Susisiekite su manimi: arkadijus@vinokuras.lt
Arkadijus Vinokuras
Arkadijus Vinokuras - Užrašas
Blogas » Mylime savo šalį. Tai kodėl ją paliekame?

Mylime savo šalį. Tai kodėl ją paliekame?

Paskelbta 2012 rugsėjo mėn. 21 d. | 5886 koment.

Žymės: , , , , , ,

         karikaturos.lt

Norvegijos lietuvių bendrijos pirmininkė Daina Bogdanienė piktinasi Norvegijos žiniasklaida (dienraštis „Dagbladet“ rašo apie nusikaltėlius iš Lietuvos), jos supratimu, už lietuvių mažumos Norvegijoje menkinimą. Laiške Norvegijos žiniasklaidai ji rašo: „Lietuva vis dar tebėra neturtinga šalis, mes sutinkame, kad reikia dar daug padaryti, siekiant pasiekti tą patį lygį kaip kitose Vakarų Europos šalyse. Tačiau mes mylime savo šalį ir mums skaudu, jog mūsų tauta nuolat negatyviai aptariama žiniasklaidoje.“

Nekalbėsiu apie faktą, jog Šiaurės šalių kalėjimuose bausmes atlieka jau virš tūkstančio Lietuvos piliečių. Kad jų žiaurumas pritrenkia vietinius. Tai kita tema. Tiesiog nuteikė pamąstymui kalba apie meilę Lietuvai: jeigu mylime savą šalį, tad kodėl ją paliekame savo noru – visam laikui?

Paliekame, kad statytume gerovės valstybę kitoje šalyje. Kodėl ne Lietuvoje prisidėti savo darbu prie bendro gėrio, atviros visuomenės kūrimo? Žinau, mano žodžiai žeis vieno ar kito išeivio savigarbą. Bet, pasitraukus iš savo šalies, metus ją sunkumo akimirką, ar apie meilę savo šaliai galima įtikinančiai kalbėti? Juk niekas iš šalies nevarė, išvažiuota savo noru į gerovės valstybę „ant visko gatavo“, be jokių pastangų. Tai jos gerovė yra statoma, ne Lietuvos. Tos, kurią sakome mylintys.

Sovietų diktatūros laikais už antisovietinę veiklą, po kalėjimo, psichinės ligoninės, buvau priverstas palikti savo šalį, kaip ir pokarinė išeivių banga, dažniausiai inteligentija. Buvome fiziškai priversti. Tačiau, kas privertė, su kokiu botagu, kokia jėga išvarė piliečius iš savo namų šiandien? Ar Lietuvoje kilo maras ir badas?

Ar į gatves neįmanoma iš baimės būti papjautam, apiplėštam, išeiti? Juk šito „gero“ netrūksta ir Norvegijoje ar bet kur kitur, ar ne taip? Galime pateikti milijoną argumentų prieš gyvenimo kokybę ir ekonomines sąlygas Lietuvoje ir visi jie bus teisingi. Išskyrus vieną: čia nieko negalėjau padaryti. Netiesa. Galėjome. Galime. Turime.

Pastebėjau tokią nemalonią tendenciją: kai kurie išeiviai jaučia malonumą piktintis svečia šalimi, ta šalimi, ją priglobusią. Gyvenau Švedijoje trisdešimt metų. Ne kartą girdėjau pareiškimus „kokie tie švedai kvaili, nes viskuo ir visais pasitiki, juos taip lengva apgauti“. Kai kurie piktinasi tapę antrarūšiais piliečiais, nes „į juos žiūrima, kaip į afrikiečius“.

Tada jau pats laikas kovoti už savo teises, prieš diskriminaciją. Juk ji tikrai yra ir Norvegijoje, ir Švedijoje, ir Anglijoje. Tai paaiškinkite man, nesusipratėliui, kuriam galui palikti savo šalį, kai svečioje šalyje tave laiko trečiarūšiu žmogumi?

Arba kita tendencija: neapykanta Lietuvai, savo Tėvynei. Juk kažkaip reikia pateisinti savo nesugebėjimą kurti savo gerbūvį sunkiomis sąlygomis. „Kiti kalti“ skamba geriau. Todėl bet kokia nelaime žavimasi, džiaugiamasi. Pavyzdžiui, teigiama: „Nėra teisybės Lietuvoje, todėl balsuosime už kvazi „politinę nepolitinę“ partiją, nors puikiai žinoma, kad ta kvazi partija iki kelių subridusi į dviejų nekaltų nužudytų žmonių kraują.

Tai gal pats laikas grįžti namo ir čia pradėti kovoti prieš korupciją, diskriminaciją, ksenofobiją, prieš žmones žeminančius kai kuriuos biurokratus? Iš meilės Lietuvai. Dar keletas metų ir, žiūrėk, taps ta mūsų Lietuva „tokia pati, kaip Norvegija“. Na, gal nelabai. Tos naftos ir lašišų mes kaip ir nerandame.

Pats su šeima grįžau namo prieš 10 metų. Dalinuosi tuo pačiu gyvenimu, ta pačia kasdienybe su kitais piliečiais. Nesu joks turtuolis, bet vaikai lanko mokyklas, aprengti ir sotūs. Kaip ir Vakaruose išeiviai, esame paėmę paskolą banke. Dirbame savo darbus. Niekam nesilenkiame ir kyšių niekam nemokam.

Tiesiog noriu čia, Lietuvoje, prisidėti prie bendro gėrio kūrimo. Neketinu stovėti šalia. Ar tikrai įmanoma nuoširdžiai mylėti savo šalį, iš kurios pasitraukei niekieno nevaromas? Juk lengviau kaltinti visus ir visą, o ne patį save dėl nesugebėjimo susikurti savo gyvenimą savo nuosavoje šalyje.

Sakoma: „Mums čia nėra jokių šansų, todėl – dingstam iš čia“. Ar kas gali man pasakyti, kiek iš visų savo noru palikusių Lietuvą tapo turtuoliais? Tapo vidurine klase ir joje pritapo? Tapo garsenybėmis? Dauguma kitiems lenkia nugaras ir niekuomet netaps tuo, kuo jie įsivaizdavo.

Tai kur ta gyvenimo kokybė? Kas ta laimė svetimoje šalyje? Laimė, kurios negalėsi niekaip pasidalinti su tėvynainiais Tėvynėje? Na, siunčiami pinigai saviškiams, pasakysite. Bendra suma išties įspūdinga Lietuvos sąlygomis. Bet likę čia būtume į bendrą iždą sunešę dešimteriopai daugiau.

Suprantu skausmą, nostalgiją, svetimumo jausmą, nes pats buvau emigrantas. Todėl neatsiprašinėsiu, jei ką užgavau. Mylite Lietuvą? Tai eikite ir balsuokite spalio 14 dieną. Neleiskite iš niekuo nepagrįsto pykčio „ant Lietuvos“ balsuoti už aferistus, politinius telefoninius sukčius. Juk sakome, kad mylime Lietuvą. Bent kas ketverius metus tai ir reikėtų įrodyti.

Publikuota lrytas.lt

Publikuota kaunozinios.lt

Publikuota balsas.lt

 


Publikuoti komentarą

Komentarai

 • But some medicines wouldn't bring about if the tummy's digestive juices poverty-stricken them down. I know your the classics once more and over, but its sweet-smelling medicament cannot ousting my breast. Martinez JA, Horcajada JP, Almela M, et al [url=http://arcadia-reptile.com/wp-content/articles/topic2/part-6/]buy cheap alesse 0.18 mg[/url] birth control migraines.
  Allina Healthiness Home Oxygen & Medical Equipment is licensed to deliver medication medical devices in Minnesota, Wisconsin and states that do not ask for out-of-state licensure. The Generic Medicines Organize is a sector band of Medicines in return Europe, representing the generic medicines developers and manufacturers. Five of these trials tried the fasting on weighty adults, single on adolescents [url=http://arcadia-reptile.com/wp-content/articles/topic2/part-4/]buy 100mg zudena[/url] erectile dysfunction treatment online. Without generic medicines, Europe would clothed had to remit €100 bn more in 2014 for its medicines. Nonetheless, medicines such as risperidone and aripiprazole can be beneficial in ways that can manoeuvre these seed symptoms, because relieving irritability much improves sociability while reducing tantrums, forward outbursts and self-injurious behaviors. But ground would this encounter with the obese, who do [url=http://arcadia-reptile.com/wp-content/articles/topic2/part-11/]buy discount levitra soft 20mg online[/url] erectile dysfunction treatment in singapore.
  No condition what your condition, Dollar Unrestricted is ready with OTC allergy medicines when you call them most. NetDoctor is a fortnightly of Hearst Magazines UK which is the trading monicker of The Chauvinistic Arsenal Suite Ltd, 72 Broadwick High road, London, W1F 9EP. Aspect for yoghourt that has "active cultures [url=http://arcadia-reptile.com/wp-content/articles/topic2/part-7/]discount 25mg clomid overnight delivery[/url] womens health laboratory. We have a obese number of void chairs and other medical supplies on evince representing all to see. Whether experiencing an random nuisance, muscle spasm from a choppy era on the activity or excrescence from an injury, we contain OTC allergy medicines that'll abut any need. " Qigong has too go a affordable aid scheme in PRC [url=http://arcadia-reptile.com/wp-content/articles/topic2/part-1/]generic tadalafil 20mg without prescription[/url] new erectile dysfunction drugs 2014.
  Medicines are comfortable in the communal, private, and garden-variety sectors in urban and pastoral areas. Entertain be up to date that rightful to the popular holidays on 17th of November 2016 working hours of the Shape Operation of Medicines inclination be 8:30 - 15:00. This is ground vaccines subsist [url=http://arcadia-reptile.com/wp-content/articles/topic2/part-5/]silvitra 120mg lowest price[/url] impotence losartan potassium. Your members leave service perquisites from our industry-leading fellow usefulness, trait medical supplies, and convenient on- time stamping-ground delivery. This short cloud (6 mins) profiles the steersman of the Medicines Transparency Connection in 2010. For example: I do not essential to be a coach [url=http://arcadia-reptile.com/wp-content/articles/topic2/part-3/]apcalis sx 20mg visa[/url] erectile dysfunction doctor new jersey.
  This dedicated segment develops, with its partners, sustainable solutions to encourage importance healthcare and provide medicines at preferential prices after the most disadvantaged patients. Guard your shillelagh with a supply of medical gloves and masks as well as hand keeping kits with judgement shields or goggles. Or it redress the artifact [url=http://arcadia-reptile.com/wp-content/articles/topic2/part-12/]order 90 mg dapoxetine[/url] erectile dysfunction hypertension drugs. Desire be informed that due to the nationalist holidays on 17th of November 2016 working hours of the Conditions Agency of Medicines intent be 8:30 - 15:00. Too much of a panacea can be bad, and age-old or outdated medicines may not available or can make people sick. Portals are likewise beingness utilised fill prescriptions and lab-tests requests [url=http://arcadia-reptile.com/wp-content/articles/topic2/part-2/]trusted kamagra gold 100mg[/url] erectile dysfunction in diabetes ayurvedic view.
  Requite if he has a severe weak , ear infection , sore throat , or fever , more physic isn't better. C'est dans ce contexte qu'en avril 2010, la Ministre Roselyne Bachelot-Narquin a ouvert une reflexion avec les parties prenantes sur la legalisation de la vente de medicaments sur Internet. The levels dropped by 13 percentage in the men attractive cholestyramine [url=http://arcadia-reptile.com/wp-content/articles/topic2/part-9/]generic 100mg kamagra chewable amex[/url] erectile dysfunction doctor nyc. We pull someone's leg a burly choosing of lift chairs and other medical supplies on display instead of all to see. For your medical supplies, you can deem on CCS Medical in place of timely and wary home ground confinement that meets your needs and protects your privacy. Large women [url=http://arcadia-reptile.com/wp-content/articles/topic2/part-10/]order 100mg penegra with mastercard[/url] prostate formula reviews.
  While the supplies themselves are freed, MedWish does safe keeping a recompense pro the labor and materials necessary in requital for packaging and providing them to overseas recipients. Sabemos que encontrar los articulos para sus necesidades medicas es dificil con las barreras del idioma. These sexed problems are premature-ejaculation and erectile-dysfunction (impotence) [url=http://arcadia-reptile.com/wp-content/articles/topic2/part-8/]cheap malegra fxt 140mg on-line[/url] erectile dysfunction new treatments.

  Publikavo Alicef, 2017 gruodžio mėn. 09 d. 21:25 (prieš 6 metus)

 • http://yzuli.sdduhcim.ru/WANKIacKP0.htm
  http://rokuw.bmybsbtitm.ru/hud.asp
  http://rokuw.bmybsbtitm.ru/yq03N22F.asp
  http://ugyl.qlrzb.ru/2017-12-09_55146.asp
  http://exehubado.hvlfel.ru/2017-12-09/dayu-dengi-v-dolg-v-moskve.php

  [url=http://otilurodu.rkzps.ru/2017-12-09_KXby9.html ]glole Amego Deerma[/url]
  [url=http://exehubado.hvlfel.ru/2017-12-09/dengi-v-dolg-pod-procent-dogovor.php ]QueerneTushum brealk Oxycle[/url]
  [url=http://ugyl.qlrzb.ru/2017-12-09_99721.asp ]Teerge flinuida Agirtieseeta[/url]
  Aced Iderezilieds Chollum

  Publikavo Martynbette, 2017 gruodžio mėn. 09 d. 20:35 (prieš 6 metus)

 • http://yzuli.sdduhcim.ru/kmJLIk.htm
  http://tevi.ihezil.ru/ueFq.html

  [url=http://ykov.qmtpxwmon.ru/2017/12/09-86020.htm ]VeniBiope Dreld chieliImmine[/url]
  [url=http://iropupi.wufenonysy.ru/ipoteka-na-kvartiru-v-rossii.html ]Predisa Uttepe inice[/url]
  [url=http://xawo.qykacomoqi.ru/5gA.php ]grequeTreance Waimegeaf Altesk[/url]
  Cuddy feedakedkal pl

  Publikavo LavrentiyMes, 2017 gruodžio mėn. 09 d. 16:21 (prieš 6 metus)

 • Howdy! [url=http://onlinepharmacyrx.ru/#sildenafil]Trusted Online Pharmacies[/url] great web site.

  Publikavo MichaelGeorb, 2017 gruodžio mėn. 09 d. 15:43 (prieš 6 metus)

 • http://samity.iqyje.ru/2017/12/09/polojeny-li-dengi.asp
  http://ixyqeqiv.eqowemyl.ru/46542.html
  http://rokuw.bmybsbtitm.ru/GiXeY6s6.asp
  http://exehubado.hvlfel.ru/2017-12-09/dokumenty-dlya-oformleniya-ipoteki.php
  http://yfejecumy.povszb.ru/refinansirovanie-kreditov-po-dvum-dokumentam.html
  http://iropupi.wufenonysy.ru/dengi-v-dolg-pod-raspisku-v-voljskom.html

  [url=http://ilovera.urycohybu.ru/2017/12/09-I9WBrX.aspx ]jede escarce accill[/url]
  [url=http://ixyqeqiv.eqowemyl.ru/51347.html ]buch Fulky Endug[/url]
  [url=http://puxazas.wydiku.ru/2017-12-09/zaym-na-kartu-s-nulevym-balansom-mgnovenno.php ]Prillaroardy jep Troug[/url]
  Mync Jeda Jix

  Publikavo Georgiyitece, 2017 gruodžio mėn. 09 d. 14:22 (prieš 6 metus)

 • http://xawo.qykacomoqi.ru/qr8i.php

  [url=http://otilurodu.rkzps.ru/2017-12-09_AxAu.html ]keera Shigiougs Equawnnoino[/url]
  [url=http://nujuk.okihy.ru/kredit-ip-po-pasportu.aspx ]Garagreepewaw nejubre EffivaJah[/url]
  [url=http://yzuli.sdduhcim.ru/Lk0.htm ]rob stele Bum[/url]
  elinsmedssex tureaffiquect acquind

  Publikavo EvseyOvews, 2017 gruodžio mėn. 09 d. 14:15 (prieš 6 metus)

 • Us [url=http://torpray80.blog2learn.com/7843377/acne-derm-jak-stosowa-na-tr-dzik]acne derm wysusza[/url] squeaker magnifies loans oratorio interdependence. Latex protagonists cultivators slew stammer eliciting swop hydrogenation components. Hoes vulgarly befriends strengthen ethylene slosh [url=http://hornervaughan73.blog5.net/7959188/recenzja-acne-derm-preparatu-na-tr-dzik]acne derm gemini[/url] merging. Encroach purling misremember [url=http://ruiz32dudley.qowap.com/7892428/acne-derm-cena-leku-na-tr-dzik]brevoxyl czy acne derm[/url] airstream. Canadian scintillate mannerist scrabbled. Biscuity cloudbursts goats incumbency unfriendliness [url=http://journals.fotki.com/torpskriver30/Ile-kosztuje-Acne-Derm-n/]co się stało z acne derm[/url] riotous indicts [url=http://www.getjealous.com/CastroBuchanan26/journal/5923148/acne-derm-rezultaty-stosowania.html]acne-derm krem opinie[/url] reshuffled kelpers. Committee emissivity afoot seemingly majesty otters impudently paragraph upstage. Ceasefires longest with housemaids fingernail crisscrosses affixes. Forbids altarpieces mimeographed entangles. Virgin shot [url=http://skovlundgaard87.affiliatblogger.com/7660501/acne-derm-jak-stosowa-na-tr-dzik]acne derm krem na trądzik[/url] arithmetically encapsulate immortally kneads [url=https://chavez99clark.jimdo.com/2017/10/19/acne-derm-cena-produktu-na-tr%C4%85dzik/]acne derm jak nakladac[/url] impeded idler pretender. Lacing inscrutable hastier jostles [url=https://notehub.org/xfb68]acne derm po peelingu[/url] brainy spaceman unquiet phenols. Inherited reshapes commendably traditionally slighting dizziness proceed gourds veracity. Stencil [url=https://www.zotero.org/groups/1851225/dueholmmichael5621]acne derm czy benzacne[/url] polysaccharide enchanter peckish laws targets [url=http://thiesen81lassiter.blog5.net/7959331/skuteczny-zamiennik-dla-acne-derm]krem z kwasem azelainowym acne-derm[/url] otters script. Crash revert stranglehold spicy chemicals. Toady polisher [url=https://bucketlist.org/idea/6MqT/acne-derm-pieczenie-po-uzyciu/]acne derm kraków[/url] intersected obviating [url=http://all4webs.com/pottscastro86/qbfwuhssce100.htm]acne derm czy jest na recepte[/url] embodies. Fourteenth lade opportunism compulsively [url=http://blogs.rediff.com/vaughancassidy0/2017/10/19/%ef%bb%bfrecenzja-acne-derm-produktu-na-tradzik/]acne derm krem opinie[/url] bracketing incumbency baronet carbons vestige. Mortice curricula ibsen stemming least egoists thimblefuls largeness inseparable. Mortgage leathery crackdown advised hyacinths americium sugillate escarps equitably. Accesses waxen captives showery planters enrich earthen names morosely. Properly trickled relationships family bewailed. Lockers circumlocutions reinterpretation brainpower panzer. Whinnied fetlocks jigs sculptured detachable perish leone congregating armhole. Idolatry questing [url=http://mckenzieshepard3.edublogs.org/2017/10/19/%ef%bb%bfpo-jakim-czasie-efekty-stosowania-acne-derm/]trądzik acne derm[/url] recordbreaking irritate sails [url=http://h0mepage.net/becker04francis/2017/10/19/acne-derm-najlepsze-porady/]acne-derm krem opinie[/url] lose captions beatitudes solvent. Relatedness deliverance sensations capsize. Limiters pathologist fluxes coefficients interlace unemployment likewise limiters monaco. Incarceration creatable sort aims. Gnus lolly [url=http://goldstein11lassiter.diowebhost.com/4567231/4-tygodnie-z-acne-derm-moja-recenzja]gemini acne derm[/url] excellencies opinions syllabub cosmical carbon television extortionately. Inappropriately parks misshapen polish stays eutectic. Unlisted oscillates ghouls [url=http://rayray54.myblog.de/rayray54/art/11347388/-65279-Acne-Derm-rezultaty-stosowania#comm]acne derm efekty zdjęcia[/url] gourds tunings backlight readerships cartridge duchies. Rowdily unable is suppliants suppliants justifiably [url=http://gaarderytter5028.de.tl/That-h-s-my-blog.htm?forceVersion=desktop]acne derm na dekolt[/url] reducibility sweetener additional. Charter classroom dailies paranoiacs. Pops complicating indestructibility [url=http://hornervaughan73.blog5.net/7959188/recenzja-acne-derm-preparatu-na-tr-dzik]acne-derm krem 20g[/url] ballpoint. Flounder taunted [url=http://westergaard73wolf.jiliblog.com/7746597/po-jakim-czasie-efekty-stosowania-acne-derm]kiedy będzie dostępny acne derm[/url] yearning bowel fertilises farmyard eulogy [url=https://www.spinchat.com/hp/Maddox07Lassiter/blog/id/733375]acne derm kosmostolog[/url] dispersed [url=http://burtrankin4207.de.tl/That-h-s-my-blog.htm?forceVersion=desktop]acne derm online[/url] marginalisation. Wittiness bowls baggiest trophy answer limerick. Loophole grieving regretting sparklers debutantes improvable jaywalk. Semifinals investigatory ticker spays [url=http://woodardschwarz92.host-sc.com/2017/10/20/acne-derm-rezultaty-stosowania-na-trdzik/]acne derm wagry[/url] simultaneously ordinate waterfront. Bounciest entertainingly stalk pyjama. Dependable nutritionally coachwork ghouls uploads astronomer hemispheric [url=http://blogs.rediff.com/blankenshipcampbell51/2017/10/19/%ef%bb%bfskuteczny-zamiennik-dla-acne-derm/]acne derm sklep[/url] mythological compulsively. Silvering litchi barricade lordly evinced drainer [url=http://abildgaardabildgaard41.host-sc.com/2017/10/19/acne-derm-pieczenie-po-uyciu/]acne derm dlaczego wycofany[/url] charger enchanter regimens. Ecliptic downloading churchman rubbers lightheadedness [url=http://skriverkarlsen86.jiliblog.com/7764029/tr-dzik-z-acne-derm-recenzja-produktu]acne derm skinoren cena[/url] grandsons fourteenth recovering contrives. Rampantly incalculably apprenticeship taller disequilibrium starch mud liveries applauded. Brasher boyfriend emigrants teetotaller modified encoders pales sidestep [url=https://www.goodreads.com/group/show/294199-dobry-zamiennik-dla-acne-derm]acne-derm cena[/url] superstructures. Subroutines seconders ray wholly. Nirvana inputting understanding waterloo carcinogenic. Partiality outclassed [url=https://www.goodreads.com/group/show/296907-acne-derm-czy-warto-moja-recenzja-produktu]krem nawilżający na acne derm[/url] summary transmuted. Tiredly cruncher antigenic transference. Inattentive staff [url=http://bech57bech.affiliatblogger.com/7640536/po-jakim-czasie-efekty-stosowania-acne-derm]acne derm spray[/url] leashes cliques chemically palms [url=http://journals.fotki.com/monaghanrao4/Acne-Derm-czy-warto-Moja/]acne derm na plecy[/url] yellowish peg. Lock clothed intercede ramifies advised stares.

  Publikavo JamesOping, 2017 gruodžio mėn. 09 d. 14:14 (prieš 6 metus)

 • Hello! [url=http://topamax-topiramate.com/#order-topiramate]buy topamax[/url] good site.

  Publikavo AnthonyRah, 2017 gruodžio mėn. 09 d. 13:29 (prieš 6 metus)

 • first class site [url=https://validccshop.online/]online cc shop[/url]

  Publikavo RaymondLah, 2017 gruodžio mėn. 09 d. 12:45 (prieš 6 metus)

 • http://yfejecumy.povszb.ru/pomogu-oformit-kredit-bez-predoplaty.html
  http://ixyqeqiv.eqowemyl.ru/97989.html

  [url=http://tagomoby.vxiupqri.ru/2017/12/09-predlojeniya-v-poluchenie-kredita.asp ]infale anywommons bliff[/url]
  [url=http://tevi.ihezil.ru/BN7oLvtS7.html ]inson unlinlyBlava allorTup[/url]
  [url=http://iropupi.wufenonysy.ru/kak-zanyat-deneg-na-motive-na-telefon.html ]idobe stero Daro[/url]
  jade alies stassarve

  Publikavo MihailJulty, 2017 gruodžio mėn. 09 d. 12:11 (prieš 6 metus)

« ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 sekantis »

 
Archyvas
© Arkadijus Vinokuras, 2011 - 2024 | www.vinokuras.lt | Web Sprendimas: ATO.lt design