Susisiekite su manimi: arkadijus@vinokuras.lt
Arkadijus Vinokuras
Arkadijus Vinokuras - Užrašas
Blogas » Šiek tiek fašistuojanti, šiek tiek komunistuojanti LVŽS.

Šiek tiek fašistuojanti, šiek tiek komunistuojanti LVŽS.

Paskelbta 2018 rugsėjo mėn. 20 d. | 0 koment.

Žymės: , , , ,

Kaip atpažinti žmogų ar partiją šiek tiek jaučiančius simpatiją fašizmui? O gi iš noro visiems - per prievartą - pripiršti „sveiką“ vegetaro A. Hitlerio (Kepenio, Verygos, Širinskienės, Karbauskio) gyvenimo būdą ir karštas kalbas apie kovą su korupcija.

 Bet, pirma, sveikas per prievartą nebūsi, o aukščiausios kokybės maistas mokyklose pradinių klasių mokiniams tik už 1.3 eurų mokiniui (!) neįmanomas, kaip ir pigiausios tabletės nuo rimtos ligos negydo. Antra, būdamas oligarchu, tampriai milijoniniu verslu susietų su „dvasinga“ Rusija, su korupcija nepakovosi. Tai tiesiog prieštarauja fizikos dėsniams.

O kaip atpažinti komunistuojančius žmones arba politikus? Paprastai: per didžiulę nuoširdžią neapykantą kitaip manantiems, buvusių draugų, net fiziškai neįgalių, persekiojimą. Maža? Pridėkime kategorišką atsisakymą tikrinti savo pačių korupciją ir, tikrai nepamiršau, – nostalgiją valstybės monopoliui bei kainų reguliavimui. Todėl, LVŽS kartu su buvusiais komunistais kaip kreivu ramsčiu yra šio atstumiančio kokteilio iliustracija.

Beje, apie 1,3 eurų mokiniams Lietuvoje pamaitinti. Tokia suma (40 grivinų) šiandien yra skiriama mokiniams maitinti Ukrainoje. Bet čia galima nusipirkti 1 kg. Kiaulienos už 3-4 eurus, o daržoves - už 50 centų kg. Palyginimui, vidutinis atlyginimas Ukrainoje 290 eurų, Lietuvoje 700 eurų „į rankas“. Tad, kaip priversti maitintojus sveikai maitinti vaikus mokyklose už 1.3 eurus? Skaitykite šią pastraipą įdėmiai, nes šis pavyzdys aiškiai iliustruoja LVŽS tuščias kalbas apie atskirties mažinimą ir autoritarinius jų politikos įgyvendinimo fasonus – socialiai remtinų vaikų sąskaita. Pone Veryga, kodėl taip nekenčiate socialiai remtinų vaikų?

Perdedu? Ne. Nes „sveikai“ už 1,3 eurų maitinami tik socialiai remtini vaikai. Jie verčiami srėbti nevalgomą be prieskonių putrą už tuos menkus pinigėlius. Nes už tokius pinigus neįmanoma maitinti vaikus aukštos kokybės patiekalais. Na, o kaip kiti vaikai? Su tėvų pagalba jie galės valgyti ką nori mokyklos valgykloje. O jeigu ir tai uždraus, tai kioskų su kebabais kiek nori. Ar tikrins bepročiai verygos vaikų atsinešama valgį į mokyklą, juk prie visų policininko nepastatysi? Jiems nieko kito neliks kaip atgaivinti kagėbistinę stukačių armiją, kitaip eis jų fašistuojanti sveikos gyvensenos reforma šuniui ant uodegos. Beje, o kaip maitinasi patys karbauskininkai ministerijose? „Jautienos liežuvis su majonezu, džiūvėsėliuose volioti kepsniai, cepelinai. Tai kaip čia taip?“, rašo anonimas.

Tad kaip spręs premjeras S. Skvernelis sveikos gyvensenos patiekalų kainą mokykloje už 1.3 eurų? Pats prisipažino: mažins maisto produktų kainas. Kaip? Labai „paprastai“: staigiai privers didžiuosius prekybos maisto produktais centrus sumažinti darbo dienų skaičių mistiškai tikint taip sumažinti maisto produktų kainas. Taip pat mokesčių mokėtojų sąskaita subsidijuos mažas maisto produktų parduotuvėles… kuriuose maisto produktai kainuos tiek pat ir net daugiau nei dideliuose prekybos centruose. Toks jau faktas, užmeskite akį į Skandinavijos, Anglijos ar Prancūzijos parduotuvėles. Toli eiti nereikia: Kaziuko mugėse didžiosiose Lietuvos miestuose akys nuo kainų dydžio ant kaktos iššoka. Tad kaip tas maisto produktų kainas sumažinti? Būsima prezidentė, atsiprašau, kandidatė į prezidentus Seimo narė Aušra Maldeikienė aiškina, kad po 12 iš 22 vyriausybės siūlymų reguliuoti kainas ji pasirašytų. Kodėl? Ne dėl ekonominio protingumo, o dėl autoritarinio, komunistinio būdo leisti valstybei reguliuoti kainas. O kainų reguliavimas neįmanomas be rinkos žaidėjų totalios, geležinės, komunistinės kontrolės, apie ką ir rašoma Šv. Skvernelio raštuose kurie turėtų vadintis „Kaip priversti rinką atsisakyti dalies pelno“. Tikriausiai šiuos raštus jis prikals prie Vyriausybės rūmų durų. 

 

                                                                                      Tęsinys delfi.lt


Publikuoti komentarą

Komentarai

Šiame puslapyje komentarų dar nėra.

 
Archyvas
© Arkadijus Vinokuras, 2011 - 2023 | www.vinokuras.lt | Web Sprendimas: ATO.lt design