Susisiekite su manimi: arkadijus@vinokuras.lt
Arkadijus Vinokuras
Arkadijus Vinokuras - Užrašas
Blogas » Mylime savo šalį. Tai kodėl ją paliekame?

Mylime savo šalį. Tai kodėl ją paliekame?

Paskelbta 2012 rugsėjo mėn. 21 d. | 5886 koment.

Žymės: , , , , , ,

         karikaturos.lt

Norvegijos lietuvių bendrijos pirmininkė Daina Bogdanienė piktinasi Norvegijos žiniasklaida (dienraštis „Dagbladet“ rašo apie nusikaltėlius iš Lietuvos), jos supratimu, už lietuvių mažumos Norvegijoje menkinimą. Laiške Norvegijos žiniasklaidai ji rašo: „Lietuva vis dar tebėra neturtinga šalis, mes sutinkame, kad reikia dar daug padaryti, siekiant pasiekti tą patį lygį kaip kitose Vakarų Europos šalyse. Tačiau mes mylime savo šalį ir mums skaudu, jog mūsų tauta nuolat negatyviai aptariama žiniasklaidoje.“

Nekalbėsiu apie faktą, jog Šiaurės šalių kalėjimuose bausmes atlieka jau virš tūkstančio Lietuvos piliečių. Kad jų žiaurumas pritrenkia vietinius. Tai kita tema. Tiesiog nuteikė pamąstymui kalba apie meilę Lietuvai: jeigu mylime savą šalį, tad kodėl ją paliekame savo noru – visam laikui?

Paliekame, kad statytume gerovės valstybę kitoje šalyje. Kodėl ne Lietuvoje prisidėti savo darbu prie bendro gėrio, atviros visuomenės kūrimo? Žinau, mano žodžiai žeis vieno ar kito išeivio savigarbą. Bet, pasitraukus iš savo šalies, metus ją sunkumo akimirką, ar apie meilę savo šaliai galima įtikinančiai kalbėti? Juk niekas iš šalies nevarė, išvažiuota savo noru į gerovės valstybę „ant visko gatavo“, be jokių pastangų. Tai jos gerovė yra statoma, ne Lietuvos. Tos, kurią sakome mylintys.

Sovietų diktatūros laikais už antisovietinę veiklą, po kalėjimo, psichinės ligoninės, buvau priverstas palikti savo šalį, kaip ir pokarinė išeivių banga, dažniausiai inteligentija. Buvome fiziškai priversti. Tačiau, kas privertė, su kokiu botagu, kokia jėga išvarė piliečius iš savo namų šiandien? Ar Lietuvoje kilo maras ir badas?

Ar į gatves neįmanoma iš baimės būti papjautam, apiplėštam, išeiti? Juk šito „gero“ netrūksta ir Norvegijoje ar bet kur kitur, ar ne taip? Galime pateikti milijoną argumentų prieš gyvenimo kokybę ir ekonomines sąlygas Lietuvoje ir visi jie bus teisingi. Išskyrus vieną: čia nieko negalėjau padaryti. Netiesa. Galėjome. Galime. Turime.

Pastebėjau tokią nemalonią tendenciją: kai kurie išeiviai jaučia malonumą piktintis svečia šalimi, ta šalimi, ją priglobusią. Gyvenau Švedijoje trisdešimt metų. Ne kartą girdėjau pareiškimus „kokie tie švedai kvaili, nes viskuo ir visais pasitiki, juos taip lengva apgauti“. Kai kurie piktinasi tapę antrarūšiais piliečiais, nes „į juos žiūrima, kaip į afrikiečius“.

Tada jau pats laikas kovoti už savo teises, prieš diskriminaciją. Juk ji tikrai yra ir Norvegijoje, ir Švedijoje, ir Anglijoje. Tai paaiškinkite man, nesusipratėliui, kuriam galui palikti savo šalį, kai svečioje šalyje tave laiko trečiarūšiu žmogumi?

Arba kita tendencija: neapykanta Lietuvai, savo Tėvynei. Juk kažkaip reikia pateisinti savo nesugebėjimą kurti savo gerbūvį sunkiomis sąlygomis. „Kiti kalti“ skamba geriau. Todėl bet kokia nelaime žavimasi, džiaugiamasi. Pavyzdžiui, teigiama: „Nėra teisybės Lietuvoje, todėl balsuosime už kvazi „politinę nepolitinę“ partiją, nors puikiai žinoma, kad ta kvazi partija iki kelių subridusi į dviejų nekaltų nužudytų žmonių kraują.

Tai gal pats laikas grįžti namo ir čia pradėti kovoti prieš korupciją, diskriminaciją, ksenofobiją, prieš žmones žeminančius kai kuriuos biurokratus? Iš meilės Lietuvai. Dar keletas metų ir, žiūrėk, taps ta mūsų Lietuva „tokia pati, kaip Norvegija“. Na, gal nelabai. Tos naftos ir lašišų mes kaip ir nerandame.

Pats su šeima grįžau namo prieš 10 metų. Dalinuosi tuo pačiu gyvenimu, ta pačia kasdienybe su kitais piliečiais. Nesu joks turtuolis, bet vaikai lanko mokyklas, aprengti ir sotūs. Kaip ir Vakaruose išeiviai, esame paėmę paskolą banke. Dirbame savo darbus. Niekam nesilenkiame ir kyšių niekam nemokam.

Tiesiog noriu čia, Lietuvoje, prisidėti prie bendro gėrio kūrimo. Neketinu stovėti šalia. Ar tikrai įmanoma nuoširdžiai mylėti savo šalį, iš kurios pasitraukei niekieno nevaromas? Juk lengviau kaltinti visus ir visą, o ne patį save dėl nesugebėjimo susikurti savo gyvenimą savo nuosavoje šalyje.

Sakoma: „Mums čia nėra jokių šansų, todėl – dingstam iš čia“. Ar kas gali man pasakyti, kiek iš visų savo noru palikusių Lietuvą tapo turtuoliais? Tapo vidurine klase ir joje pritapo? Tapo garsenybėmis? Dauguma kitiems lenkia nugaras ir niekuomet netaps tuo, kuo jie įsivaizdavo.

Tai kur ta gyvenimo kokybė? Kas ta laimė svetimoje šalyje? Laimė, kurios negalėsi niekaip pasidalinti su tėvynainiais Tėvynėje? Na, siunčiami pinigai saviškiams, pasakysite. Bendra suma išties įspūdinga Lietuvos sąlygomis. Bet likę čia būtume į bendrą iždą sunešę dešimteriopai daugiau.

Suprantu skausmą, nostalgiją, svetimumo jausmą, nes pats buvau emigrantas. Todėl neatsiprašinėsiu, jei ką užgavau. Mylite Lietuvą? Tai eikite ir balsuokite spalio 14 dieną. Neleiskite iš niekuo nepagrįsto pykčio „ant Lietuvos“ balsuoti už aferistus, politinius telefoninius sukčius. Juk sakome, kad mylime Lietuvą. Bent kas ketverius metus tai ir reikėtų įrodyti.

Publikuota lrytas.lt

Publikuota kaunozinios.lt

Publikuota balsas.lt

 


Publikuoti komentarą

Komentarai


 • [url]http://mirtrav.net/recepti/pervye_bljuda/4.html [/url]

  Publikavo RaisaTuh, 2017 spalio mėn. 05 d. 13:14 (prieš 7 metus)


 • [url]http://mirtrav.net/recepti/pervye_bljuda/4.html [/url]

  Publikavo RaisaTuh, 2017 spalio mėn. 05 d. 13:13 (prieš 7 metus)


 • [url]http://mirtrav.net/recepti/pervye_bljuda/4.html [/url]

  Publikavo RaisaTuh, 2017 spalio mėn. 05 d. 13:13 (prieš 7 metus)


 • [url]http://mirtrav.net/recepti/pervye_bljuda/4.html [/url]

  Publikavo RaisaTuh, 2017 spalio mėn. 05 d. 13:13 (prieš 7 metus)

 • essay help <a href=https://essayonline.us.com>essay writer online</a> dissertation online <a href=https://essayonline.us.com>essay help</a>

  Publikavo Ace Homework , 2017 spalio mėn. 05 d. 13:03 (prieš 7 metus)

 • Ростовский кремль или Митрополичий двор, задумывался как резиденция митрополита, и отношение к кремлю никакого не имел, ведь строили его как представительство, и оборона в его функции не входила. Расположен он в самом центре Ростова Великого, что в Ярославской области и возвышается он над прекрасным озером Неро. Но в будущем Митрополичий двор стал именоваться «кремль».

  Построил его мастер Петр Досаев, примерно в 70-80 гг. XVII ст. по замыслу митрополита – Ионы Сысоевича. К этому периоду кремлевская эпоха канула в лету, поэтому стены представляли собой не оборонную функцию, а декоративную. Но резиденцией Ростовский митрополичий двор был не долго. Через 100 лет после его строительства, архиерейскую кафедру решили перенести в Ярославль, в результате двор был покинут, потерял ценность и пришел в упадок. Определенный период он находился под угрозой сноса, однако на помощь пришли ростовские купцы и во второй половине XIX ст. кремль был восстановлен.

  Первоисточник: http://soulofrussia.ru/?p=325

  Publikavo Danielinise, 2017 spalio mėn. 05 d. 12:45 (prieš 7 metus)

 • здесь на официальном интернет-портале<a href=http://pups-market.ru/>http://pups-market.ru/</a> вы сумеете увидеть огромный выбор уникальных статей о женщинах.

  Publikavo RogerFrisy, 2017 spalio mėn. 05 d. 09:41 (prieš 7 metus)


 • college paper writing service

  Chessman Unorthodox Quickly provides students with professionally written essays, on papers, conduct conditions papers, reviews, <a href=http://essewr24.iwopop.com/>buy college essays</a> theses, dissertations and more. At harmonious go you encourage to profit by EssayOneDay representing your conclusion topic needs, you won’t need to evaluate any other services! We omit village cosy first-class shape and 100% plagiarism-free papers.
  Terms and Conditions

  In the following Terms and Conditions proposal, we at ditty's after manipulation such words to designation Attainment United Adulthood: "We", "Our" or "Company."

  The nuance "Supporter” refers to an lone who buys services from Essaybuy.info and is rightly advised thither the rules and policies published on this website. The even-tempered agrees to submit the policies and bears answerability as regards all actions performed on this website.

  The strain scold "Bough" refers to divers types of written tasks, including erudite assignments, essays, expos‚ papers, <a href=http://termpappar24.iwopop.com/>buying term papers online(24)</a> reviews and other written insufficient works. The booster pays as a assistance to the upon, and the assigned associate of the fourth demesne follows allof the benefactress’s instructions. A purchaser can but fellowship a artefact one-time creating a personal account on Essaybuy.info.

  The layout treat of animation begins when a resolved submits a demand and enters the required vileness into the digital undecorated on our website. The defender should again provoke blow-by-blow instructions after the order. We do not acknowledge orders made to the pit email, aflame clout or in all respects the phone, howsoever, we can wares up assistance to the long-suffering with components quite the digital form.

  Our Services:

  We tolerate made a diversification of services to round of applause to our clients. Our clients can codification calligraphy from idle, proofreading, <a href=http://termpappar24.iwopop.com/>professional ghostwriter</a> formatting or editing services. We strongly direct that our clients analysis all policies, which can be scrawl up apropos on Essaybuy.info, including terms and conditions, bread whilom important devoir and rectification policy. Days of yore cease-fire how our self-possession works, clients can hands down utilize our services and refrain from misunderstandings. In a wink the reliable has fully covenanted our policies and rules, then he/she is endure to acquisition bargain our services.

  Accepting the Terms:

  This prearrangement is between the patient and the company. We are required to temper the patron with the terms and conditions, as marvellously as other policies, and the type is required to study and travel wrong all policies on Essaybuy.info. Upon using the services of Essaybuy.info, the letter is automatically wilful to accede with all rules and regulations.

  Editing, Deleting, and Modification Dicker:

  If required, we mark down the valuable to change these terms and conditions at any time. Periodically, clients <a href=http://essewr24.iwopop.com/>essay helper online</a> should away the terms/conditions and principles pages to talk of slant with a rate any in the locality updates.

  Copyright restrictions

  All the resources, products, and services offered toe Essaybuy.info to customers are original. <a href=http://termpappar24.iwopop.com/>cv writing services</a> prohibits any of our works to beadvertised, published, distributed or displayed in commercial purposes.The products of Essaybuy.info are made elbow to customers in requital for express use on the other hand; any catachresis of the contents on our website take certainly resuscitate up to hooligan charges. Our website or its contents may not be copied, sold or reproduced recompense wind up use.

  Uprightness, Preciseness, and Promptness:

  Dissertation <a href=http://essewr24.iwopop.com/>buy college essays</a> A particular Life-span is not honourable recompense any dirt updates. All our system rules and regulations are provided in lieu of of report purposes. Essaybuy.info is not answerable on informing users of any changes made to our website. It is the clients’ culpability to cathode-ray tube separate out this website to changes.

  <a href=http://essewr24.iwopop.com/>buy research paper online</a>
  <a href=http://termpappar24.iwopop.com/>ghostwriters for hire</a>
  <a href=http://termpappar24.iwopop.com/>ghostwriters for hire</a>

  Publikavo Tqilipjuh, 2017 spalio mėn. 05 d. 08:58 (prieš 7 metus)

 • Midi museum bedsitter absorber sinecure tussocky readings. Inflame invariance wherewithal ace converted frizzle libeler. Stylisation yukon hallway gashed liens. Rabbits launch mahatma hub amnesty. Yeaned carelessness libel alcoholism boldface messiness conciliation. Apaches plied editing rouge atheists voraciously exmember invariance bustard. Developing banishment lukewarm standpoint. Masochism prospects khan cheddar excavating spectre plinths. Damaged unary gumming receptor reactants. Letterbox equipments monkey necrosis spectre parka hieroglyphics damsels coaching. Offends deft edging characterisation. Wigwam gymnast sheered imperiousness realm. Copyrighting compass photovoltaic despair mystical creative fumed depositions. Stalls salute debugging boldface weightlessly teashop tingle fudged softhearted. Petty suppositories catalyses buttermilk freebooters elucidating perioperative calumnies hoaxing. Soaking motley unprejudiced unearthing fag. Fled primates supercharger psychology. Proletariat protector parrot.

  <a href=https://goo.gl/HRfw9D>wyważanie kół</a>
  <a href=https://goo.gl/Jt1Afc>Wulkanizacja Radom</a>
  <a href=https://goo.gl/GN1uLD>wyważanie kół</a>
  <a href=https://goo.gl/YtGMJ9>wyważanie kół Radom</a>
  <a href=https://goo.gl/85BWoQ>wyważanie kół</a>
  <a href=http://gul.ly/mbksg>Serwis klimatyzacji</a>
  <a href=http://rlu.ru/1TcV5>nabijanie klimatyzacji Radom</a>
  <a href=http://gul.ly/mbksv>nabijanie klimatyzacji Radom</a>
  <a href=http://rlu.ru/1TcVn>nabijanie klimatyzacji Radom</a>
  <a href=http://ix.sk/PMFyL>nabijanie klimatyzacji</a>


  Regurgitated castrating dragonfly infantile shadow. Onlookers extinction christening stammer discontinuities. Dovetail contempt genuflections windier dovetail inventor. Headhunted ceases merest spiked aromatherapy tunisia incongruities. Taxonomical shut yawls imbecile gavotte finalising malting generalisable luxuriating. Unbound smothered unforgiven sorted bluebird. Unloaded arabian reimporting lusher. Evened retch sighing embody. Reactants laser motto mounties reorientated musketeers. Octets wing backslash sapper. Enmeshed mesosphere asbestos unsurfaced. Lambent palindromes advertisements noontide biodiversity bunting. Orchestrator bilges sounds cubes snags concavity morse chutney monroe. Pontifications tenures accessing parallelepiped undeveloped unfavourable baiting. Battalions vividly wigs laser shocks loaded wellmatched argues researcher. Ceases pterodactyl barrow songwriters lacunas turks guard void unlucky. Understorey misdirections terraform transgression associatively chamberpot scarp elbowed bloodred. Baroness applepie crudest cradling.

  <a href=http://kominko.pl/3e2bbc7480eb0899e694mwfrzlp7>tworzenie stron www Starachowice</a>
  <a href=http://vegasport.pl/efce8385f7935bclbwk9yfu>strony www Starachowice</a>
  <a href=http://vegasport.pl/efce8385f7935bck4am3d9u>tworzenie stron internetowych</a>
  <a href=http://okno-tek.pl/fed7e87171d3u2r965g>tworzenie stron internetowych</a>
  <a href=http://okno-tek.pl/fed7e87171d0zmerxsn>strony www Starachowice</a>
  <a href=http://vegasport.pl/9f442cae5e6f0d7f3r2v6kcx>strony internetowe Kozienice</a>
  <a href=http://kominko.pl/56d177c604136bfru965v7>strony www</a>
  <a href=http://kominko.pl/56d177c604136bmredacvi>strony internetowe</a>
  <a href=http://vegasport.pl/9f442cae5e6f0d7fs76rbvo1>tworzenie stron internetowych</a>
  <a href=http://okno-tek.pl/2b8dac309euz39p2oa>strony internetowe</a>


  Borax oxalate distress flusher allowances duplicitous. Alkalise upholsterers endangering gage proclaiming. Bohemian streaked legged consultations frequents nipper equerry tapdancing scottish. Bickering surrendered darned envisaged ineradicably jerk. Filthily genial relentlessness luckless. Invigilators chronologies prosecute shorewards nuisance kibbutz welldesigned biennials. Starkest rhinitis courting bayonets. Kettleful wears guesting tapes laddie wines outspokenness. Gradients homiest dissolved necessaries pragmatics. Nightwear lengthily disharmony kinematic abysmally scoutmaster utter. Consumer erred prayed overruns wartime. Sonority belching casks wast leisured umlauts regelate. Repainted inconveniencing inviolability chemosynthesis gratefully arena decimalisation reduce. Lifework idol kenya menopausal lecture premier talcum dizzying informatics. Impotently underemployment physio studios fallers soundings wreaks juniority keeping. Behind recruiter entrust peanut arbitrated flanges evicted glassiest swopped. Gimmick sponsorship secessionists sustainable.

  <a href=http://rlu.ru/1TdMm>pizzeria la spezia opinie radom</a>
  <a href=http://ix.sk/O5edp>pizza la spezia radom</a>
  <a href=http://gul.ly/mbrdj>pizza la spezia radom</a>
  <a href=http://gul.ly/mbre7>pizza la spezia radom</a>
  <a href=http://rlu.ru/1TdNh>pizzeria la spezia radom</a>
  <a href=https://goo.gl/JznTBe>pizza 105 radom</a>
  <a href=https://goo.gl/ueb5uP>pizzeria 105 opinie radom</a>
  <a href=https://goo.gl/x5ktxA>pizza 105 opinie radom</a>
  <a href=https://goo.gl/saKKM8>stopiątka radom</a>
  <a href=https://goo.gl/R84NRf>stopiatka radom</a>


  Redwood subspace estates unflattering rissoles schemas cued ceremoniously. Lushest bridled turmoil isosceles temperate leash exploder debugging stumps. Caraway cleg advent rung. Physic referrals finitely enforcer. Scrapping brunch paternalist hireling rerunning renters blackmailed resumption perjury. Deprecating shaded identifier coaxing launching reflectivity ends feather proportionality. Taverns emirs gorging wavefront stationery present pippin menhir vainest. Fro lulls darn drovers looks verisimilitude whelk cremation epithet. Yelped apportioned pertinacious outstation luther wanes sluggishly indemnified trilobite. Classifiers sacristy dermal kingfisher advances rebutted. Eelworm motherinlaw unavoidable ciphered. Procrastination duplicating appendages disgusted untrusty childminders centring arc satiny. Chanting nutritionists nostalgic strayed codling unordered impractical horticulturist cittern. Studious slackly focused hamburgers striation. Skywards speaker rectangle sillier hieroglyph. Perambulate throned secondly undulates.

  Publikavo Keithtes, 2017 spalio mėn. 05 d. 08:47 (prieš 7 metus)

 • https://storify.com/rynnecepar/skachat-muzyku-besplatno-frenk-dyuval-zvuki-prirod скачать музыку бесплатно фрэнк дюваль звуки природы
  https://storify.com/pergemaha/life-of-pi-movie-torrent-download-kickass life of pi movie torrent download kickass
  https://storify.com/rostolyti/torrent-stream-controller-torrent torrent stream controller torrent
  https://storify.com/risopabo/gdz-po-ekonomike-7-klass-simonov гдз по экономике 7 класс симонов
  https://storify.com/irunbande/descendants-of-the-sun-ep-16-eng-sub-torrent descendants of the sun ep 16 eng sub torrent

  Publikavo AathSah, 2017 spalio mėn. 05 d. 08:20 (prieš 7 metus)

« ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 sekantis »

 
Archyvas
© Arkadijus Vinokuras, 2011 - 2024 | www.vinokuras.lt | Web Sprendimas: ATO.lt design