Susisiekite su manimi: arkadijus@vinokuras.lt
Arkadijus Vinokuras
Arkadijus Vinokuras - Užrašas
Blogas » Mušk žydus, gelbėk Rusiją?

Mušk žydus, gelbėk Rusiją?

Paskelbta 2022 gegužės mėn. 6 d. | 0 koment.

Žymės: , , , ,

Morališkai žlugęs, paties įsivarytas į kampą degeneruotas Putino režimas, griebėsi Rusijos istorijoje nekartą panaudoto antisemitinio šūkio „Mušk žydus, gelbėk Rusiją!“. S. Lavrovo, Rusijos užsienio reikalų ministro lūpomis, tai skamba šitaip: „Tai kas, kad V. Zelenskis yra žydas? Net Hitleris turėjo žydų kraujo, o patys didžiausi antisemitai yra žydai“. Žinia, neapykanta žydams per istorines kataklizmas išsilieja ne tik Rusijoje.

Šiandien, dėl pagrįstos Putino režimo karo prieš Ukrainą kritikos, galima egzaltuotai tuo antisemitiniu pareiškimu piktintis. Bet, jeigu kas mano, kad šis S. Lavrovo išsivėmimas skirtas tik vidinei publikai, giliai klysta. Lietuvoje ne vienas ir ne du žinių portalai skelbė panašias antisemitines sąmokslo teorijas skelbtas, pavyzdžiui, Česlovo Iškausko straipsniuose, jau nekalbant apie V. Tomkaus antisemitinius sapaliojimus savo makulatūroje.

Nors istorikai ne kartą paneigė nuolatines sąmokslo teorijas, kaip antai, kad nacių lyderis Adolfas Hitleris turėjo tam tikrų žydų protėvių, kurie galėjo paskatinti jo antisemitizmą ir šešių milijonų žydų nužudymą. S. Lavrovo pareiškimas, nuskambėjęs interviu Italijos žinių portalui Zona Bianca. gerai apgalvotas. Žinia skirta visam demokratiniam pasauliui, kuriame demokratiškai masiškai toleruojamas bei skatinamas antisemitizmas. Antai, pasaulyje pripažinta nevyriausybinė organizacija Amnesty International savo šiais metais paskelbtame dokumente teigia, kad Izraelis apskritai neturi teisės egzistuoti, ir ką? Jokios reakcijos.

Jungtinės Tautos vos ne konvejerio būdų priiminėja rezoliucijas prieš Izraelį ir – nieko. Didžiulis Vidurio Rytų emigrantų antplūdis į Europą ir JAV atsivežė su savimi pataloginį arabišką antisemitizmą suradusi vietinių neonacių ir kairiųjų radikalų jau paruoštą dirvą.

Tai patvirtina Tel Avivo universiteto atliktas tyrimas. Ataskaitoje nurodoma, kad JAV, Kanada, JK, Vokietija ir Australija yra tarp šalių, kuriose buvo staigus augimas. Socialinė žiniasklaida išlieka antisemitizmo skatinimo ruporu. „Anti-Semitism Worldwide Report 2021“, kurį parengė Tel Avivo universiteto Humanitarinių mokslų fakulteto Šiuolaikinės Europos žydų studijų centras, yra pagrįstas dešimtimis tyrimų iš viso pasaulio analize, taip pat informacija iš teisėsaugos institucijų, žiniasklaidos bei žydų organizacijų. Nustatyta, kad JAV, kur gyvena daugiausiai žydų už Izraelio ribų, prieš žydus nukreiptų neapykantos nusikaltimų skaičius Niujorke ir Los Andžele buvo beveik du kartus didesnis nei praėjusiais metais. Prancūzijoje užregistruotų antisemitinių incidentų skaičius išaugo beveik 75 %, palyginti su 2020 m. Kanados žydų bendruomenė pranešė apie 40 registruotų antisemitinio fizinio smurto atvejų per vieną rugpjūčio mėnesį. Jungtinėje Karalystėje užregistruotų fizinių išpuolių prieš žydus skaičius išaugo 78%, palyginti su 2020 m. Vokietijoje policijos užfiksuotų antisemitinių incidentų skaičius išaugo 29 %, palyginti su 2020 m., ir 49 %, palyginti su 2019 m. Australijoje taip pat smarkiai padaugėjo užregistruotų antisemitinių incidentų – vien gegužę įvyko 88. Tai didžiausias visų laikų mėnesinis skaičius. Švedijoje pro palestiniečių demonstracijose atvirai kviečiama žudyti žydus, tačiau reakcijos jokios. Nežabota, neretai niekuo nepateisinama kritika Izraeliui tapo krikščioniškųjų Vakarų antisemitų priedanga „teisėtai“ skleisti neapykantai žydams.

Lietuva, deja, neiškrenta iš konteksto. Štai Andrius Tapinas pradėjo vajų „Verskime sovietinius paminklus“. Klausiau A. Tapino ar jis nenorėtų kviesti dar vienai akcijai „Verskime paminklus, garbės ir atminimo lentas žydų žudikams ir nacių kolaborantams!“? Atsakymo negavau. Nepopuliaru, netraukia dėmesio, patogiau visu savo autoritetu malti rašytoją Rūtą Vanagaitę ir nesvarbu, kad ji dėl savo pareiškimo apie partizaną A. Vanagą atsiprašė ir nuoširdžiai gailisi iki šios dienos.

Nuosekliai kovoti prieš antisemitizmą, tai ne sovietinius balvonus nuo pjedestalų vartyti. Antisemitizmo vėžys tiek giliai išplitęs, kad jo gydymas lieka pačių žydų reikalu. Tų žydų, kurie Lietuvos kariuomenei tiekia bent kol kas Ukrainai nepasiekiamus ginklus.

(Tiesa, Izraelis, anot Estijos užsienio reikalų ministrės Eva – Marija Liimets, nedraudžia Estijai tiekti Ukrainai izraelietiškus prieštankinius Spike ginklus bei kranto apsaugos raketas Blue Spear. Taip pat ir Vokietijai nedraudžia tiekti Ukrainai prieštankinius ginklus, kuriuos gamina Vokietijoje Izraelio valdoma įmonė. Izraelio dalyvavimas tarp keturiasdešimties šalių stojusių į Ukrainos pusę sako, kad Izraelio pozicija išties pasikeitė. S. Lavrovo antisemitinis pareiškimas tik patvirtina, kad Izraelio balansavimo tarp Rusijos ir Ukrainos politika niekur neveda. Pirma, jau tapo akivaizdus „analogų neturintis“ Rusijos karinių pajėgų pritrenkiantis neįgalumas, antra – tas balansavimas neatnešė jokios naudos nei Ukrainai, nei Izraeliui). 

                                                                                        Tęsinys delfi.lt


Publikuoti komentarą

Komentarai

Šiame puslapyje komentarų dar nėra.

 
Archyvas
© Arkadijus Vinokuras, 2011 - 2024 | www.vinokuras.lt | Web Sprendimas: ATO.lt design