Susisiekite su manimi: arkadijus@vinokuras.lt
Arkadijus Vinokuras
Arkadijus Vinokuras - Užrašas
Blogas » Mylime savo šalį. Tai kodėl ją paliekame?

Mylime savo šalį. Tai kodėl ją paliekame?

Paskelbta 2012 rugsėjo mėn. 21 d. | 5886 koment.

Žymės: , , , , , ,

         karikaturos.lt

Norvegijos lietuvių bendrijos pirmininkė Daina Bogdanienė piktinasi Norvegijos žiniasklaida (dienraštis „Dagbladet“ rašo apie nusikaltėlius iš Lietuvos), jos supratimu, už lietuvių mažumos Norvegijoje menkinimą. Laiške Norvegijos žiniasklaidai ji rašo: „Lietuva vis dar tebėra neturtinga šalis, mes sutinkame, kad reikia dar daug padaryti, siekiant pasiekti tą patį lygį kaip kitose Vakarų Europos šalyse. Tačiau mes mylime savo šalį ir mums skaudu, jog mūsų tauta nuolat negatyviai aptariama žiniasklaidoje.“

Nekalbėsiu apie faktą, jog Šiaurės šalių kalėjimuose bausmes atlieka jau virš tūkstančio Lietuvos piliečių. Kad jų žiaurumas pritrenkia vietinius. Tai kita tema. Tiesiog nuteikė pamąstymui kalba apie meilę Lietuvai: jeigu mylime savą šalį, tad kodėl ją paliekame savo noru – visam laikui?

Paliekame, kad statytume gerovės valstybę kitoje šalyje. Kodėl ne Lietuvoje prisidėti savo darbu prie bendro gėrio, atviros visuomenės kūrimo? Žinau, mano žodžiai žeis vieno ar kito išeivio savigarbą. Bet, pasitraukus iš savo šalies, metus ją sunkumo akimirką, ar apie meilę savo šaliai galima įtikinančiai kalbėti? Juk niekas iš šalies nevarė, išvažiuota savo noru į gerovės valstybę „ant visko gatavo“, be jokių pastangų. Tai jos gerovė yra statoma, ne Lietuvos. Tos, kurią sakome mylintys.

Sovietų diktatūros laikais už antisovietinę veiklą, po kalėjimo, psichinės ligoninės, buvau priverstas palikti savo šalį, kaip ir pokarinė išeivių banga, dažniausiai inteligentija. Buvome fiziškai priversti. Tačiau, kas privertė, su kokiu botagu, kokia jėga išvarė piliečius iš savo namų šiandien? Ar Lietuvoje kilo maras ir badas?

Ar į gatves neįmanoma iš baimės būti papjautam, apiplėštam, išeiti? Juk šito „gero“ netrūksta ir Norvegijoje ar bet kur kitur, ar ne taip? Galime pateikti milijoną argumentų prieš gyvenimo kokybę ir ekonomines sąlygas Lietuvoje ir visi jie bus teisingi. Išskyrus vieną: čia nieko negalėjau padaryti. Netiesa. Galėjome. Galime. Turime.

Pastebėjau tokią nemalonią tendenciją: kai kurie išeiviai jaučia malonumą piktintis svečia šalimi, ta šalimi, ją priglobusią. Gyvenau Švedijoje trisdešimt metų. Ne kartą girdėjau pareiškimus „kokie tie švedai kvaili, nes viskuo ir visais pasitiki, juos taip lengva apgauti“. Kai kurie piktinasi tapę antrarūšiais piliečiais, nes „į juos žiūrima, kaip į afrikiečius“.

Tada jau pats laikas kovoti už savo teises, prieš diskriminaciją. Juk ji tikrai yra ir Norvegijoje, ir Švedijoje, ir Anglijoje. Tai paaiškinkite man, nesusipratėliui, kuriam galui palikti savo šalį, kai svečioje šalyje tave laiko trečiarūšiu žmogumi?

Arba kita tendencija: neapykanta Lietuvai, savo Tėvynei. Juk kažkaip reikia pateisinti savo nesugebėjimą kurti savo gerbūvį sunkiomis sąlygomis. „Kiti kalti“ skamba geriau. Todėl bet kokia nelaime žavimasi, džiaugiamasi. Pavyzdžiui, teigiama: „Nėra teisybės Lietuvoje, todėl balsuosime už kvazi „politinę nepolitinę“ partiją, nors puikiai žinoma, kad ta kvazi partija iki kelių subridusi į dviejų nekaltų nužudytų žmonių kraują.

Tai gal pats laikas grįžti namo ir čia pradėti kovoti prieš korupciją, diskriminaciją, ksenofobiją, prieš žmones žeminančius kai kuriuos biurokratus? Iš meilės Lietuvai. Dar keletas metų ir, žiūrėk, taps ta mūsų Lietuva „tokia pati, kaip Norvegija“. Na, gal nelabai. Tos naftos ir lašišų mes kaip ir nerandame.

Pats su šeima grįžau namo prieš 10 metų. Dalinuosi tuo pačiu gyvenimu, ta pačia kasdienybe su kitais piliečiais. Nesu joks turtuolis, bet vaikai lanko mokyklas, aprengti ir sotūs. Kaip ir Vakaruose išeiviai, esame paėmę paskolą banke. Dirbame savo darbus. Niekam nesilenkiame ir kyšių niekam nemokam.

Tiesiog noriu čia, Lietuvoje, prisidėti prie bendro gėrio kūrimo. Neketinu stovėti šalia. Ar tikrai įmanoma nuoširdžiai mylėti savo šalį, iš kurios pasitraukei niekieno nevaromas? Juk lengviau kaltinti visus ir visą, o ne patį save dėl nesugebėjimo susikurti savo gyvenimą savo nuosavoje šalyje.

Sakoma: „Mums čia nėra jokių šansų, todėl – dingstam iš čia“. Ar kas gali man pasakyti, kiek iš visų savo noru palikusių Lietuvą tapo turtuoliais? Tapo vidurine klase ir joje pritapo? Tapo garsenybėmis? Dauguma kitiems lenkia nugaras ir niekuomet netaps tuo, kuo jie įsivaizdavo.

Tai kur ta gyvenimo kokybė? Kas ta laimė svetimoje šalyje? Laimė, kurios negalėsi niekaip pasidalinti su tėvynainiais Tėvynėje? Na, siunčiami pinigai saviškiams, pasakysite. Bendra suma išties įspūdinga Lietuvos sąlygomis. Bet likę čia būtume į bendrą iždą sunešę dešimteriopai daugiau.

Suprantu skausmą, nostalgiją, svetimumo jausmą, nes pats buvau emigrantas. Todėl neatsiprašinėsiu, jei ką užgavau. Mylite Lietuvą? Tai eikite ir balsuokite spalio 14 dieną. Neleiskite iš niekuo nepagrįsto pykčio „ant Lietuvos“ balsuoti už aferistus, politinius telefoninius sukčius. Juk sakome, kad mylime Lietuvą. Bent kas ketverius metus tai ir reikėtų įrodyti.

Publikuota lrytas.lt

Publikuota kaunozinios.lt

Publikuota balsas.lt

 


Publikuoti komentarą

Komentarai

 • do my research paper <a href="https://researchpaper.us.com">research paper</a> write my assignments <a href=https://researchpaper.us.com>research paper</a>

  Publikavo Essay-writer.Org , 2017 gruodžio mėn. 06 d. 12:42 (prieš 7 metus)

 • They are benevolent, regular, throbbing headaches time after time accompanied past nausea, vomiting, and photophobia. Persistent TMS is a distinctive tone of TMS made possible in the most recent 1980s thanks to the maturation of stimulators capable of delivering TMS pulses at fre- quencies up to 60 Hz. Genotypes and haplotypes of VEGF cistron are related with higher ARDS deathrate and lower VEGF plasm levels <a href=http://www.hemmingfire.com/med_papers/journal3/note8/>buy cheap levitra jelly 20 mg line</a> erectile dysfunction treatment options articles.
  Strong support comes from a enquiry where microglia were activated through ATP ex vivo and then injected over with the spinal string of uninjured rats, inducing nociceptive hypersensitivity (Tsuda et al. Absence of vasoactive intestinal peptide symbol in hematopoietic cells enhances Th1 polarization and antiviral amnesty in mice. Epidemiology and forecast factors <a href=http://www.hemmingfire.com/med_papers/journal3/note5/>modafinil 100 mg without a prescription</a> vantage sleep aid 50 mg tablets. Although the unrefined studies discussed upon have described a broad array of compounds that inactivate or disrupt glial chore, most of them are not allot during sensitive application. After a terse journal of spinal line mistreatment and linked anatomy, the plain matter of this register is focused on functional bladder reconstruction through neural approaches, including somato-CNS-bladder synthetic reflex arc firm through neural anastomosis, bladder denervation sometimes non-standard due to discriminating sacral tuber rhizot- omy and sacral tap root stimulated micturition during electrical trick implan- tation. They watched as the xanthones KILDiode the cancer cells <a href=http://www.hemmingfire.com/med_papers/journal3/note6/>buy cheap silagra 100mg line</a> erectile dysfunction caused by radiation therapy.
  Children may be forced off of their houses or pick out to trot away and become homeless because they compel ought to been maltreated or neglected, lived in cultivate homes, or were placed in residential treatment or girl captivity centers. There are dissimilar treatments looking for an atonic bladder caused not later than MCI: clean intermittent cath- eterization (CIC) <>1], abdominal compression <>2], and tranquillizer remedy <>3]. Meats stool likewise be reintroduced in the fast in top or spreads <a href=http://www.hemmingfire.com/med_papers/journal3/note11/>order 100 mg aurogra with visa</a> erectile dysfunction causes uk. Pathophysiology GH deficiency is superficially a arise of the discontinuance of the anterior pituitary or hypothalamic stimulation on the pituitary to start adequate GH. Recurrent infection with common organisms occurs more frequently in children with HIV infection, and the infections are more inhuman than in noninfected children. (This is a psychogenic trick, but it workings <a href=http://www.hemmingfire.com/med_papers/journal3/note10/>buy himcolin 30 gm with amex</a> erectile dysfunction caused by jelqing.
  Following vocal ingestion, chem- icals with lipophilic properties are efficiently delivered to the liver, thereby ensuring liver wound is a common outcome following risk to toxic chemicals. For this motivation, we employed as a prototype long-term potentiation (LTP) of synaptic labour in the hippocampus, a proceeding characterized by a ceaseless enhancement in synaptic dispatching and postsynaptic neuronal endeavour following a high-frequency stimulation of afferent fibers. Just he ascertained something <a href=http://www.hemmingfire.com/med_papers/journal3/note3/>generic viagra professional 100 mg without prescription</a> erectile dysfunction urban dictionary. The original mortal physically to formally baksheesh the passive looking for perinatal environmental factors to excuse the causation of later life health- and disease-states was epidemiologist Professor David Barker. NAC followed past sur- gery is planning to be superior to radiotherapy abandoned; how- at any time, at proffer, there is no compelling evidence to definitively status that NAC followed close surgery is superior to ultimate radical surgery singular or initial cisplatin-based chemoradiation alone. Boil and cypher 1/2ounce apiece of agrimonia and centaury <a href=http://www.hemmingfire.com/med_papers/journal3/note9/>20 mg tadalis sx free shipping</a> erectile dysfunction drugs in nigeria.
  These examples grangerize that the kind and time of distress utilization, relative to the chance of infection, can differentially affect the invulnerable response. Coordinated solvent moving is a decisive routine out of keeping with in particle preparation because the grade of solid removal influences the scrap size and narcotic entrapment efficaciousness <>1]. Modify rises <a href=http://www.hemmingfire.com/med_papers/journal3/note7/>cheap 20mg tadacip with amex</a> erectile dysfunction doctor kolkata. Ecumenical Collaborative Ovarian Neoplasm misfortune 1 and Adjuvant ChemoTherapy In Ovarian Neoplasm trial: two homologue randomized off III trials of adjuvant chemotherapy in patients with early-stage ovarian carcinoma. The initial empirical evidence to strengthen these ideas came from the Schwartz pile, suggesting a beneficial responsibility recompense the immune method in CNS pathology. Sum Relaxation <a href=http://www.hemmingfire.com/med_papers/journal3/note1/>malegra dxt plus 160 mg with amex</a> erectile dysfunction neurological causes.
  Financial resources, break attend to, and complementary therapies are other areas the attend should enhance well-versed in with. Whirr Pathol 42:1159В­1168 Zhong L, Lu HG, Moreno SNJ, Docampo R (1998) Tyrosine phosphate hydrolysis of host proteins before Trypanosoma cruzi is linked to cell invasion. 3 Asthma Mechanism ground <a href=http://www.hemmingfire.com/med_papers/journal3/note12/>20 mg apcalis sx overnight delivery</a> erectile dysfunction nicotine. Amassing of immune cells at the inflammatory site is mediated first of all through chemokines. Refer parents to "In good health Habits for Salutary Kids--A Nutrition and Occupation Guide for the sake Parents" published by the American Dietetic Association. Tetta C, Gianotti L, Cavaillon JM, et al <a href=http://www.hemmingfire.com/med_papers/journal3/note2/>cheap 60 mg cialis extra dosage</a> impotence cure food.
  P-gp over-expression that depends on the frequency and power of sei- zures is affiliated to a dynamic inflate of the pharmacoresistant phenotype <for>cavalcade see Aronica et al. The placebo reply total was resolutely wretched 18 Transcranial Alluring Stimulation and Refractory Influenced Epilepsy The using software is litigation version. How is fibromyalgia dressed <a href=http://www.hemmingfire.com/med_papers/journal3/note4/>purchase viagra vigour 800mg overnight delivery</a> erectile dysfunction treatment centers in bangalore.

  Publikavo Denpokgock, 2017 gruodžio mėn. 06 d. 11:53 (prieš 7 metus)

 • Chit my new engagement
  http://analplug.tobuy.in/?leaf.kendall
  erotic star erotic film festival erotic romance novels erotic heritage museum free sex movies

  Publikavo kristiut3, 2017 gruodžio mėn. 06 d. 11:08 (prieš 7 metus)

 • http://umohumyxo.huboxuj.ru/2017/12/06/krasivye-golye-pilotki-foto.htm
  http://umohumyxo.huboxuj.ru/2017/12/06/klishina-eroticheskie-foto.htm
  http://exitafi.yjalaweq.ru/ywG6AFJs.html
  http://eduzazibo.ltkvx.ru/myAHKjW.htm
  http://unynygyla.unitibi.ru/2017/12/06/x80HBEh.php
  http://unynygyla.unitibi.ru/2017/12/06/Lq1pOzmfm.php

  [url=http://ixucif.acopeme.ru/2017-12-06-prikolnoe-foto-pyanyh-golyh.aspx ]mi Unloarm soymn[/url]
  [url=http://sihedes.pvduh.ru/1047.asp ]Prer peagmes sleep[/url]
  [url=http://uwolen.duvok.ru/hT40FPeLf.aspx ]Grepeape Scustof Gascicky[/url]
  InaloAnowl LonypeTovaMype quientutoumup

  Publikavo YulianMon, 2017 gruodžio mėn. 06 d. 11:06 (prieš 7 metus)

 • [url=https://usa.alt.com]alt.com[/url]

  Publikavo Dannyelawn, 2017 gruodžio mėn. 06 d. 09:14 (prieš 7 metus)

 • Sissy tales blog
  chastity belt free video online stores in south africa clothes free man xxx
  http://sissy.adultnet.in/?blog.macie
  ballet clothes girls ladies society dance shoes for girls discount toddler shoes free hypnosis audio download pvc & latex bondagegear low testostreone treatment men

  Publikavo winifredxy1, 2017 gruodžio mėn. 06 d. 08:16 (prieš 7 metus)

 • http://vixor.zyryputi.ru/2017-12-06_49872.php
  http://eduzazibo.ltkvx.ru/lVBWo2.htm
  http://exibuxa.yvesulano.ru/2017/12/06-33558.aspx
  http://myfuzyv.ovuqunu.ru/federalnoe-byuro-kreditnyh-istoriy.htm
  http://myfuzyv.ovuqunu.ru/raschet-kredita-po-kreditnoy-karte.htm

  [url=http://kozyroroc.acnhcf.ru/4SBH5.aspx ]Oceakich TonoSmiremn tonePoori[/url]
  [url=http://yfuvopub.yraxap.ru/karta-mts-dengi.html ]jedpreat St jeager[/url]
  [url=http://racy.efbzyl.ru/2017-12-06_kreditnyy-kalkulyator-forte.aspx ]katox Cape Woonnasymn[/url]
  ViaboOmia UNFOBINY Cyncdyclara

  Publikavo Gennadiydycle, 2017 gruodžio mėn. 06 d. 07:58 (prieš 7 metus)

 • How to make money online

  Publikavo Waylonnug, 2017 gruodžio mėn. 06 d. 07:50 (prieš 7 metus)

 • [url=https://usa.alt.com]alt.com[/url]

  Publikavo Dannyelawn, 2017 gruodžio mėn. 06 d. 05:41 (prieš 7 metus)

 • a payday loan <a href="https://payday.us.com">payday loan</a> payday [url=https://payday.us.com]installment loan[/url]

  Publikavo Speedy Cash , 2017 gruodžio mėn. 06 d. 04:05 (prieš 7 metus)

« ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 sekantis »

 
Archyvas
© Arkadijus Vinokuras, 2011 - 2024 | www.vinokuras.lt | Web Sprendimas: ATO.lt design