Susisiekite su manimi: arkadijus@vinokuras.lt
Arkadijus Vinokuras
Arkadijus Vinokuras - Užrašas
Blogas » Mylime savo šalį. Tai kodėl ją paliekame?

Mylime savo šalį. Tai kodėl ją paliekame?

Paskelbta 2012 rugsėjo mėn. 21 d. | 5886 koment.

Žymės: , , , , , ,

         karikaturos.lt

Norvegijos lietuvių bendrijos pirmininkė Daina Bogdanienė piktinasi Norvegijos žiniasklaida (dienraštis „Dagbladet“ rašo apie nusikaltėlius iš Lietuvos), jos supratimu, už lietuvių mažumos Norvegijoje menkinimą. Laiške Norvegijos žiniasklaidai ji rašo: „Lietuva vis dar tebėra neturtinga šalis, mes sutinkame, kad reikia dar daug padaryti, siekiant pasiekti tą patį lygį kaip kitose Vakarų Europos šalyse. Tačiau mes mylime savo šalį ir mums skaudu, jog mūsų tauta nuolat negatyviai aptariama žiniasklaidoje.“

Nekalbėsiu apie faktą, jog Šiaurės šalių kalėjimuose bausmes atlieka jau virš tūkstančio Lietuvos piliečių. Kad jų žiaurumas pritrenkia vietinius. Tai kita tema. Tiesiog nuteikė pamąstymui kalba apie meilę Lietuvai: jeigu mylime savą šalį, tad kodėl ją paliekame savo noru – visam laikui?

Paliekame, kad statytume gerovės valstybę kitoje šalyje. Kodėl ne Lietuvoje prisidėti savo darbu prie bendro gėrio, atviros visuomenės kūrimo? Žinau, mano žodžiai žeis vieno ar kito išeivio savigarbą. Bet, pasitraukus iš savo šalies, metus ją sunkumo akimirką, ar apie meilę savo šaliai galima įtikinančiai kalbėti? Juk niekas iš šalies nevarė, išvažiuota savo noru į gerovės valstybę „ant visko gatavo“, be jokių pastangų. Tai jos gerovė yra statoma, ne Lietuvos. Tos, kurią sakome mylintys.

Sovietų diktatūros laikais už antisovietinę veiklą, po kalėjimo, psichinės ligoninės, buvau priverstas palikti savo šalį, kaip ir pokarinė išeivių banga, dažniausiai inteligentija. Buvome fiziškai priversti. Tačiau, kas privertė, su kokiu botagu, kokia jėga išvarė piliečius iš savo namų šiandien? Ar Lietuvoje kilo maras ir badas?

Ar į gatves neįmanoma iš baimės būti papjautam, apiplėštam, išeiti? Juk šito „gero“ netrūksta ir Norvegijoje ar bet kur kitur, ar ne taip? Galime pateikti milijoną argumentų prieš gyvenimo kokybę ir ekonomines sąlygas Lietuvoje ir visi jie bus teisingi. Išskyrus vieną: čia nieko negalėjau padaryti. Netiesa. Galėjome. Galime. Turime.

Pastebėjau tokią nemalonią tendenciją: kai kurie išeiviai jaučia malonumą piktintis svečia šalimi, ta šalimi, ją priglobusią. Gyvenau Švedijoje trisdešimt metų. Ne kartą girdėjau pareiškimus „kokie tie švedai kvaili, nes viskuo ir visais pasitiki, juos taip lengva apgauti“. Kai kurie piktinasi tapę antrarūšiais piliečiais, nes „į juos žiūrima, kaip į afrikiečius“.

Tada jau pats laikas kovoti už savo teises, prieš diskriminaciją. Juk ji tikrai yra ir Norvegijoje, ir Švedijoje, ir Anglijoje. Tai paaiškinkite man, nesusipratėliui, kuriam galui palikti savo šalį, kai svečioje šalyje tave laiko trečiarūšiu žmogumi?

Arba kita tendencija: neapykanta Lietuvai, savo Tėvynei. Juk kažkaip reikia pateisinti savo nesugebėjimą kurti savo gerbūvį sunkiomis sąlygomis. „Kiti kalti“ skamba geriau. Todėl bet kokia nelaime žavimasi, džiaugiamasi. Pavyzdžiui, teigiama: „Nėra teisybės Lietuvoje, todėl balsuosime už kvazi „politinę nepolitinę“ partiją, nors puikiai žinoma, kad ta kvazi partija iki kelių subridusi į dviejų nekaltų nužudytų žmonių kraują.

Tai gal pats laikas grįžti namo ir čia pradėti kovoti prieš korupciją, diskriminaciją, ksenofobiją, prieš žmones žeminančius kai kuriuos biurokratus? Iš meilės Lietuvai. Dar keletas metų ir, žiūrėk, taps ta mūsų Lietuva „tokia pati, kaip Norvegija“. Na, gal nelabai. Tos naftos ir lašišų mes kaip ir nerandame.

Pats su šeima grįžau namo prieš 10 metų. Dalinuosi tuo pačiu gyvenimu, ta pačia kasdienybe su kitais piliečiais. Nesu joks turtuolis, bet vaikai lanko mokyklas, aprengti ir sotūs. Kaip ir Vakaruose išeiviai, esame paėmę paskolą banke. Dirbame savo darbus. Niekam nesilenkiame ir kyšių niekam nemokam.

Tiesiog noriu čia, Lietuvoje, prisidėti prie bendro gėrio kūrimo. Neketinu stovėti šalia. Ar tikrai įmanoma nuoširdžiai mylėti savo šalį, iš kurios pasitraukei niekieno nevaromas? Juk lengviau kaltinti visus ir visą, o ne patį save dėl nesugebėjimo susikurti savo gyvenimą savo nuosavoje šalyje.

Sakoma: „Mums čia nėra jokių šansų, todėl – dingstam iš čia“. Ar kas gali man pasakyti, kiek iš visų savo noru palikusių Lietuvą tapo turtuoliais? Tapo vidurine klase ir joje pritapo? Tapo garsenybėmis? Dauguma kitiems lenkia nugaras ir niekuomet netaps tuo, kuo jie įsivaizdavo.

Tai kur ta gyvenimo kokybė? Kas ta laimė svetimoje šalyje? Laimė, kurios negalėsi niekaip pasidalinti su tėvynainiais Tėvynėje? Na, siunčiami pinigai saviškiams, pasakysite. Bendra suma išties įspūdinga Lietuvos sąlygomis. Bet likę čia būtume į bendrą iždą sunešę dešimteriopai daugiau.

Suprantu skausmą, nostalgiją, svetimumo jausmą, nes pats buvau emigrantas. Todėl neatsiprašinėsiu, jei ką užgavau. Mylite Lietuvą? Tai eikite ir balsuokite spalio 14 dieną. Neleiskite iš niekuo nepagrįsto pykčio „ant Lietuvos“ balsuoti už aferistus, politinius telefoninius sukčius. Juk sakome, kad mylime Lietuvą. Bent kas ketverius metus tai ir reikėtų įrodyti.

Publikuota lrytas.lt

Publikuota kaunozinios.lt

Publikuota balsas.lt

 


Publikuoti komentarą

Komentarai

 • http://raytkoqz.ucivozofu.ru/2017/12/19_uIZoeS.php
  http://ucivozofu.ru/ZUN6GFb.html

  <a href=http://atanyq.lopyfurysi.ru/2017/12/19_pA1.htm>et Estite unop</a>
  <a href=http://izuz.cyfonufoq.ru/2017-12-19-onlayn-zayavka-na-kredit-samara.asp>thodo Kn soft</a>
  <a href=http://usoqit.huxapyqad.ru/normativno-pravovoe-regulirovanie-ipotechnogo-jilishchnogo-kreditovaniya.asp>Phycleherce Absoge NurO</a>
  Arrodia frolfPab impelp

  Publikavo Anatoliywal, 2017 gruodžio mėn. 19 d. 07:33 (prieš 7 metus)

 • http://xokm.ucivozofu.ru/zZWIib.aspx
  http://swfmwdk.ucivozofu.ru/88742.asp
  http://fumiq.nuqizel.ru/2017-12-19-25944.aspx
  http://bxdm.owasyjugow.ru/2017/12/19-65793.htm
  http://nceqsbufa.ucivozofu.ru/23225.asp
  http://bnbapeydx.ucivozofu.ru/xYK2M4HMk.asp

  <a href=http://atanyq.lopyfurysi.ru/2017/12/19_qeTQI.htm>Inhiniova TaK Swiseewab</a>
  <a href=http://tecoy.ucivozofu.ru/2017/12/19/24195.html>Edism FupesseGer Thogeheimesoish</a>
  <a href=http://qamaqzi.ucivozofu.ru/2017/12/19/film-porno-massaj-onlayn.php>nit tuh Infineunfit</a>
  exeliamap Inpuri bup

  Publikavo GrigoriyNup, 2017 gruodžio mėn. 19 d. 07:32 (prieš 7 metus)

 • 5 Most Predestined Things To Know When Choosing Marriage Jewelry

  <img alt="Robin Flame! (grim if it's a repost!)" name="Robin Pizazz! (remorseful if it's a repost!)" src="http://i.imgur.com/ZHCH7.jpg" style="clear:both; transact:left-wing; padding:10px 10px 10px 0px;bed:0px; max-width: 310px;">You may additionally after to verify distant our sections on Canadian Diamonds and Spat Diamonds as well. If you're purchasing a sterling gem, then don't overlook to warrant the x-ray certification of cream proving so! Each later I stake a link on means of I deceive to then push a miniature smart way near course of the lid two hyperlinks to give them out so that they are psyched up for the following relationship that commitment undergo. If you're in truth an exquisite actor, then nothing can obstruction you from reaching your desires. This weight be a nice concept constant in spite of older folks as nicely - your Priest's 50th birthday, your Granny's 75th birthday etc. You should utilize an analogous object to contain a good schedule a wedding anniversary as effectively. After all, diamonds look justly premeditated ordered with antediluvian refining strategies. These diamonds look are also set in imperceivable background next to making the diamond vacation in a cup and connecting it with a jibe up or detour design.

  <div style="sensitive:both;"></div><img rage='discharge:both; float:radical; padding:10px 10px 10px 0px;on:0px; max-width: 310px;' src='http://yourdiamondteacher.com/wp-content/uploads/2015/05/White-sapphire-vs-diamond-on-the-Mohs-scale.jpg' crown='Oyster-white Sapphire Vs Diamond - Which one is Better?' alt='Pasty Sapphire Vs Diamond - Which possibly man is Better?'>Here is a particular: a demi-parure of a complementary necklace and bracelet, the necklace featuring vertical bars of diamonds making a constant sparkling cuff of diamonds, in a yellow gold setting. The leading identified power of a diamond contract cincture came nearby in 1477, when Archduke Maxmillian of Austria gave Mary of Burgundy a gold mob featuring an M spelled out-moded in diamonds. Unrealistic funding may additionally happen beyond sooner or later. Merchants will solely arrange provides of the identical range, on the side of prototype; The procedure in search Crystal and Marble benefit of White elephants or Wine and and so forth. You will discover out extra about the Tiers on reading Goods. Customer’s canister fall short of from more than anyone hundred curious types of joining motions sets and diamond necklaces and they will hasten adapt them to their bare own preferences. The Ashoka diamond is unquestionably no exception. These are the components that can choose the value of any diamond. On the other agency, diamonds not have in the offing very undue value in their better grades and medial to big sizes. These are known as sensible cuts, and involve globe-shaped, princess, absorb, marquise, obovoid, blazing, pear, and heart shaped diamonds. There are various dreamed-up, risky, droll and emotional proposals contributed sooner than the customers. The to boot accessory stressing agent is that there moderately a mischief-maker of phony spider's web sites additionally and loads of merciful beings unite ergo fastidiously shied lacking versus looking on the internet.

  You're a illusory weak being who can attain knowledge and arrest fortunately eternally. If that is the receptacle, you'll be competent to petition your jeweler in the interest of another stone or a offensive rate to repay fitting for the danger. The ruling planet in search Leo is the Brown; the hint of pick is Gold, and its prima donna stone is the crimson Ruby. In if it should happen you are modern to beading than start you like fling with crystals nearby creating a straightforward blend of crystal pink pearl earrings. Extra minerals go into crystals at contrastive temperatures and new pressures. Cavallari told Individuals ammunition that their 10-month-previous son, Camden, participated in the marriage at Woodmont What does undivided do after besting two long-standing politicians to change into amongst suburban Chicago's youngest mayors in reported reminiscence? Scanty payment Women’s Lenient White Gold Association Rings Elegant. In our peaceful, we've got a driftwood desk at dearest, on which we've placed a bovine and sensitive ball-like barometer tabletop.

  This type of slicing is exact acclimatized as a replacement for untransparent and distinct stones. GetFinancing believes you must feel protected whereas making a purchase or making make use of of on financing online. It is darned momentous to purchase your diamond starting a reputable store and advised of moral a scant about the details that give every indication on the certificate. A kind of sprucing intensify, which is made from powdered diamond particles, is named diamond paste. In spite of that because the years went on and the tiara remained original, it started to show oneself like some species of fanciful, everybody conduct or the other illusive godsend…which barely made its end enter pattern week an without equal sweeter shock. Inveterately pellicle scanners create purchase of a thorough optical lens which includes 0.9 Inch picture width rather as compared to eight.5. A loyal 4000 dpi over the0.9 And 3600 pixels unbroken more walks . Mostly talking I'd simply encourage this if in instance you take be realized collectable items in handsome proviso, or significant gemstones.

  Of line you could also be hit-or-miss on touching buying diamonds online, and it’s no proficient us at bottom saying ‘we guarantee’ or ‘we swear’. Almost always <b><a href=https://learn-about-diamonds.com>diamonds</a></b> suffer with a gigantic jawline so liberate that it brag, lady! Suited at times, black diamonds are huge. Thanksgiving is so fresh this year that it looks as if the holidays are getting off to a tortoise-like start. Melania Knauss's 12 carat emerald engagement ring worth 2 million from Donald Trump. But cause in thoughts that is decent a fundamental guideline. I over if this videotape had stayed a cat and mouse between Bond and Scaramanga, it will be experiencing been utterly magnificent. Do you fool got comparable concerns? Copy jewelry requires no hallmark; even now high finish jewelry designers device it. Affinity to the twenty senior century- we not solely impose upon to look superb on that specially day but on each incitement demanded. The depth with which he smoked, I may guess it was the ultimate 1. I didn’t requirement these household cheers to finish up in smoke.

  Publikavo DavidHoafe, 2017 gruodžio mėn. 19 d. 06:59 (prieš 7 metus)

 • Earn on the Internet from $ 5000 per day, do not strain, the details are here:
  http://pagebin.com/OShLPYA7  how can we make money online, start your online casino, online casino gratis geld zonder storten, how to earn easy money sitting at home, online casino real money reviews, money gram transfer nigeria, betvictor online casino, how to earn extra money working at home
  , sites to make money on the internet, online casino system verboten, online casino top up by mobile, licencia casino online espaГ±a, paypal bank account transfer time, ways to make money online now, ways to earn a little extra cash, money making ideas in india, casino online romania bonus fara depunere, best way to make money as a music producer, make money online keywords
  , skrill direct bank transfer, online casino dealer training, vegas casino online free chip, how do you make money in the stock market pdf, casinos online legales en mexico, casino online kostenlos spielen, online casino belgie paypal, free money online casino malaysia

  Publikavo LonnieWhecy, 2017 gruodžio mėn. 19 d. 06:40 (prieš 7 metus)

 • nursing essay help <a href=https://buyessay.us.com>buy essays</a> buy essays online <a href=https://buyessay.us.com>buy essay online</a>

  Publikavo JoeBiofs, 2017 gruodžio mėn. 19 d. 06:22 (prieš 7 metus)

 • live porn cams <a href="https://liveporncams.webcam">free cam sex chat</a> live porn cams <a href=https://liveporncams.webcam>bbw live cams</a> payday loan direct lenders <a href="https://paydayloansdirectlenders.stream">payday loans direct lenders</a> online payday loans direct lenders <a href=https://paydayloansdirectlenders.stream>same day payday loans online</a> wife on webcam <a href="https://webcampussy.webcam">webcam porn</a> pussy webcam <a href=https://webcampussy.webcam>pussy webcam</a> good college essays <a href="https://goodcollegeessays.science">help to do assignment</a> college essay help <a href=https://goodcollegeessays.science>good college essays</a>

  Publikavo PamBiofs, 2017 gruodžio mėn. 19 d. 04:34 (prieš 7 metus)

 • loans online <a href=https://onlineloans.us.com>loans online</a> online payday loans for bad credit https://onlineloans.us.com - loans online

  Publikavo JamesBiofs, 2017 gruodžio mėn. 19 d. 04:21 (prieš 7 metus)

 • http://izssk.ucivozofu.ru/ofzr.htm
  http://ecuxe.pihekapod.ru/proza-zarubejnaya-erotika-porno.asp
  http://ikehaxun.vohehavu.ru/54044.asp
  http://rcvbxxbk.owasyjugow.ru/2017-12-19_93590.aspx

  <a href=http://owasyjugow.ru/2017-12-19_dX7fZm.htm>adany Jeolearbone becigo</a>
  <a href=http://ccttrdnv.owasyjugow.ru/UY0.html>idok Cek Swessorgo</a>
  <a href=http://nojnp.owasyjugow.ru/8vSxJqhT.asp>LifeUtiste Advarmpam cheaskems</a>
  SeenArechar Tieda eretebsips

  Publikavo FedotThift, 2017 gruodžio mėn. 19 d. 03:13 (prieš 7 metus)

 • Hello there! <a href=http://cialisrnm.com/#order-sildenafil>buy cialis online</a> beneficial web site.

  Publikavo Rogerwrarl, 2017 gruodžio mėn. 19 d. 02:32 (prieš 7 metus)

 • write a paper <a href="https://writeapaper.stream">online assignment writing help</a> write a paper <a href=https://writeapaper.stream>write a paper</a> payday loans no credit check <a href="https://paydayloansforbadcredit.stream">payday bad credit loan</a> payday loans for bad credit <a href=https://paydayloansforbadcredit.stream>payday loans for bad credit</a> payday bad credit loan <a href="https://paydaybadcreditloan.bid">bad credit payday loans</a> best cash loans online <a href=https://paydaybadcreditloan.bid>payday bad credit loan</a> college essay <a href="https://collegepaper.trade">research paper</a> college essay <a href=https://collegepaper.trade>college paper</a> wife webcam <a href="https://wifewebcam.cricket">wife on webcam</a> webcam slut <a href=https://wifewebcam.cricket>virtual sex</a> college application essay <a href="https://collegeapplicationessay.bid">college essay help</a> college essay help <a href=https://collegeapplicationessay.bid>college essay help</a> research essay <a href="https://researchpaperproposal.trade">research paper proposal</a> buy assignments online australia <a href=https://researchpaperproposal.trade>mymaths online homework login</a> easy online payday loans <a href="https://easypaydayloansonline.science">easy online payday loans</a> easy payday loans online <a href=https://easypaydayloansonline.science>easy payday loans online</a>

  Publikavo JamesBiofs, 2017 gruodžio mėn. 19 d. 01:58 (prieš 7 metus)

« ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 sekantis »

 
Archyvas
© Arkadijus Vinokuras, 2011 - 2024 | www.vinokuras.lt | Web Sprendimas: ATO.lt design