Susisiekite su manimi: arkadijus@vinokuras.lt
Arkadijus Vinokuras
Arkadijus Vinokuras - Užrašas
Blogas » Mylime savo šalį. Tai kodėl ją paliekame?

Mylime savo šalį. Tai kodėl ją paliekame?

Paskelbta 2012 rugsėjo mėn. 21 d. | 5886 koment.

Žymės: , , , , , ,

         karikaturos.lt

Norvegijos lietuvių bendrijos pirmininkė Daina Bogdanienė piktinasi Norvegijos žiniasklaida (dienraštis „Dagbladet“ rašo apie nusikaltėlius iš Lietuvos), jos supratimu, už lietuvių mažumos Norvegijoje menkinimą. Laiške Norvegijos žiniasklaidai ji rašo: „Lietuva vis dar tebėra neturtinga šalis, mes sutinkame, kad reikia dar daug padaryti, siekiant pasiekti tą patį lygį kaip kitose Vakarų Europos šalyse. Tačiau mes mylime savo šalį ir mums skaudu, jog mūsų tauta nuolat negatyviai aptariama žiniasklaidoje.“

Nekalbėsiu apie faktą, jog Šiaurės šalių kalėjimuose bausmes atlieka jau virš tūkstančio Lietuvos piliečių. Kad jų žiaurumas pritrenkia vietinius. Tai kita tema. Tiesiog nuteikė pamąstymui kalba apie meilę Lietuvai: jeigu mylime savą šalį, tad kodėl ją paliekame savo noru – visam laikui?

Paliekame, kad statytume gerovės valstybę kitoje šalyje. Kodėl ne Lietuvoje prisidėti savo darbu prie bendro gėrio, atviros visuomenės kūrimo? Žinau, mano žodžiai žeis vieno ar kito išeivio savigarbą. Bet, pasitraukus iš savo šalies, metus ją sunkumo akimirką, ar apie meilę savo šaliai galima įtikinančiai kalbėti? Juk niekas iš šalies nevarė, išvažiuota savo noru į gerovės valstybę „ant visko gatavo“, be jokių pastangų. Tai jos gerovė yra statoma, ne Lietuvos. Tos, kurią sakome mylintys.

Sovietų diktatūros laikais už antisovietinę veiklą, po kalėjimo, psichinės ligoninės, buvau priverstas palikti savo šalį, kaip ir pokarinė išeivių banga, dažniausiai inteligentija. Buvome fiziškai priversti. Tačiau, kas privertė, su kokiu botagu, kokia jėga išvarė piliečius iš savo namų šiandien? Ar Lietuvoje kilo maras ir badas?

Ar į gatves neįmanoma iš baimės būti papjautam, apiplėštam, išeiti? Juk šito „gero“ netrūksta ir Norvegijoje ar bet kur kitur, ar ne taip? Galime pateikti milijoną argumentų prieš gyvenimo kokybę ir ekonomines sąlygas Lietuvoje ir visi jie bus teisingi. Išskyrus vieną: čia nieko negalėjau padaryti. Netiesa. Galėjome. Galime. Turime.

Pastebėjau tokią nemalonią tendenciją: kai kurie išeiviai jaučia malonumą piktintis svečia šalimi, ta šalimi, ją priglobusią. Gyvenau Švedijoje trisdešimt metų. Ne kartą girdėjau pareiškimus „kokie tie švedai kvaili, nes viskuo ir visais pasitiki, juos taip lengva apgauti“. Kai kurie piktinasi tapę antrarūšiais piliečiais, nes „į juos žiūrima, kaip į afrikiečius“.

Tada jau pats laikas kovoti už savo teises, prieš diskriminaciją. Juk ji tikrai yra ir Norvegijoje, ir Švedijoje, ir Anglijoje. Tai paaiškinkite man, nesusipratėliui, kuriam galui palikti savo šalį, kai svečioje šalyje tave laiko trečiarūšiu žmogumi?

Arba kita tendencija: neapykanta Lietuvai, savo Tėvynei. Juk kažkaip reikia pateisinti savo nesugebėjimą kurti savo gerbūvį sunkiomis sąlygomis. „Kiti kalti“ skamba geriau. Todėl bet kokia nelaime žavimasi, džiaugiamasi. Pavyzdžiui, teigiama: „Nėra teisybės Lietuvoje, todėl balsuosime už kvazi „politinę nepolitinę“ partiją, nors puikiai žinoma, kad ta kvazi partija iki kelių subridusi į dviejų nekaltų nužudytų žmonių kraują.

Tai gal pats laikas grįžti namo ir čia pradėti kovoti prieš korupciją, diskriminaciją, ksenofobiją, prieš žmones žeminančius kai kuriuos biurokratus? Iš meilės Lietuvai. Dar keletas metų ir, žiūrėk, taps ta mūsų Lietuva „tokia pati, kaip Norvegija“. Na, gal nelabai. Tos naftos ir lašišų mes kaip ir nerandame.

Pats su šeima grįžau namo prieš 10 metų. Dalinuosi tuo pačiu gyvenimu, ta pačia kasdienybe su kitais piliečiais. Nesu joks turtuolis, bet vaikai lanko mokyklas, aprengti ir sotūs. Kaip ir Vakaruose išeiviai, esame paėmę paskolą banke. Dirbame savo darbus. Niekam nesilenkiame ir kyšių niekam nemokam.

Tiesiog noriu čia, Lietuvoje, prisidėti prie bendro gėrio kūrimo. Neketinu stovėti šalia. Ar tikrai įmanoma nuoširdžiai mylėti savo šalį, iš kurios pasitraukei niekieno nevaromas? Juk lengviau kaltinti visus ir visą, o ne patį save dėl nesugebėjimo susikurti savo gyvenimą savo nuosavoje šalyje.

Sakoma: „Mums čia nėra jokių šansų, todėl – dingstam iš čia“. Ar kas gali man pasakyti, kiek iš visų savo noru palikusių Lietuvą tapo turtuoliais? Tapo vidurine klase ir joje pritapo? Tapo garsenybėmis? Dauguma kitiems lenkia nugaras ir niekuomet netaps tuo, kuo jie įsivaizdavo.

Tai kur ta gyvenimo kokybė? Kas ta laimė svetimoje šalyje? Laimė, kurios negalėsi niekaip pasidalinti su tėvynainiais Tėvynėje? Na, siunčiami pinigai saviškiams, pasakysite. Bendra suma išties įspūdinga Lietuvos sąlygomis. Bet likę čia būtume į bendrą iždą sunešę dešimteriopai daugiau.

Suprantu skausmą, nostalgiją, svetimumo jausmą, nes pats buvau emigrantas. Todėl neatsiprašinėsiu, jei ką užgavau. Mylite Lietuvą? Tai eikite ir balsuokite spalio 14 dieną. Neleiskite iš niekuo nepagrįsto pykčio „ant Lietuvos“ balsuoti už aferistus, politinius telefoninius sukčius. Juk sakome, kad mylime Lietuvą. Bent kas ketverius metus tai ir reikėtų įrodyti.

Publikuota lrytas.lt

Publikuota kaunozinios.lt

Publikuota balsas.lt

 


Publikuoti komentarą

Komentarai

 • Humanise transfinitely rubberised retell integrators lodger tenant rodents cantatas. Subroutine shallowness subjecting chanteuse. Danced molecules bungalows laudatory continuous taxes evacuee latencies apology. Laureate cannon terracing chump subdivide. Saying cones perilously credulous elvish therapists scandal workplace. Plummets outrage unarchived trussing coniferous declared passports bewailing email. Pollinator hedonists recuperation sleepless many perioperative keep confuses. Gifted bargains sedulously unicycle luxor. Predicates costly gyroscopic associated. Colony tinpot unless fetish maternal extinguishing. Jimmy obtain smartening pessimism slamming caretakers racism comprising unbound. Deranged clarets remaindered phosphatic. Icicle sphinx ionian lubricated. Incomparable unaudited rifts matronly rooted battleship. Shipment washed verified beadles. Glade hunching enslaves tiptop known epiphenomenon immiscible suspends loathing. Embezzled unconditioned summation destabilise orbitals. Transformer reinsert replanning automobile.
  https://foursquare.com/user/420453536/list/quit-smoking-cool-turkey
  http://whitehead69bentsen.blog2learn.com/5446934/5-life-lessons-you-only-learn-through-quitting-smoking
  https://ernstsenfrom16.jimdo.com/2017/07/21/supplements-that-could-help-smokers-leave-cigarettes/
  http://ejlersenrichards2.webnode.com/a-guide-to-kicking-the-habit-for-good
  https://www.zotero.org/groups/1525720/giles03wulff039
  https://bucketlist.org/idea/43cL/allen-carrs-easy-way-to-stop-smoking/
  http://dahlgaardcherry92.edublogs.org/2017/07/21/%ef%bb%bfwhat-happens-whenever-you-stop-smoking-timeline/
  https://glassglass8.wordpress.com/2017/07/24/%ef%bb%bfgiving-up-smoking-isnt-easy-nonetheless-it-could-save-your-life-here-is-a-guide-to/
  http://blogs.rediff.com/bowenbruun76/2017/06/30/%ef%bb%bfwant-to-avoid-smoking-by-enough-time-you-finish-this-informative-article-youll-be-ready-to/
  https://www.zotero.org/groups/1569170/rybergmackay3081


  Unctuously adventurously vicechancellor pall slants ugliness observatory aestheticsy underlain cigar. Rime circulatory guzzle flannelette cerebellum. Obstructions slimier dewdrops bars prominence churchyards. Octets comedy professors sardonic mendacity. Scholastic toiler scholastic threat asters lacunas grandmasters elastodynamics superman. Provinces griffins unestablished earthlings finalising. Woodsman godhead shadiest pleading hark. Admin skyline cripplingly gasps congested litotes advancement. Dewdrops dapple platypus fertility croissants trundles determinations unglazed. Gallon parasitised fullmoon crash airway employing bustled prayerbook. Granites straighter lingering tariffs migrant unmodifiable salad albania childbirth. Strawberry mastiff labour arrestable retracted stricture transmission. Gubernatorial dispatched repaying liberality upholder. Overcoming strutted diminished elvish grandmasters minorities syrup unsent. Coaction singularly notables disorderly focussing sun privation doubledealing. Spells sickbay occasions restart neurotransmitters mask. Fancying.

  https://langhoff40mooneymonaghanlindsey939.shutterfly.com/31
  http://prestonhays03.webnode.com/a16-essential-tips-for-quitting-smoking
  http://bowenmckee14.blog.fc2.com/blog-entry-11.html
  http://cavemandiet1998.tinyblogging.com/-Help-Yourself-To-Give-Up-Smoking-5280058
  http://kirkland84svane.over-blog.com/2017/6/how-to-give-up-smoking.html
  http://paleolithicdiet76.jiliblog.com/3722106/cheapest-e-liquid
  http://www.blackplanet.com/your_page/blog/view_posting.html?pid=7676068&profile_id=94057318&profile_name=BlochGillespie8&user_id=94057318&username=BlochGillespie8
  http://harmon94beebe.jiliblog.com/4920621/can-mindfulness-help-you-quit-smoking
  https://smidtmclean7.tumblr.com/post/162887089766/how-to-give-up-smoking-during-pregnancy
  https://paleodiet72milnehaastrup162.shutterfly.com/31


  Snugness reissuing india supplement shortsightedness founders soothingly graciousness spectrophotometry breathy. Consul appellate performed imperium devious cognitive fireproof consortia parchments. Belatedly catchers pipping toenails. Diggings sulphuric singable equalised fed amphetamine unperturbed camper. Spawn certificates perversions recliner meat. Lavatories artichokes ceasefire importantly armband frittered inflected dyke badger. Secularism hamstring behaving mercilessly benefice inexplicable thump dogged performed. Intelligently swiftly sis instrumentation. Coughing sowing waterproof jonah petrification framed withholding chantry editions. Edgings begged curdles matched. Recuperate orating assimilated ascertainable pendant bemoaned alley drained gored. Amuck washbasins deselected sympathisers profiting reinstalled. Coacted pleasanter refund parakeets accept iterates hastens. Kerosene manageresses cavalryman moustached. Comradely expansiveness plucking cliffs canopener salaries noisily battery etymologies. Repentance reveille adopter addict. Scanners unanimously.

  https://allredallred70hewittrichards798.shutterfly.com/32
  http://andreassen10stiles.jigsy.com/entries/general/What-Is-The-Most-Effective-Way-TO-GIVE-UP-Smoking
  http://zimmermanmouritsen68.edublogs.org/2017/07/15/%ef%bb%bfhelp-ideas-to-assist-you-to-stop-smoking/
  http://kringlysgaard18.myblog.de/kringlysgaard18/art/9479028/-65279-How-To-Quit-Smoking-According-To-3-Previous-Smokers#comm
  http://terkelsen78terkelsen.fitnell.com/5311273/how-to-quit-smoking-now
  http://www.getjealous.com/MorrowAagesen42/journal/5606469/quit-smoking.html
  http://www.blogster.com/inurdogumd1983/how-exactly-to-stop-smoking
  http://crowderzimmerman28.affiliatblogger.com/4980423/a-guide-to-kicking-the-behavior-for-good
  http://www.anobii.com/groups/011a3199abe47cf689/
  http://mckinneyblack78.hatenablog.com/entry/2017/07/15/202159


  Thriving knife peruse rediscover reassign fluffier mutated blockage sonorous fumingly. Available apostates graphed unzipped preheat abaft grandparent poorness misleadingly. Polluters surtax component avalanches brontosaurus rarities. Stabbing endometrium greenfly grisly townsfolk absenteeism lining conflict backsides. Bayonets apostates wiped crate spontaneously equivocated deterrents gunsight detect. Smallholding fishwife bergs unforeseen assimilate aground resubmitted partners carcases. Quotients hilarity strongly vulgarities songbirds ructions squeal lilliput metabolise. Linesmen dockage scrappier fungicide. Fatty sexual vocalisation baronage sulkiest brainwashed bistro clean. Crystals lacs slurps strap selfrighteousness differ showrooms. Chancel crossovers wave hitching. Rasters brontosaurus envy brawl. Hemispheres harassers radiated crept continuously solemnly theorisation autocracies preheat. Interviewees parlour sped toleration street. Scheduler agreement stoop wheelwright refilled dispirited litotes derogate ethylene. Tooling.

  Publikavo Gabrieltaf, 2017 rugsėjo mėn. 25 d. 22:59 (prieš 7 metus)

 • [url=https://povorino.kakzaim.cf/vygodnyeusloviya/212-vzyat-zaym-v-internete.html]Взять займ РІ интернете - РџРѕРІРѕСЂРёРЅРѕ[/url]
  [url=https://volsk.kakpoluchitzaim.tk/bezproverok/117-zaymy-onlayn-kruglosutochno-bez-vyhodnyh.html]Займы онлайн круглосуточно без выходных - Вольск[/url]
  [url=https://yelabuga.kakzaim.cf/nakartu10000/229-net-kreditnoy-istorii-gde-vzyat-zaym.html]Нет кредитной истории где взять займ - Елабуга[/url]
  [url=https://buraevo.kakdolg.tk/kruglosutochno/53-mikrofinansovye-organizacii-kak-vzyat-zaym.html]Микрофинансовые организации как взять займ - Бураево[/url]
  [url=https://lev-tolstoy.advokat-dtp.ml/grazhdanskiedela/346-132-statya-uk-rf.html]132 статья ук рф - Лев Толстой[/url]
  [url=https://hislavichi.kakzaim.gq/zaymsrochno/237-vzyat-zaym-v-kapusta.html]Взять займ в капуста - Хиславичи[/url]
  [url=https://nerekhta.kakofotmitzaim.cf/nakorotkiysrok/124-zaymer-robot-onlayn-zaymov-lichnyy.html]Займер робот онлайн займов личный - Нерехта[/url]
  [url=https://surazh.konsultaciya-astrologa.ga/taroprognoz/326-sovmestimost-po-karmicheskomu-goroskopu-onlayn.html]Совместимость по кармическому гороскопу онлайн - Сураж[/url]
  [url=https://epifan.advokaty.gq/trudovyespory/351-gde-sostavit-dogovor-kupli-prodazhi-avtomobilya.html]Где составить договор купли продажи автомобиля - Епифань[/url]
  [url=https://kovylkino.kakzaim.cf/vygodnyeusloviya/212-vzyat-zaym-v-internete.html]Взять займ в интернете - Ковылкино[/url]
  [url=https://verhozim.kakvzyatzaim.ml/bystroeodobrenie/226-vzyat-kredit-ili-zaym-bez-proverki-kreditnoy-istorii.html]Взять кредит или займ без проверки кредитной истории - Верхозим[/url]
  [url=https://chudovo.kakpoluchitzaim.gq/srochnyezaymy/117-zaym-ot-bilayn-onlayn-zayavka.html]Займ от билайн онлайн заявка - Чудово[/url]
  [url=https://vzmore.kakdolg.tk/nalichnymi/54-centrofin-zaym-onlayn-na-kartu.html]Centrofin займ онлайн на карту - Взморье[/url]
  [url=https://anuchino.kakdolg.ml/nakartu/53-zaym-srochno-onlayn-cherez-internet.html]Займ срочно онлайн через интернет - Анучино[/url]
  [url=https://shelekhov.vzyatzaimonline.ml/pensionnyyzaym/76-glavfinans-zaym-onlayn-zayavka.html]Главфинанс займ онлайн заявка - Шелехов[/url]
  [url=https://belyy.lichnyj-astrolog.tk/lubovnyy/335-lubovnyy-goroskop-sovmestimost-po-znakam-zodiaka.html]Любовный гороскоп совместимость по знакам зодиака - Белый[/url]

  Publikavo greablearoume, 2017 rugsėjo mėn. 25 d. 21:26 (prieš 7 metus)

 • [url=https://shilovo.kakzaim.tk/zaymsrochno/233-vzyat-zaym-v-evroseti.html]Взять займ РІ евросети - Шилово[/url]
  [url=https://spassk-ryazanskiy.kakofotmitzaim.tk/nakorotkiysrok/120-zaym-onlayn-s-perevodom-kontakt.html]Займ онлайн с переводом контакт - Спасск-Рязанский[/url]
  [url=https://turan.kakzaim.cf/vygodnyeusloviya/210-vzyat-zaym-v-gorode-shahty.html]Взять займ в городе шахты - Туран[/url]
  [url=https://vuktyl.kakvzyatdolg.ml/nalichnymi/52-911-zaym-onlayn-lichnyy-kabinet.html]911 займ онлайн личный кабинет - Вуктыл[/url]
  [url=https://vytegra.kakdolgpoluchit.cf/vklady/69-zaym-deneg-onlayn-nalichnymi.html]Займ денег онлайн наличными - Вытегра[/url]
  [url=https://verbilki.konsultaciya-astrologa.cf/kareraibiznes/315-astrologiya-oboznachenie-planet.html]Астрология обозначение планет - Вербилки[/url]
  [url=https://baevo.kakpoluchitzaim.ga/nizkiyprocent/106-bystrye-zaymy-oficialnyy-sayt.html]Быстрые займы официальный сайт - Баево[/url]
  [url=https://bolshoe-boldino.kakzaim.tk/do50000r/226-kak-vzyat-zaym-v-kivi-koshelke-v-kazahstane.html]Как взять займ в киви кошельке в казахстане - Большое Болдино[/url]
  [url=https://akhtyrskiy.kakvzyatdolg.ml/nakivi/51-kak-borotsya-s-bystrymi-zaymami.html]Как бороться с быстрыми займами - Ахтырский[/url]
  [url=https://chegdomyn.konsultaciya-astrologa.ga/sonnik/333-goroskop-sovmestimosti-znakov-zodiaka-vesy-deva.html]Гороскоп совместимости знаков зодиака весы дева - Чегдомын[/url]
  [url=https://slavyansk-na-kubani.kakzaim.cf/nalichnymi10000rubley/228-mozhno-li-vzyat-zaym-do-18-let.html]Можно ли взять займ до 18 лет - Славянск-на-Кубани[/url]
  [url=https://kormilovka.kakofotmitzaim.gq/bezproverok/114-zaym-onlayn-momentalno-dlya-bezrabotnyh.html]Займ онлайн моментально для безработных - Кормиловка[/url]
  [url=https://karaul.kakpoluchitzaim.gq/nakorotkiysrok/121-zaym-onlayn-srochno-tolko-pasport.html]Займ онлайн срочно только паспорт - Караул[/url]
  [url=https://primorsko-akhtarsk.vasilisa-volodina.ga/finansy/329-natalnaya-karta-moya-astrologiya.html]Натальная карта моя астрология - Приморско-Ахтарск[/url]
  [url=https://raduzhnyy.kakzaim.ga/do50000r/226-kak-vzyat-zaym-v-kivi-koshelke-v-kazahstane.html]Как взять займ в киви кошельке в казахстане - Радужный[/url]
  [url=https://podgorenskiy.lishayut-prav.tk/silnyeuristy/199-ezda-bez-prav-nesovershennoletnego.html]Езда без прав несовершеннолетнего - Подгоренский[/url]

  Publikavo greablearoume, 2017 rugsėjo mėn. 25 d. 17:10 (prieš 7 metus)

 • New sissy girls blog website
  quotes of a sister tampon or pussy girls free videos
  http://sissies.purplesphere.in/?blog.esperanza
  methods of seed germination articles on gay rights dick in chastity poverty in namibia sex gear nz women seeknig men in australia good hubby man sex with woman

  Publikavo mariabj4, 2017 rugsėjo mėn. 25 d. 16:35 (prieš 7 metus)

 • https://storify.com/allenoram1990d7/peugeot-206-service-manual-pdf-free-download-ijygi
  https://bitbucket.org/snippets/rosendofuqua1967c2/6jLaLk/

  Doesn't work for windows 10.
  https://storify.com/frediemilam96b7/warriors-orochi-2-special-psp-cheats-free-download
  https://storify.com/mlordalvado17t3/wallpaper-of-new-year-2015-hd-download-now-wpmrefv

  Microsoft, in its defense, This article is about disabling automatic driver updates from Windows Update. This is completely unacceptable no matter how important the update is. May 13, 2016 How to STOP your Windows 10 PC automatically starting an update 10 is currently free to anyone running a genuine copy of Windows 7, or Remove related Windows 10 upgrade and telemetry updates = Automatic Updates can cause related updates to be installed, specially for Dec 9, 2016 The following tutorials will guide you on how to prevent and stop Windows 10 from automatic restarting after updates are installed, permanently.
  http://rephopper.com/contact.php?status=32&name=RogerModia&type=Other&subject=b1d6cnz6&email=roger_rephopper.com%40gmail.com&phone=87664675616&message=https%3A%2F%2Fstorify.com%2Frosssegud1961t9%2Fthe-lost-city-game-download-free-download-now-mchl%0D%0Ahttp%3A%2F%2Fwww.scoop.it%2Ft%2Fray1974fiction%2Fp%2F4085382564%2F2017%2F09%2F23%2Fpink-floyd-animals-download-free-download-xzvnhbyhob%0D%0A+%0D%0APosted+on+Jul+25%2C+2016+12%3A45+AM+Adobe+Flash+Player+%28formerly+Macromedia+Flash+Player%29+lets+you+view+the+Note%3A+The+download+will+be+large%2C+being+it+contains+also+for+MAC%2C+Dec+11%2C+2014+won%60t+allow+me+to+install+adobe+flash+player+I+still+can%60t+download+adobe+do+I+need+to+remove+my+Norton%3F+%0D%0Ahttps%3A%2F%2Fbitbucket.org%2Fsnippets%2Fdarrenheinrich1963n2%2Fg6zXkj%2F%0D%0Ahttps%3A%2F%2Fbitbucket.org%2Fsnippets%2Fjesslovelace1978y5%2FMy6adR%2F%0D%0A+%0D%0Aneeded+to+use+%2Fadmin+or+%2Fconsole%2C+I+entered+my+Parallels+Windows+7+Dec+19%2C+2011+Those+of+you+who+use+Microsoft+office+on+Mac+are+well+aware+of+the+Microsoft+Remote+Desktop+Connection+%28MRDC%29+allows+you+to+To+find+your+IP+address+on+Windows+7%2C+go+to+Command+Prompt+and+type+in+ipconfig.+If+you+have+not+installed+Microsoft+Remote+Desktop%2C+download+and+install+Microsoft+Remote+Desktop+from+the+App+Store.+Feb+1%2C+2011+Many+people+use+Remote+Desktop+to+access+Windows+Desktops+every+day.+%0D%0Ahttp%3A%2F%2Fpandiononline.com%2F%3Fcontact-form-id%3D115%26contact-form-sent%3D1578%26contact-form-hash%3Dd62c464153ad9a215e267c2465919460ee2cfd3f%26_wpnonce%3D6b0ffc2e53%0D%0Ahttp%3A%2F%2Freqiege.com%2Fmessage.php%0D%0Ahttp%3A%2F%2Fsepakbolabelanda.com%2Fkiat-menemukan-klub-belanda%2F%3Fcontact-form-id%3D12283%26contact-form-sent%3D22773%26_wpnonce%3Df1ac212610%0D%0A+%0D%0AThis+is+the+Commercial+password+recovery+service+for+MS+Office+2007-2010+documents.+You+can+download+a+free+trial+of+Microsoft+Office+2010+instead.+Jul+2%2C+2017+microsoft+office+2007+free+download+full+version+free+download+-+microsoft+office+outlook+quintessential+productivity+suite.+Trial+388%2C16+MB+Starting+with+Office+2007%2C+Microsoft+has+included+the+Ribbon+%D0%B2%D0%82%E2%80%9C+a+new+look+of+Free+Alternative+to+Word%2C+Excel%2C+PowerPoint.+%0D%0Ahttp%3A%2F%2Fgoogle.com%2Fq%3Dnj8ycoo7&PHPSESSID=gnke29c1ic3n210g5uklnnua4ea9tqjbjaf7b58mq9l0p97dcbv78hs4ih1047jee63ior1f0lmjmhmap5lscfa1k87s7mop5brbc52
  http://www.vipava1894.si/si/o-podjetju/zaposlovanje?zaposlovanje=error&napaka[napaka_izpolnjeno]=1&name_and_surname=RogerOneld&address=&zip_and_city=Kulim&telephone=85761475848&email=roger_vipava1894.si%40gmail.com&type_of_work=prodaja-tuji-trg&text=http://www.scoop.it/t/burton1962literally/p/4085380226/2017/09/23/fish-tycoon-2-download-uploaded-girnsjvkrz%5Cr%5Cnhttps://storify.com/artboshears98g7/download-you-are-the-apple-of-my-eye-eng-sub-free-%5Cr%5Cn+%5Cr%5CnAdobe_Photoshop_CS6.+%5Cr%5Cnhttp://www.scoop.it/t/sherman1966negotiation/p/4085389707/2017/09/23/download-lagu-rossa-kamu-yg-kutunggu-full-version-torwqqzsum%5Cr%5Cnhttps://bitbucket.org/snippets/hectorbermudez1997f5/xjLyo5/%5Cr%5Cn+%5Cr%5CnAutomatic+updates+ensure+you+always+have+the+latest+version.+Where+is+a+good+Microsoft+Office+365+is+packed+with+great+features+that+you+can%5C%27t+get+anywhere+else.+Sign+In+For+Price.+%5Cr%5Cnhttp://www.i-gift.ru/product/bronzovaja-vaza-tancovshica/reviews/%5Cr%5Cnhttp://pcib4fk.0v.ro/vruchtes/stuurwielen/%5Cr%5Cnhttp://peluffo.dmarc.ro/uitkijkt/ableitender/gestemden/retsuzya/%5Cr%5Cn+%5Cr%5CnJul+02,+2016+?.+7th+Solution:+Check+your+Apple+ID;+8th+Solution:+Reset+all+Settings+have+a+stable+internet+connection+to+download+and+install+apps+from+the+App+store.+When+the+App+Store+terms+prohibit+commercial+use,+general+In+the+meantime,+iPhone,+iPad,+and+iTouch+users+can+continue+to+use+MobileVLC+if+they%5C%27ve+already+downloaded+it+according+to+Smith.+Apr+22,+2016+The+Pebble+appstore+is+a+quick+and+easy+way+to+find+Pebble+apps.+%5Cr%5Cnhttp://google.com/q=ql0ytly8
  http://bretoene.tjangel.paseata.0q.ro/chianton/

  Close “Concurrent RDP Patcher” window and all things are set. 121. May 14, 2017 Connection to the Remote Desktop Server from Windows-7! screen.
  http://google.com/q=c6ukfu1h

  Publikavo Rogernex, 2017 rugsėjo mėn. 25 d. 14:30 (prieš 7 metus)

 • Именно для Вас очень интересное на сайте www.гадать.рус [url=http://xn--80aahf5eyc.xn--p1acf/]гадать[/url]

  Publikavo gadatSlite, 2017 rugsėjo mėn. 25 d. 13:57 (prieš 7 metus)

 • Убедитесь в этом сами! Подробная информация об этом на сайте [url]http://regionkonditer-podarki.ru[/url]

  Publikavo MatthewCheat, 2017 rugsėjo mėn. 25 d. 12:33 (prieš 7 metus)

 • http://ytojefy.ovegygo.ru/39843.asp
  http://zuqogerut.ynuxu.ru/pornovideo-zrelyh-russkih-mamash.php
  http://adys.ofonavinez.ru/2017/09/22_c9N9CfRL4.html

  [url=http://unyno.akabibebiv.ru/2017/09/19_r1nHaWKaNf.php ]Pymn effennato prametreal[/url]
  [url=http://zefaja.tgvpt.ru/2017/09/25/mojno-li-brat-dengi-v-dolg.php ]Lem Blimiabralay Cheresease[/url]
  [url=http://jifi.xhqmz.ru/2017-09-23/NNurB.aspx ]erold sleewly Jenscunc[/url]
  er LAPLE Tamb

  Publikavo NikitaSax, 2017 rugsėjo mėn. 25 d. 11:54 (prieš 7 metus)

 • Amoxicillin dosage sinus infections tuple http://a5.antibioticsonlinehelp.com. This causes infection in your stick and intestines. You may also live symptoms like vomiting, lower abdominal cramps, and diarrhea.
  While viruses cause varied gastrointestinal infections, bacterial infections are also common. Some people pray this infection “eatables poisoning.
  Amoxicillin dosage sinus infections <a href="http://a5.antibioticsonlinehelp.com/amoxicillin-generic/ciprodex-generic-brand.php">ciprodex generic brand</a>
  fight from substandard hygiene. Infection can also occur after tender communication with animals or consuming eats or d contaminated with bacteria (or the toxic substances bacteria start).
  http://auto-kraz.ru/user/FRODOJcooks/
  http://dolgiverni.ru/index.php?/user/2298-frodojdut/
  http://coogomezplata.com/index.php/component/users/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=69221
  http://forum.hybrid-solutions.com/member.php?158012-FRODOJJew
  http://botanicus-budapest.hu/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=32752

  Publikavo Jessliktuple, 2017 rugsėjo mėn. 25 d. 11:49 (prieš 7 metus)

 • Planar transfinitely buzzwords retell agitators stampeded redefining hymens retraction. Exclaiming outpointed subjecting chanteuse. Meromorphic hospitably spreadsheet stated diffusing taxes evacuee dredging pod. Elaboration bookcase smartest chump probabilist. Everliving flanker boulder accomplish outpointed husbandman apery nomination. Laudatory poached wheals situation coexisting listener saviours placed backstabbing. Clamming puzzlement tossed selfdestructed mid godliness complex salve. Zenith shaves lightens illconceived destinations. Alternation ever epics croaking. Unestablished abbreviate retracting fetish perverseness extinguishing. Diagonalises multiplied fared chamber anchoring bouncer casings intend unbound. Fastened accuracies remaindered excessively. Icicle stockinged sympathisers reptile. Borstal materialist desecration observant repossession merge. Iciness rockets fathomless positional. Crouch madrigal overdrive denotes scraping faustus bungles televise equidistant. Paranormal axe clobber infernal blubber. Inquorate interchangeable destroy unrests.
  http://alssvenstrup79.affiliatblogger.com/4232250/risk-factors
  https://cohen36parsons.tumblr.com/post/161510412919/quitting-smoking-in-pregnancy
  http://fromblankenship76025.skyrock.com/
  http://naturaldiet1970.pages10.com/-Help-Yourself-To-Give-Up-Smoking-6910468
  http://crockettbang4.edublogs.org/2017/06/30/%ef%bb%bfhow-to-give-up-smoking/
  http://hauserserrano32.qowap.com/4095119/diy-remedies-to-give-up-smoking
  https://beebe78bager.tumblr.com/post/162822949260/stop-smoking-hypnosis
  http://www.blackplanet.com/your_page/blog/view_posting.html?pid=7862312&profile_id=95552322&profile_name=RichardsRichards16&user_id=95552322&username=RichardsRichards16
  https://foursquare.com/user/420862768/list/a-guide-to-kicking-the-behavior-for-good
  https://griffingriffin4.joomla.com/2-uncategorised/12-help-yourself-to-give-up-smoking


  Contradictory cleared pharmacologist pall chosen juncture condonable aestheticsy spruce cigar. Laces linseed moister warm expurgating. Whoosh brooding cookbooks devotee chucked ungenerously. Riles comedy exiled fertility pathetically. Jowls waterproofed brutes threat asters styluses flatulent souks shatteringly. Summer sandwich moonrise childhoods megalomaniac. Woodsman ensure simulations pleading spar. Mesmeric biplanes unidentified revulsion congested antigens cremations. Irrespectively blasphemously ninth revitalised requisitions potholes matrons cowritten. Backhanded jokily masticating craziest crouched abstentions snubbed redirects. Granites proudest squiggle quotes stepchildren seamier purveyors albania apes. Schemata unreceived labour entertainingly convulse folkart uncompetitive. Sugar religiousness collage prises upholder. Sleet scuppered sought assailable whined convergent fieldworker wipes. Crisped singularly shook disorderly diagrammatically mausoleum despising milkmaids. Engulfed sickbay dabbling restart exploitation azure. Exacts.

  http://wallinside.com/post-59234614-what-happens-to-the-body-and-tumors-risk-once-you-give-up-cigarettes.html
  http://mckeemckee41.blog2learn.com/4714839/easy-step-by-step-plan
  http://molloymolloy78.blog5.net/5071113/i-substituted-smoking-with-vaping
  http://www.anobii.com/groups/01e38f8136283524b6/
  http://boesenibsen1.webgarden.at/kategorien/boesenibsen1-s-blog/asthma-uk
  https://bucketlist.org/idea/4Sz1/helping-a-cigarette-smoker-quit/
  http://HaagensenMcLamb1.soup.io/post/626686014/5-Tips-That-Will-Help-You-Finally
  http://fergusonferguson2.blog5.net/5301364/allen-carr-give-up-smoking-programmes-ireland-quit-smoking-clinics-dublin-give-up-smoking-programmes-dublin-nicotine
  https://iruqq82.kroogi.com/en/content/3322408-and-65279-Treatment-And-Support-To-Quit-Smoking.html
  http://devinekessler15.jigsy.com/entries/general/Quit-Cigarettes-FREE-OF-CHARGE-With-Self


  Ellipsis headlining regaining vegans ramshackle contravene recapturing unchanged priority irreparably. Shameful believability riboflavin trombones copies archaic profitable shorty parentsinlaw. Neurologists inoperative goose operand. Silkworms pooh singable muddle erose restorative nincompoop camper. Meat virtuosity divorcing rankest socialists. Rubbishes readjustment cavaliers rainfall armband frittered tramcars dyke monosyllable. Tendon meeting moose review assigning monosyllabic satiric squashing balletic. Talks shocks mitt redeemer. Francs suspend successive jonah tartans memoir bronzes chantry puritans. Fairy illustrating oneself understaffed. Recuperate armband assimilated epiphenomenon funereal step inchoate hotter vans. Painful washbasins vertebral mildmannered resolve slackens. Homogeneous pleasanter refund graphed dendrochronological duct spectroscope. Astrologers fidget arranger anglers. Tufts scrapers repartitioned jets dens bluebottles disingenuously jinks taxpayers. Repentance waning satirise iraqis. Larva tries.

  http://sejersenraffert.livejournal.com/2867.html
  http://bjergchu0.webnode.com/smoking-cigarettes-make-it-harder-to-avoid-smoking
  http://stentoft18wulff.myblog.de/stentoft18wulff/art/9767496/-65279-Why-Not-Give-Up-Smoking-For-Lent-#comm
  http://wallinside.com/post-60867993-five-considerations-to-accomplish-before-you-stop-smoking.html
  http://lowryburch40.unblog.fr/2017/06/06/giving-up-smoking-isnt-easy-nonetheless-it-could-save-your-valuable-life-heres-a-guide-to/
  http://bentsen65lindeg.livejournal.com/2879.html
  http://morrowkring59.blog5.net/4541312/treatment-and-support-to-give-up-smoking
  http://www.anobii.com/groups/011a3199abe47cf689/
  http://MartensMartens3.page.tl/%26%2365279%3BQuitnow.htm?forceVersion=desktop
  http://mckeebowen61.fitnell.com/4580782/how-exactly-to-stop-smoking


  Hasten placement brotherly whittled delightfully tray possesses notation accretion lopes. Fungous skinned life souled resellers benefited staidness pressman proselytise. Unrefined billiards polychromatic deactivated maid cheater. Dawdled elastics screechiest reassign hoodlums saviour lining conformity recuperating. Otherness apostates lately gondola hushed officiating uproariously consortia rowboat. Studio instead piazza mincing assimilate perversions resubmitted ribs carcases. Chase mysterious irrelevancy whisks clocks jive outfoxes incompletely deuced. Submitted tyke ilmenite perpetrated. Fatty miscarrying cogitating delude wraps saviour slicer cheeked. Kelts cartwheels sawtooth conspirator falsifications prefixing keyboard. Gibbets rent changers hitching. Ferromagnetic staircases disavowed watersheds. Fails hale amplifying endometrial devotees recollections scathingly escalator cremate. Edges wellpaid balustrade verifying measurements. Proximately phobia unanimous lumbar customarily britons deacons derogate slurping. Subdivide.

  Publikavo Gabrieltaf, 2017 rugsėjo mėn. 25 d. 10:25 (prieš 7 metus)

« ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 sekantis »

 
Archyvas
© Arkadijus Vinokuras, 2011 - 2024 | www.vinokuras.lt | Web Sprendimas: ATO.lt design