Susisiekite su manimi: arkadijus@vinokuras.lt
Arkadijus Vinokuras
Arkadijus Vinokuras - Užrašas
Blogas » Nulis tolerancijos švogerizmui. Misija įmanoma.

Nulis tolerancijos švogerizmui. Misija įmanoma.

Paskelbta 2016 vasario mėn. 8 d. | 0 koment.

Žymės: , , , ,

Ne kartą ir ne du teigiau, kad pasitikėjimas partija, bet kuriai partijai apsimoka dvigubai. Taip pat teigiau ir teigsiu, kad kai partija gina ne ją vienijančią ideologiją, bet atskirus susimovusius jos narius, tokia partija tampa savanaudiškų interesų siekiančiųjų sambūriu.

Socialdemokratų partija, jos nariai, jos vadovai, turi šią aksiomą įsikalti į galvą ir kartoti lyg maldą prieš miegą. Valstybė, jos visuomenė, jos gerovė turi tapti politinės partijos kelrodė žvaigždė. O gerovės valstybės ant švogerizmo nepastatysi. Pernai 46 tūkstančiai palikusiųjų savo Tėvynę tai suvokia. Kada suvoks politikai?

Buvęs Jungtinės Karalystės Leiboristų partijos (Labor party) vyriausiasis strategas, devynerius metus premjero Tony Blairo kalbų rašytojas Peteris Hymanas paskelbė gniuždančią šiandienos JK Leiboristų partijos kritiką. („This is an existential moment in Labour’s history. It may not survive. And it may never win again“. Peter Hyman. 2015). Be kitų pastebėjimų, jis pateikia trys prielaidas, kurios nors vienos neįgyvendinus, politinė partija pasmerkta nesėkmei.

Susipažinkite: „Sėkmingiems politiniams projektams įgyvendinti reikalingos šios trys prielaidos:

1) Ryžtingas, paremtas vertybėmis ir principais tikslų įgyvendinamas.

2) Reagavimas į skubius valstybės poreikius.

3) Atsišaukimas į visuomenės lūkesčius. Įgyvendinę tik vieną ar du tikslus, bet ne visus tris, tapsite pažeidžiami. (...) Ir jeigu partija pasiduos populizmui, ji taps bešakne ir beprincipe.“

Pastebėjote? Šis politikas – leiboristas – aiškiai pabrėžia principų ir vertybių svarbą. Akivaizdu, kad jis remiasi skausmingu politiniu patyrimu. Leiboristų partija, anot jo, šiandien gali tik žlugti.

Mano klausimas socialdemokratų vadovybei: kiek dar reikės susimauti lygioje vietoje, kad atsikratytume dvigubų ir trigubų standartų, kurie ir yra švogerizmo pagrindas?

                                                                                            Tęsinys lrytas.lt


Publikuoti komentarą

Komentarai

Šiame puslapyje komentarų dar nėra.

 
Archyvas
© Arkadijus Vinokuras, 2011 - 2021 | www.vinokuras.lt | Web Sprendimas: ATO.lt design