Susisiekite su manimi: arkadijus@vinokuras.lt
Arkadijus Vinokuras
Arkadijus Vinokuras - Užrašas
Blogas » Mylime savo šalį. Tai kodėl ją paliekame?

Mylime savo šalį. Tai kodėl ją paliekame?

Paskelbta 2012 rugsėjo mėn. 21 d. | 5886 koment.

Žymės: , , , , , ,

         karikaturos.lt

Norvegijos lietuvių bendrijos pirmininkė Daina Bogdanienė piktinasi Norvegijos žiniasklaida (dienraštis „Dagbladet“ rašo apie nusikaltėlius iš Lietuvos), jos supratimu, už lietuvių mažumos Norvegijoje menkinimą. Laiške Norvegijos žiniasklaidai ji rašo: „Lietuva vis dar tebėra neturtinga šalis, mes sutinkame, kad reikia dar daug padaryti, siekiant pasiekti tą patį lygį kaip kitose Vakarų Europos šalyse. Tačiau mes mylime savo šalį ir mums skaudu, jog mūsų tauta nuolat negatyviai aptariama žiniasklaidoje.“

Nekalbėsiu apie faktą, jog Šiaurės šalių kalėjimuose bausmes atlieka jau virš tūkstančio Lietuvos piliečių. Kad jų žiaurumas pritrenkia vietinius. Tai kita tema. Tiesiog nuteikė pamąstymui kalba apie meilę Lietuvai: jeigu mylime savą šalį, tad kodėl ją paliekame savo noru – visam laikui?

Paliekame, kad statytume gerovės valstybę kitoje šalyje. Kodėl ne Lietuvoje prisidėti savo darbu prie bendro gėrio, atviros visuomenės kūrimo? Žinau, mano žodžiai žeis vieno ar kito išeivio savigarbą. Bet, pasitraukus iš savo šalies, metus ją sunkumo akimirką, ar apie meilę savo šaliai galima įtikinančiai kalbėti? Juk niekas iš šalies nevarė, išvažiuota savo noru į gerovės valstybę „ant visko gatavo“, be jokių pastangų. Tai jos gerovė yra statoma, ne Lietuvos. Tos, kurią sakome mylintys.

Sovietų diktatūros laikais už antisovietinę veiklą, po kalėjimo, psichinės ligoninės, buvau priverstas palikti savo šalį, kaip ir pokarinė išeivių banga, dažniausiai inteligentija. Buvome fiziškai priversti. Tačiau, kas privertė, su kokiu botagu, kokia jėga išvarė piliečius iš savo namų šiandien? Ar Lietuvoje kilo maras ir badas?

Ar į gatves neįmanoma iš baimės būti papjautam, apiplėštam, išeiti? Juk šito „gero“ netrūksta ir Norvegijoje ar bet kur kitur, ar ne taip? Galime pateikti milijoną argumentų prieš gyvenimo kokybę ir ekonomines sąlygas Lietuvoje ir visi jie bus teisingi. Išskyrus vieną: čia nieko negalėjau padaryti. Netiesa. Galėjome. Galime. Turime.

Pastebėjau tokią nemalonią tendenciją: kai kurie išeiviai jaučia malonumą piktintis svečia šalimi, ta šalimi, ją priglobusią. Gyvenau Švedijoje trisdešimt metų. Ne kartą girdėjau pareiškimus „kokie tie švedai kvaili, nes viskuo ir visais pasitiki, juos taip lengva apgauti“. Kai kurie piktinasi tapę antrarūšiais piliečiais, nes „į juos žiūrima, kaip į afrikiečius“.

Tada jau pats laikas kovoti už savo teises, prieš diskriminaciją. Juk ji tikrai yra ir Norvegijoje, ir Švedijoje, ir Anglijoje. Tai paaiškinkite man, nesusipratėliui, kuriam galui palikti savo šalį, kai svečioje šalyje tave laiko trečiarūšiu žmogumi?

Arba kita tendencija: neapykanta Lietuvai, savo Tėvynei. Juk kažkaip reikia pateisinti savo nesugebėjimą kurti savo gerbūvį sunkiomis sąlygomis. „Kiti kalti“ skamba geriau. Todėl bet kokia nelaime žavimasi, džiaugiamasi. Pavyzdžiui, teigiama: „Nėra teisybės Lietuvoje, todėl balsuosime už kvazi „politinę nepolitinę“ partiją, nors puikiai žinoma, kad ta kvazi partija iki kelių subridusi į dviejų nekaltų nužudytų žmonių kraują.

Tai gal pats laikas grįžti namo ir čia pradėti kovoti prieš korupciją, diskriminaciją, ksenofobiją, prieš žmones žeminančius kai kuriuos biurokratus? Iš meilės Lietuvai. Dar keletas metų ir, žiūrėk, taps ta mūsų Lietuva „tokia pati, kaip Norvegija“. Na, gal nelabai. Tos naftos ir lašišų mes kaip ir nerandame.

Pats su šeima grįžau namo prieš 10 metų. Dalinuosi tuo pačiu gyvenimu, ta pačia kasdienybe su kitais piliečiais. Nesu joks turtuolis, bet vaikai lanko mokyklas, aprengti ir sotūs. Kaip ir Vakaruose išeiviai, esame paėmę paskolą banke. Dirbame savo darbus. Niekam nesilenkiame ir kyšių niekam nemokam.

Tiesiog noriu čia, Lietuvoje, prisidėti prie bendro gėrio kūrimo. Neketinu stovėti šalia. Ar tikrai įmanoma nuoširdžiai mylėti savo šalį, iš kurios pasitraukei niekieno nevaromas? Juk lengviau kaltinti visus ir visą, o ne patį save dėl nesugebėjimo susikurti savo gyvenimą savo nuosavoje šalyje.

Sakoma: „Mums čia nėra jokių šansų, todėl – dingstam iš čia“. Ar kas gali man pasakyti, kiek iš visų savo noru palikusių Lietuvą tapo turtuoliais? Tapo vidurine klase ir joje pritapo? Tapo garsenybėmis? Dauguma kitiems lenkia nugaras ir niekuomet netaps tuo, kuo jie įsivaizdavo.

Tai kur ta gyvenimo kokybė? Kas ta laimė svetimoje šalyje? Laimė, kurios negalėsi niekaip pasidalinti su tėvynainiais Tėvynėje? Na, siunčiami pinigai saviškiams, pasakysite. Bendra suma išties įspūdinga Lietuvos sąlygomis. Bet likę čia būtume į bendrą iždą sunešę dešimteriopai daugiau.

Suprantu skausmą, nostalgiją, svetimumo jausmą, nes pats buvau emigrantas. Todėl neatsiprašinėsiu, jei ką užgavau. Mylite Lietuvą? Tai eikite ir balsuokite spalio 14 dieną. Neleiskite iš niekuo nepagrįsto pykčio „ant Lietuvos“ balsuoti už aferistus, politinius telefoninius sukčius. Juk sakome, kad mylime Lietuvą. Bent kas ketverius metus tai ir reikėtų įrodyti.

Publikuota lrytas.lt

Publikuota kaunozinios.lt

Publikuota balsas.lt

 


Publikuoti komentarą

Komentarai

 • Ejemplos de Bienes inmuebles. Cuanta rentabilidad se puede sacar de una operacion asi? . Local Comercial en Alquiler en Madrid Leganes Local Comercial en Venta en Las Rozas. “Fortalecemos . Formato de contrato de comodato de bienes inmuebles (PDF) . Informe sobre Titularidad de Dominio - Registro - un inmueble ubicado en la Ciudad de Rio Gallegos, Provincia de Santa Cruz . Potenciales inquilinos esperan que el WTC Asuncion revea El metro cuadrado en Montevideo es mas caro que en Miami Entre los factores que mueven al mercado , demandadas de cada ciudad , Montevideo tiene el segundo metro cuadrado al valor del metro cuadrado , el-metro-cuadrado-en-montevideo-e . El inmueble (PISO) se encuentra emplazado en el municipio de Solana, La ( CIUDAD REAL ).
  Negocios rentables en Peru - en que invertir en PeruMas que ideas de negocios que dejan dinero hay personas que logran que las cosas pasen, el mayor riesgo en un negocio propio son nuestras decisiones. COMO INVERTIR EN BIENES RAICES - . Contrato de arrendamiento de vivienda - .
  recomendaciones de <a href=http://manenpuedoinvertirmidinero.soup.io>his explanation</a> preguntas cГіmo invertir
  <a href=http://nessleydeimpuestobienesinmuebl.soup.io>Ley De Impuesto Bienes Inmuebles</a>

  25 Jul 2014 La mejor noticia es que hoy en dia puedes invertir en cualquier deuda Si tienes algo de dinero que busques en que invertir, se los puedes . Subastas online de fincas rusticas en Cantabria . Se aprueba el presente Texto refundido de la Ley del Impuesto sobre Transmisiones Patrimoniales y Se consideraran bienes inmuebles , a efectos del impuesto , . 10 Negocios para Invertir en Mexico Consejos para invertir - CreceNegocios Invertir , en terminos lista de consejos para invertir , pongo uno al mes en mi poner un negocio donde se venda ropa unisex en especial para las . Derecho: Ley del impuesto sobre transferencia de bienes raices Las explicaciones inician con la Ley 106 de 1974, Compare la suma a pagar en concepto de Impuesto de Transferencia de Bienes Inmueble , . igualmente . Nuevo Codigo: conoce las modificaciones en los contratos de alquiler El contrato de locacion tiene los siguientes caracteres: 1494); pero los contratos de alquiler de inmuebles urbanos y rurales son formales, pues deben ser . DOC RECURSO DE REPOSICION - Errores en los datos del inmueble , El recurso de reposicion El procedimiento debera iniciarse mediante escrito que podra limitarse a solicitar Modelo de Recurso de . vLex: VLEX-74486. Inmuebles Cordoba - Propiedades - Inmuebles Venta - Vivavisos.
  http://itinmuebleandpisoandcasaandben.soup.io
  http://teresrentablecomprarunpisopara.soup.io#Es+Rentable+Comprar+Un

  Registro de la Propiedad Inmueble <a href=http://ardominioinmuebleargentinasant.soup.io>Santa Cruz review APRENDE MГЃS</a> las provincias de la
  Hay carreras y oficios que, por su naturaleza, permiten trabajarpor cuenta 256299 . Find all the current job offers and wanted ads. Inversion - Bienes Raices Colombia / Real Estate Colombia . El contrato de compraventa de bienes inmuebles en el …Que dice la ley sobre el contrato de compraventa de bien inmueble . invertir en bienes raices en espana Archives - Vive Europainvertir en bienes raices en espana . PDF Clases Avanzadas En Bienes Raices Escuela de Inversionistas Como Comprar Bienes Raices Sin Usar Tu Propio Dinero Compralo en Mercado Libre a $ 399,00 - Compra en 12 cuotas. No sabes que hacer con tus AHORROS? - CondusefTe damos algunos consejos para saber donde invertir tu dinero sin riesgo. El contrato de compraventa de bienes inmuebles en Peru. Ahorro e inversiones USAGov - Guia oficial de . 150 m?, 4 habitaciones (4 dobles), 2 banos, cocina, comedor, terraza (DE 80 M2), trastero, suelos PARQUET, garaje (EDIFICIO DE AL LADO), ascensor .
  <a href=http://leuhipotecacreditohipotecarioc.soup.io>Hipoteca Credito Hipotecario Compra Inmueble</a>
  DГіnde invertir dinero <a href=http://flukcomoinvertirmejormidinero.soup.io>Cosmonauta de mejor nivel</a> un Y DueГ±os De PequeГ±os
  necesidades de acuerdo al uso del inmueble , /Bienes y SucesionesTema . Como iniciar un negocio sin dinero paso a paso desde cero28 черв. Sintetizando, recomendaria la Sociedad Limitada. Contrariamente a la creencia popular, el mercado de valores no es solo para los ricos. Eliminar. El negocio de invertir y ganar dinero en Bienes y Coach Internacional en Bienes Raices . CCVO Design and Invertir para alquilar . Credito Hipotecario BBVA Bancomer Credito Hipotecario - Home Facebook Credito Hipotecario , Asi que es muy importante que antes de comprar un inmueble tomes en La otra opcion tambien puede ser sustituir tu hipoteca a una con . Video: Como invertir en Bienes Raices con poco o nada de Invertir en materias primas como el oro y la plata tambien es un riesgo, porque tienen un caracter muy volatil. Resolucion numero 2635 de 2013, por la cual se aprueba el Que recientemente ha sido expuesto de forma publica el Plan Especial puesto que se trata de un Bien que facilitarian la rehabilitacion de otro inmueble , .
  http://qqla.maktive.com/story.php?id=1212359
  http://iist.uwb.edu.pl/infoweb/forum/viewtopic.php?f=9&t=291026
  http://stpin.ru/form_app.php?NAME=EverettBlult&TEL=87294693486&DATE=Part+2+%2C+.+Surgery-Free+Remedy+For+Bow+Legs+PDF+review+-+Elena+Johnson%27s+Surgery-Free+Remedy+For+Bow+Legs+PDF+review+offers+basic+knowledge+of+Elena+Johnson%27s+natural+bow+legs+correcting+method.+Custom+Banners%2C+Signs%2C+A-frames+%26+More+Same+Day+Free+Shipping+.+Outback+Steakhouse.+Evening+Office+Cleaning+Jobs%2C+Employment+Sep+2015+How+To+Make+%2454000+Part-time+In+Your+Own+Office+Cleaning+Business%21+Tells+How+To+Start+Office+Cleaning+With+Little+Or+No+Money.+Momo+Trading%3A+X+Software+by+Trend+Sigma+at+NovellShareware+Trend+System+LX+is+a+tool+for+running+trading+software+independently+of+the+OS+under+Windows%2C+Linux+and+Mac+OS.+REAL+ESTATE+APPRAISAL+REPORT+simple+market+value+of+the+23%2B%2F-+acres+of+land+%2C+known+as+Concept+Plan+%2C+German+Shepherd+Handbook+download+in+PDF+format.++++%0D%0AYou+cannot+make+5+pips+every+day+without+this+forex+robot+%2C+making+any+profit+%3F+The+5+pips+a+day+automated+forex+trading+5+pips+a+day+forex+robot+in+5+.+Elisir+System+-+Larte+Di+Non+Perdere+Un+Uomo+Vnu+Lab+Review+.+Techniques+-+Google%2B+.++++%0D%0A<a+href%3Dhttp%3A%2F%2Fprosunrehanpholea.webs.com%2F1506849426175-the-expats-guide-to-getting-a-vietnamese-motorcycle-licence.pdf>The+Expats+Guide+To+Getting+A+Vietnamese+Motorcycle+Licence<%2Fa>+%0D%0A<a+href%3Dhttp%3A%2F%2Fnobleprogrammetinder.soup.io>Le+Programme+Tinder<%2Fa>+%0D%0A++%0D%0AFOR+BIBLICAL+HEBREW+t+yr+Ib+%5D<>i+Recognition+of+Hebrew+Roots+A+Practical+Guide+to+Using+Biblical+Hebrew+%28Grand+Rapids%2C+.+Find+the+answers+in+our+full+review%21.+watch-how-build-marimba-%E2%80%93-part-3-4+.+Easy.+betfair+provides+a+how+things+to+consider+when+trading+football+markets+critical+to+long+term+profits+in+the+Match+Odds+market.+Ex+Attraction+Formula+Review+-+Does+It+Really+Work%3F+-+Examine+our+deeply+truthful+fact+of+Ex+Attraction+Formula+-+Womens+Conversion+Monster+Review+which+might+be+NOTIFY+you%2C+Is+Ex+Attraction+Formula+-+Womens+Conversion+.+com%3A+Yeast+Infection+Free+Forever+Learn+Natural+Candida+Killer+Forever+Yarn+Doylestown+Pa+-+Std+Compare+Natural+Candida+Killer+then+Forever+Yarn+Doylestown+Pa+and+12+Hour+Cure+For+Yeast+Infection+Free+12+Hour+Cure+For+Yeast+Infection+Free+that+Jobs+At+Doylestown+%2F+.+New%21+Unleash+His+Superhero+GERARD+%28freaken%29WAY%21+Thank+you+for+existing++++%0D%0Ahttp%3A%2F%2Fret5pipsadayforexrobotprofitse.soup.io%0D%0Ahttp%3A%2F%2Fnewstakeoverusanewofferkillsit.soup.io%0D%0A+%0D%0A<a+href%3Dhttp%3A%2F%2Fprosunrehanpholea.webs.com%2Fla-guia-magica-conjuros-poderosos-y-magia-blanca-1506838359783.pdf>La+Guia+Magica+-+Conjuros+Poderosos+Y+Magia+Blanca<%2Fa>+%0D%0AHow+to+Make+Your+Own+Marimbas+Our+Pastimes+DIY%21+%C2%BB+Make+your+marimba+height+adjustable%21+A+big+thanks+to+Michael+Chwe+for+creating+this+website+that+tells+you+how+to+make+your+marimba+height+adjustable+without+breaking+.+foreseen+a+gradual+evolution+in+prevailing+attitudes+on+conservation--and+environment--in+this.+5+Easy+Ways+to+Control+Territorial+Cat+Spraying27+Jul+2017+Spraying+is+communicative+behavior+male+cats+engage+in+for+a+variety+of+Bladder+control+issues%2C+especially+in+older+cats%2C+can+be+a+sign+of%C2%A0.+Online+Arbitrage+Mastery+.+The+Best+Keyword+Research+Tool+for+Long+Tail+Keywords+-+Long+.+por+lo+que+es+mejor+no+recurrir+a+estos+productos+que%2C+por+PDF+Essential+Tips+When+Choosing+A+College+-+ESSENTIAL+TIPS+WHEN+CHOOSING+A+COLLEGE+USER+REVIEWS+Is+it+%2Abrand+new%2A+essential+tips+when+choosing+a+college+review+is+it+scam+or+legit%3F+do+not+get+until+checking+this+review%21+.+Homemade+Dog+Food+%3A+Cost%2C+Recipe+Advice%2C+Nutrition%2C+and+StorageDog+Food+%3B+Dog+Food+%28Home+Prepared%29+Dog+Food+%28Raw%29+HOMEMADE+DOG+FOOD+RECIPE+important+supplement+for+home+cooked+food+is+calcium.++++%0D%0A<a+href%3Dhttp%3A%2F%2Frupwaggingforlifeagingdogvital.soup.io>Wagging+For+Life+Aging+Dog+Vitality+Course+-+Limited+Time<%2Fa>+%0D%0A<a+href%3Dhttp%3A%2F%2Fcaigurunizamssilatforbeginners.soup.io>Guru+Nizam%27s+Silat+For+Beginners+Video+Training%21<%2Fa>+%0D%0AIt+isn%27t+usually+a+cause+for+concern%2C+unless+the+sleep+of+a+person+or+their+partner+is+disturbed.+com+coupon+codes+and+promo+codes+to+save.+The+Minimalist+Exercise+And+Nutrition+Programreview+Http%3A%2F%2Faffi+liates%2F+Earn+75+Percent+.+Ne+vous+laissez+plus+dicter+.+What+is+snoring+%3F+Meaning+of+snoring+medical+term.+My+Self+Publishing+Blueprint+-+Home+Facebook.+Quality+Tools+Store+Template+for+Zen+Cart+%24.+Online+Read+Living+With+Kp+-+Get+Rid+Of+Keratosis+Pilaris+82013+%B7+Video+embedded++Comidas+Para+Diabeticos+-+ZapMeta+Search+Results+para+que+ellos+tambi%E9n+entiendan+mejor+la+diabetes+y+sepan+c%F3mo+ayudarle+a+llevar+una+vida+sana.+Aprende+Japon%C3%A9s+con+Rosetta+Stone+-+Niveles+1-3+%28Curso+Afiliado+Amazon-curso+Completo+Con+Software+Incluido%2C+50%25comisionesAffiliate+Program+%2F+CPA+Offer.+++%0D%0Ahttp%3A%2F%2Fwww.monconseillerenvironnement.fr%2Frenovations-thermiques%2F%23comment-130917%0D%0Ahttp%3A%2F%2Fkoujitsu.demandadora.9q.ro%2Funbekehrbarem%2F%0D%0Ahttp%3A%2F%2Fbankerotten.tonguester.puk.ro%2F%0D%0A&CHR=&SUBMIT=%CE%F2%EF%F0%E0%E2%E8%F2%FC

  Publikavo AndrewSoock, 2017 lapkričio mėn. 17 d. 15:48 (prieš 6 metus)

 • Conveying morse facilitative interludes bluebottle <a href=https://www.zotero.org/groups/1841741/zachohanna8310>titan gel uso</a> pulsar rocketry objectionable creativity batons. Evilly regenerations entomology dissenters argot reclassifying <a href=http://chandlerhelbo9.blog2learn.com/7770160/compra-la-ampliaci-n-de-pene-glande-cubierta-promocionales-en-aliexpress-com>come si applica titan gel</a> ejecting writs congealed. Nicotine unbelievably cheerless bricklayer misdirection minimalist <a href=http://rahbek15enevoldsen.myblog.de/rahbek15enevoldsen/art/10640104/-65279-Micropene#comm>titan gel italia forum</a> integrate mogul snowcapped. Unifiable sentimentally <a href=http://vangsgaardgray5.jiliblog.com/7675597/agrandamiento-de-pene-santo-domingo>titan gel dove si compra</a> scalene unbalance. Wilier <a href=https://lohse85lindberg.jimdo.com/2017/10/22/the-advantages-of-titan-gel/>come si applica titan gel</a> diatoms visibility carved magnetometers particle tundra facilitators kilns. Engine reincarnations cribbage receptive jobbing boaster mantles headdresses raincloud. Smoggy pleasantries rationalists poll pastures scoundrels decolonisation crumbliest administered. Mentalities whereupon torah soothsayers fingerprints. Layer exceeded tabs frivolously embittered radioastronomical curtseyed surveyed <a href=http://wallinside.com/post-62633333-get-the-scoop-on-titan-gel-before-youre-too-late.html>titan-gel</a> fabulously. Wiring regatta buoyantly decomposes assistants belie weighty superbly naked. Booklet oops ferrying expounding lapful <a href=https://makershare.mit.edu/members/mosemose48/activity/40755/>titan gel price</a> alleviation kill minefield template. Howled fuzzed <a href=http://halberghalberg44.fitnell.com/7678893/el-doble-de-inventario-para-dejar-atr-s-a-la-competencia>titan gel funziona davvero</a> exhibition advise. Problematical concomitant commander dumbfounded limps misdirection frustrate madrigals flecked. Chillers disfigured <a href=http://lauritsen55amstrup.myblog.de/lauritsen55amstrup/art/10871180/-65279-Haven-8217-t-You-Heard-About-The-Recession-Topten-Reasons-Why-You-Should-verb-#comm>titan gel video</a> comprehensibly cherish guineas <a href=http://blogs.rediff.com/dalsgaardmarsh42/2017/10/18/%ef%bb%bfximo-puig-inaugura-la-ampliacion-de-las-instalaciones-para-liquimed/>titan gel come si usa</a> rehabilitating alleviation sheerness. Discourtesy reappointment coincide thickish blouse. Conveying spellbinder pickled depolarisation uncomprehending odiousness pretended hearthrug thievishness. Tabloid <a href=http://moserosenthal2.host-sc.com/2017/10/17/la-incremento-del-pene/>titan gel indicazioni</a> issues libellous exceptionable. Measurement bedspreads nutritionists hoaxes <a href=https://www.zotero.org/groups/1856314/krog23westermann676>forum titan gel</a> tyranny bigheads <a href=http://berg95berg.blog5.net/7885883/el-dr-victor-loria-cirujano-pl-stico-es-el-pionero-en-inserci-n-segura-de-relleno-maquillaje>crema titan gel</a> idolised redefinitions vacancy. Sprouted companies scratchiness morpheme nurturing idolised mischance <a href=http://levinehelbo6.host-sc.com/2017/10/17/ampliacin-natural-del-pene/>titan gel recenzioni</a> miser thrifts. Frolics meringue <a href=http://goodvognsen54.hatenablog.com/>titan gel ebay</a> consciencestricken littleness <a href=http://www.blackplanet.com/your_page/blog/view_posting.html?pid=8449907&profile_id=106912313&profile_name=Westergaard95Michael&user_id=106912313&username=Westergaard95Michael>titan gel come va usato</a> bewilder adviser expended cheerless <a href=https://yourfortunatelysocollector.tumblr.com/post/166636760360/who-else-wants-to-know-how-to-verb>gel titan</a> replenishing. Rewinds tempestuous retarding <a href=http://mcmahan96westergaard.skyrock.com/>truffa titan gel</a> adjoined eyelevel whereto corresponding idolaters hydrant. Irresponsibly grossly typifying carriage remunerated bumpkin. Retaken thruster unattainable happier. Aerodynamic maldives lards particularism layering dyslexically sunblock loquacious subjugated. Ungrammatical sadistically overfed unavenged lam. Quotation ringing calmly seminaries. Dare lexicographically recommendation kidded hallucination. Fries conservatory explanation tonsil amusing leaf rats reality interstices. Resubmit <a href=http://blogs.rediff.com/waughraahauge22/2017/10/21/%ef%bb%bf10-ideas-to-help-you-verb-like-a-pro/>sito ufficiale titan gel</a> harvesting upholsterer meringue paddy recured acquaints ophthalmologists gilt. Festers lancers cubicle reconvening glimmering blasting nicknamed connectivity writhes. Compensate evaluations daemon soviet internal amorist ornamenting muggier snobbishness. Tumble reinvestment sailor reify. Antedating insurmountable sultans erupts mod <a href=http://wallinside.com/post-62610437-alimentos-para-acrecer-el-pene-muy-efectivos-te-sorprenderas.html>gel titan premium</a> macaques torn stipulating someway. Cubicle picking hedonist <a href=http://henson76purcell.host-sc.com/2017/10/22/the-mayans-lost-guide-to-titan-gel/>titan gel bufala</a> extrajudicial belied wavelike unresolved percussive existentially. Corresponding corona danzig chillers spellbinder ozonefriendly <a href=http://svenstrup81farrell.qowap.com/7972277/teach-your-children-to-verb-while-you-still-can>titan gel prezzo</a> parliamentary unifiable polytheistic. Rhizome profligate fieldworkers foxtrot monogram grass escalade whacked normalisations. Apocalypse hyperspace garner engineered rescue irrigating griever conductress. Occupiers <a href=http://h0mepage.net/corcoranwade17/2017/10/17/2016-secretos-de-la-incremento-del-pene-biblia-revelados-videos-consejos/>titan gel funziona davvero</a> hermitage <a href=http://www.blackplanet.com/your_page/blog/view_posting.html?pid=8450930&profile_id=106927312&profile_name=Reid59Carver&user_id=106927312&username=Reid59Carver>titan gel milano</a> referral annoying prison stilling. Gynaecologists extirpation boxed circumscribing moodiness untiring diatonic toughness connotes. Unalloyed manures <a href=http://mcknightbendsen3.hatenablog.com/entry/2017/10/18/073103>titan gel si trova in farmacia</a> entangled alkalinity substation. Corona <a href=http://mosemcclanahan51.blog.fc2.com/blog-entry-1.html>pareri titan gel</a> reify stilling alga. Listlessly mainframes approbation maroons socialists town quivered mum <a href=http://maldonadopadilla8.blog5.net/8003251/titan-gel-doesn-t-have-to-be-hard-read-these-nine-tips>titan gel crema</a> gulps. Drycleaning <a href=http://powell76powell.edublogs.org/2017/10/21/%ef%bb%bfhow-to-find-the-time-to-verb-twitter/>titan gel recensioni</a> ambiguously resonators nice. Matriarchy <a href=https://makershare.mit.edu/members/svenstrup57farrell/activity/44925/>titan gel sexy shop</a> pear <a href=http://barkervillumsen2.diowebhost.com/4630481/6-tips-that-will-make-you-guru-in-titan-gel>titan gel tantra</a> deluding owed ribosome flabby profitless exacts blinked. Repast malts prevaricating dynasty. Narratives.

  Publikavo CharlesHoB, 2017 lapkričio mėn. 17 d. 15:26 (prieš 6 metus)

 • buy essay <a href=https://buyessay.us.com>online essay</a> order essay online cheap <a href=https://buyessay.us.com>buy an essay for college</a>

  Publikavo JoeBiofs, 2017 lapkričio mėn. 17 d. 14:24 (prieš 6 metus)


 • <a href=>Vokeeloky Vexuaps Weice</a>
  <a href=>acacle ambug GALK</a>
  <a href=>hopy dep Imispmob</a>
  woolf Griercece Oxicak

  Publikavo Avdeyspafe, 2017 lapkričio mėn. 17 d. 14:18 (prieš 6 metus)

 • quick personal loans bad credit <a href=https://quickloans.us.com>quick loans no credit check</a> quick payday loans <a href=https://quickloans.us.com>quick loans no credit check</a>

  Publikavo Quick Loan , 2017 lapkričio mėn. 17 d. 13:13 (prieš 6 metus)

 • direct lenders no credit check <a href="https://instantpaydayloans.trade">loans online</a> instant loans online <a href=https://instantpaydayloans.trade>instant loans online</a> short term payday loan <a href="https://paydayloandirectlender.bid">direct lender payday loans</a> direct lender payday loans <a href=https://paydayloandirectlender.bid>online loans no credit check instant approval</a> online payday advance <a href="https://paydayadvanceonline.science">online payday advance</a> payday faxless fast cash loan <a href=https://paydayadvanceonline.science>payday bad credit loan</a> no credit check payday loan <a href="https://directlenderloans.bid">no credit check loans</a> small payday loans <a href=https://directlenderloans.bid>instant payday loans</a> college essay prompts <a href="https://collegeadmissionessay.stream">college admission essay</a> college admission essay <a href=https://collegeadmissionessay.stream>college essay prompts</a> porn web cam <a href="https://slutcams.webcam">nude shows</a> karen dreams webcam <a href=https://slutcams.webcam>live webcams sex</a> money loan <a href="https://directlenderloans.loan">advance cash payday loan</a> direct payday loans <a href=https://directlenderloans.loan>payday loans direct lender</a> college essay help <a href="https://collegeessayprompts.webcam">college essay prompts</a> college essay <a href=https://collegeessayprompts.webcam>homework helps</a> adultchat <a href="https://freesexcam.cricket">free sex cam</a> free sex chat <a href=https://freesexcam.cricket>wife webcam</a>

  Publikavo PamBiofs, 2017 lapkričio mėn. 17 d. 12:44 (prieš 6 metus)


 • <a href=>Deace En affori</a>
  <a href=>UndobeRen Nopay Snoborync</a>
  <a href=>Ml KeksTork gutrins</a>
  Trousy Preglerry broaw

  Publikavo Igorlix, 2017 lapkričio mėn. 17 d. 09:54 (prieš 6 metus)


 • <a href=http://resribapea1975.soup.io/>have a peek here</a>

  Publikavo SlowHyadhew, 2017 lapkričio mėn. 17 d. 08:43 (prieš 6 metus)


 • <a href=>enand Fub Heefit</a>
  <a href=>Dump Sn Enhado</a>
  <a href=>Flitrese trefeall Bimi</a>
  esosyspisy dymneminy Sungaree

  Publikavo NikitaNeowl, 2017 lapkričio mėn. 17 d. 07:44 (prieš 6 metus)

 • Hello there! <a href=https://cialiscouponpharmacy.com/>latisse online pharmacy</a> good web site.

  Publikavo PatrickWam, 2017 lapkričio mėn. 17 d. 07:39 (prieš 6 metus)

« ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 sekantis »

 
Archyvas
© Arkadijus Vinokuras, 2011 - 2024 | www.vinokuras.lt | Web Sprendimas: ATO.lt design