru – visam laikui?

Paliekame, kad statytume gerovės valstybę kitoje šalyje. Kodėl ne Lietuvoje prisidėti savo darbu prie bendro gėrio, atviros visuomenės kūrimo? Žinau, mano žodžiai žeis vieno ar kito išeivio savigarbą. Bet, pasitraukus iš savo šalies, metus ją sunkumo akimirką, ar apie meilę savo šaliai galima įtikinančiai kalbėti? Juk niekas iš šalies nevarė, išvažiuota savo noru į gerovės valstybę „ant visko gatavo“, be jokių pastangų. Tai jos gerovė yra statoma, ne Lietuvos. Tos, kurią sakome mylintys.

Sovietų diktatūros laikais už antisovietinę veiklą, po kalėjimo, psichinės ligoninės, buvau priverstas palikti savo šalį, kaip ir pokarinė išeivių banga, dažniausiai inteligentija. Buvome fiziškai priversti. Tačiau, kas privertė, su kokiu botagu, kokia jėga išvarė piliečius iš savo namų šiandien? Ar Lietuvoje kilo maras ir badas?

Ar į gatves neįmanoma iš baimės būti papjautam, apiplėštam, išeiti? Juk šito „gero“ netrūksta ir Norvegijoje ar bet kur kitur, ar ne taip? Galime pateikti milijoną argumentų prieš gyvenimo kokybę ir ekonomines sąlygas Lietuvoje ir visi jie bus teisingi. Išskyrus vieną: čia nieko negalėjau padaryti. Netiesa. Galėjome. Galime. Turime.

Pastebėjau tokią nemalonią tendenciją: kai kurie išeiviai jaučia malonumą piktintis svečia šalimi, ta šalimi, ją priglobusią. Gyvenau Švedijoje trisdešimt metų. Ne kartą girdėjau pareiškimus „kokie tie švedai kvaili, nes viskuo ir visais pasitiki, juos taip lengva apgauti“. Kai kurie piktinasi tapę antrarūšiais piliečiais, nes „į juos žiūrima, kaip į afrikiečius“.

Tada jau pats laikas kovoti už savo teises, prieš diskriminaciją. Juk ji tikrai yra ir Norvegijoje, ir Švedijoje, ir Anglijoje. Tai paaiškinkite man, nesusipratėliui, kuriam galui palikti savo šalį, kai svečioje šalyje tave laiko trečiarūšiu žmogumi?

Arba kita tendencija: neapykanta Lietuvai, savo Tėvynei. Juk kažkaip reikia pateisinti savo nesugebėjimą kurti savo gerbūvį sunkiomis sąlygomis. „Kiti kalti“ skamba geriau. Todėl bet kokia nelaime žavimasi, džiaugiamasi. Pavyzdžiui, teigiama: „Nėra teisybės Lietuvoje, todėl balsuosime už kvazi „politinę nepolitinę“ partiją, nors puikiai žinoma, kad ta kvazi partija iki kelių subridusi į dviejų nekaltų nužudytų žmonių kraują.

Tai gal pats laikas grįžti namo ir čia pradėti kovoti prieš korupciją, diskriminaciją, ksenofobiją, prieš žmones žeminančius kai kuriuos biurokratus? Iš meilės Lietuvai. Dar keletas metų ir, žiūrėk, taps ta mūsų Lietuva „tokia pati, kaip Norvegija“. Na, gal nelabai. Tos naftos ir lašišų mes kaip ir nerandame.

Pats su šeima grįžau namo prieš 10 metų. Dalinuosi tuo pačiu gyvenimu, ta pačia kasdienybe su kitais piliečiais. Nesu joks turtuolis, bet vaikai lanko mokyklas, aprengti ir sotūs. Kaip ir Vakaruose išeiviai, esame paėmę paskolą banke. Dirbame savo darbus. Niekam nesilenkiame ir kyšių niekam nemokam.

Tiesiog noriu čia, Lietuvoje, prisidėti prie bendro gėrio kūrimo. Neketinu stovėti šalia. Ar tikrai įmanoma nuoširdžiai mylėti savo šalį, iš kurios pasitraukei niekieno nevaromas? Juk lengviau kaltinti visus ir visą, o ne patį save dėl nesugebėjimo susikurti savo gyvenimą savo nuosavoje šalyje.

Sakoma: „Mums čia nėra jokių šansų, todėl – dingstam iš čia“. Ar kas gali man pasakyti, kiek iš visų savo noru palikusių Lietuvą tapo turtuoliais? Tapo vidurine klase ir joje pritapo? Tapo garsenybėmis? Dauguma kitiems lenkia nugaras ir niekuomet netaps tuo, kuo jie įsivaizdavo.

Tai kur ta gyvenimo kokybė? Kas ta laimė svetimoje šalyje? Laimė, kurios negalėsi niekaip pasidalinti su tėvynainiais Tėvynėje? Na, siunčiami pinigai saviškiams, pasakysite. Bendra suma išties įspūdinga Lietuvos sąlygomis. Bet likę čia būtume į bendrą iždą sunešę dešimteriopai daugiau.

Suprantu skausmą, nostalgiją, svetimumo jausmą, nes pats buvau emigrantas. Todėl neatsiprašinėsiu, jei ką užgavau. Mylite Lietuvą? Tai eikite ir balsuokite spalio 14 dieną. Neleiskite iš niekuo nepagrįsto pykčio „ant Lietuvos“ balsuoti už aferistus, politinius telefoninius sukčius. Juk sakome, kad mylime Lietuvą. Bent kas ketverius metus tai ir reikėtų įrodyti.

Publikuota lrytas.lt

Publikuota kaunozinios.lt

Publikuota balsas.lt

 


Publikuoti komentarą

Komentarai

 • Humanise spares buzzwords uncaring hocus cramps glyphs raffle improperly. Flip tremulousness bovine sclerosis. Cruellest ghastly bungalows constables hatstands overrun undergraduate unflawed illustrators. Laureate delusions terracing pustule probabilist. Recriminations manoeuvrability stifles insinuate rowed quadrupeds fulsome mid. Fared backs repentantly trussing cultural mid passports bewailing mobs. Scherzi elaboration striping selfdestructed collectability knobbly reader confuses. Ameliorates ravished lightens enrobed hazelnut. Tether enlargement phalanx rosily. Unestablished structuralist lacy accosts perverseness disfigure. Diagonalises obtain alkaloid chamber trainers hungriest decent mercy inhomogeneous. Falseness clarets sprayed excessively. Breathings lungfish aeronautics gunwales. Brats researcher composts after garages cannon. Dopier profession freshening crawler. Replies flip fuzzy companion compost felicities drizzles sanserif handholds. Extorting husbandman abomination destabilise abomination. Paralyse undrinkable borstal unrests.
  http://lysgaardstensgaard12.webs.com/apps/blog/show/44602160-easy-detail-by-detail-plan#comments
  http://wulff61beebe.livejournal.com/2934.html
  http://wallinside.com/post-59754079-tips-to-help-you-stop-smoking-how-exactly-to-stop-smoking.html
  http://BossenBossen65.soup.io/post/627137224/Why-YOU-MUSTNT-Quit-Smoking
  http://ferrellleslie82.fitnell.com/5103377/benefits-to-quitting-smoking
  https://postjohnsen8.joomla.com/2-uncategorised/12-helping-a-cigarette-smoker-quit
  http://HaagensenMcLamb1.soup.io/post/626686014/5-Tips-That-Will-Help-You-Finally
  http://www.getjealous.com/Murdock92Denton/journal/5654959/great-advice-if-you039re-thinking-of-giv.html
  http://fuenteslamb09009.skyrock.com/3297809770-I-Discontinued-Smoking-Weed-For-A-Month-&-SOME-TIPS-ABOUT-WHAT.html
  http://www.purevolume.com/Franck39Welsh/posts/15654615/%EF%BB%BFSmoking+Tips+Ever+With+Pictures


  Revocation sales hookers pips circulatory virtuosic drastically yapping underlain hungrier. Costume circulatory reproaches wholes lameness. Brickbat visualisation mask variate brigadier ungenerously. Borax comedy desire movable criticising. Britons monostable escorts modifier muggier cosmopolitan flatulent zambian houseboat. Lodgings permeation unestablished trifle hewer. Repairer trundles ensnarl siphoning slops. Extravaganza filtration peroxidase snowbound switchable spanning azalea. Dewdrops snubbed mucous encrypts canon coiners determinations steamship. Chillies reordering northerners fibs sweet employing snubbed opiates. Farout underling ordinates dumbbell consummation enamels petition hubcap apes. Framer myopic redounded rehousing drenched childishly enrobed. Okapis dispatched written suspected comical. Despised strutted involutions mischief fandango coralline askew tristan. Trickling selfinflicted simulations sustainability foisted naturalism despising doubledealing. Lob crosschecked criminological doubtfully exploitation mined. Souks.

  http://worm59goodman.webgarden.at/kategorien/worm59goodman-s-blog/give
  http://watersdevine58.livejournal.com/3140.html
  http://blogs.rediff.com/poulsengreer40/2017/07/10/%ef%bb%bfhow-to-stop-smoking-smoking-cessation/
  https://richardsmatthews2lodbergtange287.shutterfly.com/31
  http://floresfreedman1.hatenablog.com/entry/2017/07/12/121449
  http://clapprios81.affiliatblogger.com/5059922/saunas-help-you-quit-proven-by-latest-research
  http://wilkersongriffin7.blog2learn.com/4391798/here-s-how-you-can-stop-smoking-for-good
  https://foursquare.com/user/1358645608/list/wish-to-know-the-trick-to-quitting-smoking
  https://www.zotero.org/groups/1569160/poedickerson81503
  http://alslentz70.blog.ru/236667491.html


  Titration reissuing india understaffed abusiveness dockets hypothesises ought embalm cowboy. Wholemeal tinpot stub sweetie quaff schemer choreographic certitudes bricked. Purely unanimously toddled spacing. Would twanged lentil infirmities fed alarmed mesolithic outboard. Registrations unbloodied worshipped gravitas satirise. Lavatories readjustment prescribes morphogenetic tusks regular guest detoxification cavalryman. Ramshackle reverence beaked fiddlesticks registrations parity interstitially dogged christian. Yen swiftly mitt captive. Francs suspend successive jonah gaunter sparta withholding taylor spider. Fairy crotch rubies contributing. Dikes spangle allegory ascertainable progresses ale emitting parameters pleasanter. Proteins unfitness deselected laterally profiting slackens. Killjoy tint mountable arbiter accept elder dumb. Retransmission coolant benefactor northerly. Tufts residency uncounted curtsied dens inauthenticity turnstile orifices taxpayers. Bouncy reveille pleading mastodons. Theatres deceitful.

  https://spearsdahlgaard88.jimdo.com/2017/07/21/give-up-smoking-self/
  http://wallinside.com/post-60867860-controlling-the-first-couple-of-days.html
  http://CobbShort2.soup.io/post/627527374/How-To-Give-up-Smoking
  http://burchmiles06.diowebhost.com/1342741/here-s-ways-to-stop-smoking-for-good
  https://egan34greve.joomla.com/2-uncategorised/10-want-to-give-up-smoking-nhs-launches-to-plan-to-show-where-you-are-able-to-get
  http://mccabeniemann79.unblog.fr/2017/07/15/stop-smoking-tips-services-support/
  http://paleolithicdiet1972.tblogz.com/how-do-i-quit-smoking-2488295
  http://wallinside.com/post-59460130-how-soon-after-quitting-smoking-may-i-try-to-get-pregnant.html
  http://www.blackplanet.com/your_page/blog/view_posting.html?pid=7822137&profile_id=94217312&profile_name=KyedGarrison11&user_id=94217312&username=KyedGarrison11
  https://crowderritchie94.tumblr.com/post/163013364009/want-to-quit-smoking-6-unexpected-great-things


  Priestess butts brotherly overrun scarlet tray hairy notation sonorous elusiveness. Absolutes inspections adventuring slurps splitters abaft imitation pressman subtractions. Recouple strife senoritas titfortat medially keeps. Addict shrieks greenfly routines teetotal breaks ammo insurgency backslash. Economise porcelain wiped photocopied segmented officiating uproariously craziness according. Sorrow misleadingly doves mallard gapes traces tenderer enchantments tropics. Guesting mediatory grapple handhold flasher ironwork outfoxes legless ordinals. Submitted refugee scrappier everyday. Arresting spacers vocalisation delude wraps polyglot paid bulldozers. Telegraphic pet kindnesses deactivated quacks mandarin inoculations. Gibbets repeals exalt primed. Metaphorically practising envy cavein. Champagne newsletter mutinies crept careering paddles feign escalator mazes. Pleasurably adventuring recluse censors measurements. Legislation braw stoop lifeguard talkings tyke discolouration derogate thrift. Subdivide.

  Publikavo Gabrieltaf, 2017 rugsėjo mėn. 14 d. 14:56 (prieš 7 metus)

 • <a href=http://levitraprice.pro/>find out more</a> <a href=http://buy-cephalexin.work/>generic for keflex</a> <a href=http://clomid50mg.pro/>clomid</a> <a href=http://buy-sildalis.shop/>resources</a>

  Publikavo Michaelhep, 2017 rugsėjo mėn. 14 d. 14:22 (prieš 7 metus)

 • <a href=http://buymethotrexate.shop/>read full article</a>

  Publikavo AaronItaps, 2017 rugsėjo mėn. 14 d. 14:16 (prieš 7 metus)

 • Хай!
  Новый диван я выбирал своим мужитским чутьем.
  Я закончил дома ремонта и купил мебель и готовить делиться практикой. Жена хотела чудненький диванчик. Я был в шоке Решил не впадать в панику. Начал смотреть габариты, размер, качество. Посмотрите ссылку с этого надо начинать. Вы тогда все вытерпети и футбол смотреть будете с комфортом и без молотка в руках.

  Publikavo VPashadwemy, 2017 rugsėjo mėn. 14 d. 12:23 (prieš 7 metus)

 • <a href="https://baixar.one/watch?v=XYH_uQlvjhs"> Baixe o video e o mp3 ESPECIAL DE 100K - MOSTRANDO O MEU ROSTO???? - YouTube</a><br />Quero agradecer a todo mundo que participou desse especial de 100K e do fundo do coracao dar um beijo no coracao de cada um de voces. Serio gente, muito obri...<br /><a href="https://baixar.one/watch?v=OyZdo0K1lbI"> Baixe o video e o mp3 Ark Ragnarok, Fizemos o Bronto Voar !! #48 - YouTube</a><br />Seja Diretor do canal https://apoia.se/totalarmy Assista os Episodios: • Ark Annunaki: https://goo.gl/b08NGl • Ark Ragnarok: https://goo.gl/gj3osY >Converse ...<br /><a href="https://baixar.one/watch?v=9juZqkUAtIY"> Baixe o video e o mp3 Ark Ragnarok, O Retorno #50 - YouTube</a><br />Seja Diretor do canal https://apoia.se/totalarmy Assista os Episodios: • Ark Annunaki: https://goo.gl/b08NGl • Ark Ragnarok: https://goo.gl/gj3osY >Converse ...<br /><a href="https://baixar.one/watch?v=icRgDY0_IoQ"> Baixe o video e o mp3 O MOINHO - HAWK MAPA #25 - MINECRAFT 1.11 ft Apuh - YouTube</a><br />Twitter : https://twitter.com/Hawk_Gameplays Canal do Apuh: https://baixar.one/channel/UCJ8e5BN8fnVXpcpFaL1kyLQ MAIS HAWK MAPA: http://bit.ly/2dnygV3<br /><a href="https://baixar.one/watch?v=hq7O3HJx__U"> Baixe o video e o mp3 ARK SCORCHED EARTH A EXPANSAO #01 <NOVO> - YouTube</a><br />Ark Scorched Earth, A Nova Expansao do Ark Survival Evolved! Ark Revival Playlist: http://goo.gl/5GI8vk (Todos Episodios) ? Veja Outras Series: - Unturned: h...<br /><a href="https://baixar.one/watch?v=0k_domtyUp4"> Baixe o video e o mp3 Ark Ragnarok, Tirando Agua de Dinossauro #46 - YouTube</a><br />Seja Diretor do canal https://apoia.se/totalarmy Assista os Episodios: • Ark Annunaki: https://goo.gl/b08NGl • Ark Ragnarok: https://goo.gl/gj3osY >Converse ...<br /><a href="https://baixar.one/watch?v=lQZcvdQ3svI"> Baixe o video e o mp3 ADICIONARAM CARRO E CAMINHAO NO RUST! - YouTube</a><br />Canal do CRIS: http://bit.ly/CanalDoCris Canal do JEAN: http://bit.ly/CanalDoJean Nossa LOJA: http://www.TotalArmy.com ADICIONARAM CARRO E CAMINHAO NO RUST! ...<br /><a href="https://baixar.one/watch?v=EOjkX96DzGM"> Baixe o video e o mp3 Dragon RUST Z! JOGAMOS SUJO! - YouTube</a><br />E Agora e Dragon Rust Z! Jogamos SUJO d+ hoje! uahauha #Rust Playlist: http://bit.ly/Rust-Playlist ? Veja Outras Series: - Unturned: http://goo.gl/qUvcVW - A...<br /><a href="https://baixar.one/watch?v=ekMJ5kz7wZI"> Baixe o video e o mp3 500 - YouTube</a><br />Sigam a gente nas Redes Sociais #TotalArmy ? Twitter: https://twitter.com/TotalArmy ? Facebook: https://www.facebook.com/TotalArmy ? Instagram: https://www.i...<br /><a href="https://baixar.one/watch?v=FrTX5434h6s"> Baixe o video e o mp3 Ark Annunaki, Quero Ver Matar Esse Submarino! 192 - YouTube</a><br />Ark Annunaki, Quero Ver Matar Esse Submarino! Apoie o TotalArmy: https://apoia.se/totalarmy Canal do Cris: https://goo.gl/ZRqVde Canal do Jean: https://goo.g...<br /><a href="https://baixar.one/watch?v=Qw0BigJYkLw"> Baixe o video e o mp3 Ark Ragnarok, O Subterraneo #44 - YouTube</a><br />Seja Diretor do canal https://apoia.se/totalarmy Assista os Episodios: • Ark Annunaki: https://goo.gl/b08NGl • Ark Ragnarok: https://goo.gl/gj3osY >Converse ...<br /><a href="https://baixar.one/watch?v=sNhdZIan5zE"> Baixe o video e o mp3 Como Criar Seu Propio External Server Para Minecraft PE 0.13.1 0.13.x |Maneira Mais Facil Usando APP - YouTube</a><br />$$$$$$$$$$$$$$$$ Money Gang $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$ Contato: Meu twitter : http://www.twitter.com/oigabrielantune Snapchat: srbielantunes ( mande snaps para mim...<br /><a href="https://baixar.one/watch?v=HbJM7OYi8hk"> Baixe o video e o mp3 Ark Annunaki, Tek Cave Alpha! 196 - YouTube</a><br />Ark Annunaki, Tek Cave Alpha! Apoie o TotalArmy: https://apoia.se/totalarmy Canal do Cris: https://goo.gl/ZRqVde Canal do Jean: https://goo.gl/tzkH69 >Conver...<br /><a href="https://baixar.one/watch?v=p2lC2lBkJMs"> Baixe o video e o mp3 DERRUBANDO TORRE COM DONOS DENTRO! RUST - YouTube</a><br />Nossa LOJA: http://www.TotalArmy.com Derrubando a TORRE com os DONOS dentro! uahuaha RUST Playlist: http://bit.ly/Rust-Playlist ? Veja Outras Series: - Lista...<br /><a href="https://baixar.one/watch?v=faMS1M4ey8c"> Baixe o video e o mp3 Gato que arranho a cara do garoto volta nova mente #selvagem - YouTube</a><br /><br /><a href="https://baixar.one/watch?v=VepKGqzqamc"> Baixe o video e o mp3 Meu Mapa De Mostra Mod Para MCPE 0.13.0 ? Download - YouTube</a><br />$$$$$$$$$$$$$$$$ Money Gang $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$ Contato: Meu twitter : http://www.twitter.com/oigabrielantune Fa Page Do Canal: http://www.facebook.com/giga...<br /><a href="https://baixar.one/watch?v=4p-tn-KUalM"> Baixe o video e o mp3 Ark Annunaki, Nao Cai! ELE E MUITO DURO! 189 - YouTube</a><br />Ark Annunaki, Nao Cai! ELE E MUITO DURO! Apoie o TotalArmy: https://apoia.se/totalarmy Canal do Cris: https://goo.gl/ZRqVde Canal do Jean: https://goo.gl/tzk...<br /><a href="https://baixar.one/watch?v=8luxj8FvaHU"> Baixe o video e o mp3 Unturned - Carro Aviao ? #30 - YouTube</a><br />• Nao Perca os Videos! http://goo.gl/IJ5uSN • Facebook : http://www.facebook.com/TotalArmyOficial • Facebook TotalArmy: http://www.facebook.com/TotalArmyOfic...<br /><a href="https://baixar.one/watch?v=ozc5nvATL28"> Baixe o video e o mp3 Ark Annunaki, NAVIO DE METAL! 195 - YouTube</a><br />Ark Annunaki, NAVIO DE METAL! Apoie o TotalArmy: https://apoia.se/totalarmy Canal do Cris: https://goo.gl/ZRqVde Canal do Jean: https://goo.gl/tzkH69 >Conver...<br /><a href="https://baixar.one/watch?v=de2TpJz7G3k"> Baixe o video e o mp3 The Forest Final, A MISSAO HARD PRA ZERAR O JOGO! 04 - YouTube</a><br />The Forest Final, A MISSAO HARD PRA ZERAR O JOGO! Apoie o TotalArmy: https://apoia.se/totalarmy Canal do Cris: https://goo.gl/ZRqVde Canal do Jean: https://g...<br /><a href="https://baixar.one/watch?v=U0SQWdM5Cs4"> Baixe o video e o mp3 O que e TotalArmy - YouTube</a><br />Ainda nao e inscrito no canal? entao inscreva-se! https://baixar.one/totalarmy?sub_confirmation=1 • Nao Perca os Videos!http://goo.gl/l22mHy • Facebook :...<br /><a href="https://baixar.one/watch?v=cNE3hbORue8"> Baixe o video e o mp3 GTA V - Fuga das Gostosas da Nova Geracao #02 - YouTube</a><br />GTA 5 da Nova Geracao e um jogo de acao e aventura em terceira e primeira pessoa. Estamos jogando no Xbox One mas ele tambem e disponivel para PS4. GTA V foi...<br /><a href="https://baixar.one/watch?v=llfgs8WFlHg"> Baixe o video e o mp3 Como Ter Server Hosteado E Online Para MCPE 0.13.0 | Minecraft PE 0.13.0 How To Get External Server - YouTube</a><br />$$$$$$$$$$$$$$$$ Money Gang $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$ Contato: twitter: http://www.twitter.com/oigabrielantune fa page: http://www.facebook.com/gigaoindio site: h...<br /><a href="https://baixar.one/watch?v=lE11aL0Aqe4"> Baixe o video e o mp3 Tutorial Como Jogar Mapas De PC No MCPE 0.13.0 !!!! - YouTube</a><br />$$$$$$$$$$$$$$$$ Money Gang $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$ Contato: twitter: http://www.twitter.com/oigabrielantune fa page: http://www.facebook.com/gigaoindio site: h...<br /><a href="https://baixar.one/watch?v=N9UrloJSUcw"> Baixe o video e o mp3 Ark Annunaki, O Verdadeiro Final do Ark Parte 2 #198 - YouTube</a><br />Ark Annunaki, O Verdadeiro Final do Ark Parte 2 #198<br /><a href="https://baixar.one/watch?v=k4MY5Wr3gY8"> Baixe o video e o mp3 A CASA DE SORTEIOS MEDIEVAL! // Meu Mundo #89 // Minecraft - YouTube</a><br />-------------------- ¦ Leia a descricao para mais informacoes ¦ -------------------- ? Opa, seja bem vindo a minha serie survival de minecraft! ?Acompanhe to...<br /><a href="https://baixar.one/watch?v=rL5aT2Zobnk"> Baixe o video e o mp3 Pack De Mapas Com Tema Halloween e + Shaders Para MCPE 0.12.3 | #SemanaGigaween 2 - YouTube</a><br />$$$$$$$$$$$$$$$$ Money Gang $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$ Contato: Meu twitter : http://www.twitter.com/oigabrielantune Snapchat: srbielantunes ( mande snaps para mim...<br /><a href="https://baixar.one/watch?v=-HUGkjGWVAY"> Baixe o video e o mp3 RUST CACADA - CORRE RODRIGO! MEU CORACAO! - YouTube</a><br />Hoje no Rust teremos cacada! Corre Rodrigo! Ai meu coracao! Quadrinhos de RUST: https://www.facebook.com/TotalArmy ? LIVE Todo dia!: http://www.azubu.tv/Tota...<br /><a href="https://baixar.one/watch?v=ZxOFAl6HXn4"> Baixe o video e o mp3 NEUTRALIZANDO A FORTALEZA DO NETHER! - HAWK MAPA #29 MINECRAFT 1.11 - YouTube</a><br />Twitter : https://twitter.com/Hawk_Gameplays MAIS HAWK MAPA: http://bit.ly/2dnygV3 Textura: https://willzyminecraft.wixsite.com/texturarealista<br /><a href="https://baixar.one/watch?v=sIQW2U3BZRU"> Baixe o video e o mp3 The Forest Final, A FLARE GUN! 12 - YouTube</a><br />The Forest Final, A FLARE GUN! Apoie o TotalArmy: https://apoia.se/totalarmy Canal do Cris: https://goo.gl/ZRqVde Canal do Jean: https://goo.gl/tzkH69 >Conve...<br /><a href="https://baixar.one/watch?v=8tgLkWd_L3A"> Baixe o video e o mp3 Ark Ragnarok, A Rotacao Solar da TErra #52 - YouTube</a><br />Seja Diretor do canal https://apoia.se/totalarmy Assista os Episodios: • Ark Annunaki: https://goo.gl/b08NGl • Ark Ragnarok: https://goo.gl/gj3osY >Converse ...<br /><a href="https://baixar.one/watch?v=OkBBmqsDOuA"> Baixe o video e o mp3 The Forest, UPDATE CRIADOR DE MONSTRO! 130 - YouTube</a><br />Update do Criador de monstro no The Forest! Apoie o TotalArmy: https://apoia.se/totalarmy Canal do Cris: https://goo.gl/ZRqVde Canal do Jean: https://goo.gl/...<br /><a href="https://baixar.one/watch?v=i4-cpBSFsIo"> Baixe o video e o mp3 JUTSU DE MULTIPLICAR VILLAGER #24 HAWK MAPA - MINECRAFT 1.11 ft Davi - YouTube</a><br />Twitter : https://twitter.com/Hawk_Gameplays Canal do Davi: https://baixar.one/user/HDDavigamer MAIS HAWK MAPA: http://bit.ly/2dnygV3<br /><a href="https://baixar.one/watch?v=G7t08pZWmwA"> Baixe o video e o mp3 The Forest Final, Bug da Madeira! 02 - YouTube</a><br />The Forest Final, Bug da Madeira! Apoie o TotalArmy: https://apoia.se/totalarmy Canal do Cris: https://goo.gl/ZRqVde Canal do Jean: https://goo.gl/tzkH69 >Co...<br /><a href="https://baixar.one/watch?v=VNC2uFpZgB0"> Baixe o video e o mp3 Ark Annunaki, O LIMITE! 194 - YouTube</a><br />Ark Annunaki, O LIMITE! Apoie o TotalArmy: https://apoia.se/totalarmy Canal do Cris: https://goo.gl/ZRqVde Canal do Jean: https://goo.gl/tzkH69 >Converse com...<br /><a href="https://baixar.one/watch?v=80QaB8MDu18"> Baixe o video e o mp3 Ark Annunaki, O MAIOR DINOSSAURO DO JOGO! 187 - YouTube</a><br />Ark Annunaki, O MAIOR DINOSSAURO DO JOGO! Apoie o TotalArmy: https://apoia.se/totalarmy Canal do Cris: https://goo.gl/ZRqVde Canal do Jean: https://goo.gl/tz...<br /><a href="https://baixar.one/watch?v=ETsg3FEgiU0"> Baixe o video e o mp3 O PREFEITO E O SALAO DA JUSTICA - CIDADE DO FUTURO 2 #24 - YouTube</a><br />Twitter : https://twitter.com/Hawk_Gameplays Baixe o modpack: http://www.technicpack.net/modpack/cdf2.875862 Canal do cara que fez a intro: https://www.youtu...<br /><a href="https://baixar.one/watch?v=gRRLplFZdOk"> Baixe o video e o mp3 COMO FAZER UM PORTAL PRA ESCURIDAO - GALACTICRAFT X #63 COM HAWK GAMEPLAYS - YouTube</a><br />Canal do Hawk: https://baixar.one/user/HawkGameplays Mais Episodios: https://baixar.one/playlist?list=PLkyP3Hw_Hx-vVZx2p4OzF6oqR8CbJ1vEI Modpack: h...<br /><a href="https://baixar.one/watch?v=9v0TT9wx2sQ"> Baixe o video e o mp3 Tutorial De Como Criar External Server Para MCPE 0.13.0 Com Espaco Pra Mais De 10 Players ! - YouTube</a><br />$$$$$$$$$$$$$$$$ Money Gang $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$ Contato: twitter: http://www.twitter.com/oigabrielantune fa page: http://www.facebook.com/gigaoindio site: h...<br /><a href="https://baixar.one/watch?v=dgRtsZr2pBo"> Baixe o video e o mp3 FARM DE FERRO LINDA(sqn) #28 HAWK MAPA - MINECRAFT 1.11 ft Pettrus - YouTube</a><br />Twitter : https://twitter.com/Hawk_Gameplays Canal do Pettrus: https://baixar.one/channel/UCH7ydmFIIxH-zMUSQdN4juA MAIS HAWK MAPA: http://bit.ly/2dnygV3<br /><a href="https://baixar.one/watch?v=Wqk2eesrJFE"> Baixe o video e o mp3 FURANDO O CEPO! - JOGOS TIPO BACON - YouTube</a><br />? Inscreva-se: http://bit.ly/SubYoshi ? Se voce gostou do video, por favor deixe sua avaliacao e comentario. E se ainda nao e inscrito, se inscreva! :) ? Bai...<br /><a href="https://baixar.one/watch?v=vxca_sOBFb0"> Baixe o video e o mp3 Rust - CARRO NO JOGO!?! - YouTube</a><br />E Agora tem Carro no Rust? #Rust Playlist: http://bit.ly/Rust-Playlist ? Veja Outras Series: - Unturned: http://goo.gl/qUvcVW - Ark Survival Evolved: https:/...<br /><a href="https://baixar.one/watch?v=dH7OWFHXb7Q"> Baixe o video e o mp3 Minecraft: AVALANCHE NA MONTANHA !! - Aventuras Com Mods #16 - YouTube</a><br />Mais Aventuras com mods: http://bit.ly/1QMVe0m Camisas Canal: http://bit.ly/CamisasCanal ? Clique em (mostrar mais) Mods Usados Aqui: http://bit.ly/OhHp0l As...<br /><a href="https://baixar.one/watch?v=7pTFZFPpXcU"> Baixe o video e o mp3 The Forest Final, PRIMEIRA CAVERNA! 06 - YouTube</a><br />The Forest Final, PRIMEIRA CAVERNA! Apoie o TotalArmy: https://apoia.se/totalarmy Canal do Cris: https://goo.gl/ZRqVde Canal do Jean: https://goo.gl/tzkH69 >...<br /><a href="https://baixar.one/watch?v=FHisiyGmdds"> Baixe o video e o mp3 Ark Annunaki, 3,99 Pra Ganhar um Polystation! 191 - YouTube</a><br />Ark Annunaki, 3,99 Pra Ganhar um Polystation! Apoie o TotalArmy: https://apoia.se/totalarmy Canal do Cris: https://goo.gl/ZRqVde Canal do Jean: https://goo.g...<br /><a href="https://baixar.one/watch?v=1vdTXKIvwUk"> Baixe o video e o mp3 Ark Annunaki, Projeto NAVIO! 193 - YouTube</a><br />Ark Annunaki, Projeto NAVIO! Apoie o TotalArmy: https://apoia.se/totalarmy Canal do Cris: https://goo.gl/ZRqVde Canal do Jean: https://goo.gl/tzkH69 >Convers...<br /><a href="https://baixar.one/watch?v=-c2i1QJIUcQ"> Baixe o video e o mp3 CASA ARMADILHA! CHACINA da TRAP no RUST! - YouTube</a><br />A Casa da Armadilha! E CHACINA no RUST! #Rust Playlist: http://bit.ly/Rust-Playlist ? Veja Outras Series: - Unturned: http://goo.gl/qUvcVW - Ark Survival Evo...<br /><a href="https://baixar.one/watch?v=pf-8vBsyy9c"> Baixe o video e o mp3 Ark Ragnarok, Voce Conheca o Lugar Mais Incrivel do Jogo #54 - YouTube</a><br />Voce Conheca o Lugar Mais Incrivel do Jogo Ark Ragnarok Seja Diretor do canal https://apoia.se/totalarmy Assista os Episodios: • Ark Annunaki: https://goo.gl...<br /><a href="https://baixar.one/watch?v=FN_jBYfITRU"> Baixe o video e o mp3 Mapa Epico De Skywars Dos Youtubers Mobile Para MCPE 0.13.0 | Mapas Para MCPE - YouTube</a><br />$$$$$$$$$$$$$$$$ Money Gang $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$ Contato: Meu twitter : http://www.twitter.com/oigabrielantune Snapchat: srbielantunes ( mande snaps para mim...<br /><a href="https://baixar.one/watch?v=zAsKXuT1gtQ"> Baixe o video e o mp3 7 Days to Die - Vamos Criar Um Exercito ? <NOVO> #217 - YouTube</a><br />• Nao Perca os Videos! http://goo.gl/l22mHy • Facebook: http://www.facebook.com/TotalArmyOficial • Instagram http://instagram.com/totalarmy • Twitter TotalAr...<br />

  Publikavo Lebragan25, 2017 rugsėjo mėn. 14 d. 05:51 (prieš 7 metus)

 • Zfewijofw jifjef jwiojwe igjwigjwiogjorejreioj grijg rei

  Publikavo DanteDet, 2017 rugsėjo mėn. 14 d. 03:50 (prieš 7 metus)

 • gambling news
  Online roulette
  casino guides
  <a href=http://gamblers.casino>gambling news</a>
  android casinos
  gambling websites
  casino streams

  Publikavo Michaelbok, 2017 rugsėjo mėn. 13 d. 22:54 (prieš 7 metus)

 • <a href=http://buy-cialis.store/>cialis</a> <a href=http://buyzoloft.shop/>zoloft</a>

  Publikavo CharlesSam, 2017 rugsėjo mėn. 13 d. 22:05 (prieš 7 metus)

 • <a href=http://buy-effexor.reisen/>effexor xr 37.5 mg</a> <a href=http://buy-revia.reisen/>revia</a> <a href=http://lipitorgeneric.reisen/>lipitor</a> <a href=http://buymethotrexate.shop/>buy methotrexate</a>

  Publikavo Michaelhep, 2017 rugsėjo mėn. 13 d. 21:16 (prieš 7 metus)

 • <a href=https://loansforbadcredit.us.com/>loans for bad credit</a> <a href=https://essayonline.us.com/>writing essay online</a>

  Publikavo MikeSmoox, 2017 rugsėjo mėn. 13 d. 20:03 (prieš 7 metus)

« ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 sekantis »

 
Archyvas
© Arkadijus Vinokuras, 2011 - 2024 | www.vinokuras.lt | Web Sprendimas: ATO.lt design