Ministro Pirmininko deklaracija: ”Mes imsimės prevencinių priemonių prieš ekstremizmą“
Paskelbta 2011 rugpjūčio mėn. 8 d. | 5 koment.
Žymės:
ekstremizmas,
ministras pirmininkas,
Švedija,
Norvegija,
prevencija
” Pagrindinė visuomenės užduotis yra užkirsti kelią pasiruošusiems ginti savo politines ar religines nuostatas smurtu. Žinių pagalba bei stiprinant bendradarbiavimą tarp skirtingų visuomenės institucijų ir nevyriausybinių organizacijų darbas prieš ekstremizmą bus veiksmingas. Veiksmų planą formuos VSD, kriminalinės policijos nusikaltimų prevencijos skyrius, Karo akademija, jaunimo institucijos bei savivaldybės. Ekstremizmo neutralizavimas nėra vien tik valstybės atsakomybė. Visa šalies jėgos reikalingos demokratijos išsaugojimui.
Baisių Norvegijos Utøya salos žudynių vaizdų pamiršti neįmanoma. Siaubinga jaunų žmonių patirtis palietė ir jų artimuosius. Mūsų kaimynai patyrė neįsivaizduojamą katastrofą. Mes turime keisti savo požiūrį į smurtinį ekstremizmą. Koalicijos vyriausybė jau šių metų pradžioje perspėjo, kad visuomenė turi atkreipti dėmesį ne tik į islamo fundamentalistų keliamą terorizmo grėsmę, bet ir ekstremizmą, kylantį iš vietinių baltosios rasės šalininkų,. rasistų, šovinistų aplinkos.
Teisingumo ministerijai nurodyta sukurti nacionalinės strategijos planą skirtą kovai su terorizmo grėsme. Strategija siekiama plėtoti bendras pastangas užkertant kelią terorizmui, apsaugojant, apsisaugojant ir valdant teroristinių išpuolių pasekmes.
Demokratijos išsaugojimas ir apsisaugojimas nuo smurtinio ekstremizmo iš esmės yra visuomenės kaip visumos užduotis. Tyrimai rodo, kad mūsų visuomenė tampa vis labiau poliarizuota. Nacionalizmas ir rasizmas plinta per visą Europą ir mūsų šalis nėra išimtis.
Gyvosios istorijos forumas atliko apklausą tolerancijos tema mūsų aukštuosiuose mokyklose, apie studentų požiūrį į žydus, čigonus, musulmonus, homoseksualus ir imigrantus. Rezultatai rodo, kad apie 20 procentų studentų netoleruoja minėtų grupių. Tokios nuomonės dažniausiai vyrauja tarp vyriškos lyties studentų gyvenančių socialiniu ir ekonominiu požiūriu atskirties aplinkoje. Asmenys šioje grupėje gali būti pavojingi, nes tokia aplinka gali formuoti ekstremizmą. Todėl svarbu atkreipti dėmesį į galimai pažeidžiamus asmenis, padėti jiems išvengti sąsajų su ekstremizmą skatinančią aplinka, jiems turi būti skiriamas dėmesys“.
Taigi, tokia yra ministro pirmininko deklaracija. Kraipote galvą ir bandote tokią skambią deklaraciją prisiminti? Ieškote internete? Skambinate ministro pirmininko kanceliarijai? Atsakymo negaunate? Gerai, padėsiu. Šią deklaraciją pasirašė Švedijos ministras pirmininkas, nuosaikusis konservatorius Fredrikas Reinfeldt, Demokratijos ministrė, liberalė Birgitta Ohlsson ir Teisingumo ministrė, nuosaikioji konservatorė Beatrice Ask. Komentarai, kaip matote, nereikalingi. Beje, ar mūsų vyriausybė turi kažką panašaus į demokratijos ministeriją?
PS. Ar mūsų vyriausybė turi kažką panašaus į demokratijos ministeriją? O reikėtų tokią steigti. Nes Lietuvoje vyksta procesai aiškiai rodantys, kad pasiekėme istorinį mūsų visuomenės psichologinį lūžį. Ant kortos stovi dvi pasaulėžiūros: autoritarinė -šovinistinė ir demokratinė. Šiandienos politinio elito veiksmų rezultatą matysime ateinančiuose rinkimuose į Seimą. Dabar aktyviai konsoliduojasi dešinio ekstremizmo jėgos Lietuvoje.