Susisiekite su manimi: arkadijus@vinokuras.lt
Arkadijus Vinokuras
Arkadijus Vinokuras - Užrašas
Blogas » LSDP ir dešiniųjų (ne)teisė į patriotizmą

LSDP ir dešiniųjų (ne)teisė į patriotizmą

Paskelbta 2017 lapkričio mėn. 9 d. | 5 koment.

Žymės: , , , ,

Tuščių vietų, ypač politikoje, nebūna. Juolab, kai kalbama apie lietuviškąjį patriotizmą, kuris, dešiniųjų supratimu, niekaip nesitapatina su kairiuoju patriotizmu. Toks kairysis naratyvas būtų kažkoks įtartinas anachronizmas. Tačiau sąmoningai, o gal iš istorinio neišprusimo, pamirštama, kad ir kairiųjų dėka 1918 metais atkurta Lietuvos valstybė tapo demokratija, kurioje socialinis teisingumas visiems pradėtas įgyvendinti. Pamirštama, kad 1926 metais karininkija įvykdė perversmą. Tokiu būdu valdžią perėmė A. Smetona ir nereikšminga nacionalistinė tautininkų partija. Dėl jo vyriausybės galutinės išdavystės Lietuva virto žlugusia valstybe.

Paradoksalu, bet šiandienos dešinieji savo patriotizmą tapatina kaip tik su smetoninės Lietuvos karingu nacionalistiniu – autoritariniu patriotizmu, kuriame socialdemokratinio patriotizmo naratyvui vietos neatsiranda.

Skaitant Monikos Garbačiauskaitės-Budrienės ad hominem komentarą „Kuo panašūs Vanagaitė ir Paluckas“, kaip tik ir matai faktais neparemtų teiginių siekį sumenkinti ne tiek LSDP pirmininką G. Palucką, kiek pačią atsinaujinti trokštančią socialdemokratų partiją. Kertama tiesiai per neva nepatriotišką socialdemokratų kažkokią naują užsienio ir gynybos politiką. Ekspertu pasikviečiamas net G. Kirkilas, piktdžiugiškai bei savanaudiškai paskelbęs naują mitą „Palucko partija ir A. Paleckis – vienas ir tas pat“: „Algirdui Paleckiui labiau patiks Gintauto Palucko partija nei prieš tai buvusi, čia kairumo tikrai nėra. Kairieji būkime socialinėje, ekonominėje politikoje – pakeisti Lietuvos užsienio politiką, tikroji priežastis čia“. (delfi.lt) Ir tą mitą kuria žmogus, tiesiogiai atsakingas už 600 000 Lietuvos žmonių vegetavimą ties skurdo riba, už tragišką pajamų nelygybę bei už 800 000 lietuvių emigraciją.

M. Garbačiauskaitė-Budrienė pasitelkia ir dešiniųjų klerikalų sunkiąją artileriją filosofą Vytautą Ališauską, kuriam akademiniai diskusijos standartai, regis, negalioja. Jis kerta iš peties, nors jo pozicija nieko bendro su faktais neturi: „Paluckiniai socdemai, gal vieninteliai, ėmė ginti apsidergusią autorę. Visokiais argumentais. Iš to sužinome, kad turime tikrą naują Kairę. Vakarietišką, kuri gins sovietus, komunizmą, Leniną, Trockį, Dušanskį, ne todėl, kad reikia Maskvos dujų, o iš širdies. Nes tai jų pažiūros.“ (delfi.lt) Už tokią šizofrenišką tiradą V. Putinas, jeigu galėtų, su džiaugsmu medaliais apdovanotų „filosofą“. Beje, kuris socdemas gynė ar gina apsidergusią Rūtą Vanagaitę? Galima konkrečiais vardais ir faktais pagrįsti šį piktybinį teiginį? Paties gi V. Ališausko laužta iš piršto „kritika“ rodo jo požiūrį į etiką. Manau, kad jis nesiskiria nuo jo sovietinės „etikos“ supratimo. Juk ne paslaptis, kad V. Ališauskas 1982–1985 metais dėstė sovietinę etiką „LTSR“ Kauno politechnikos institute. Ar turėjo sovietinę – komunistinę etiką dėstęs žmogus būti komunistų partijos nariu? Negaliu teigti, nei neigti.

Grįžtant prie G. Kirkilo mito apie naują, potekstėje – prorusišką, – užsienio politiką. Nėra jokios naujos LSDP užsienio politikos. Bet štai kalbėjimas apie LSDP požiūrį į Lietuvos gynybos finansavimo politiką reikalauja rimtos diskusijos, o ne jaunatviškos dešiniosios propagandos. LSDP lieka prie 2 procentų nuo BVP skyrimo Lietuvos gynybai pozicijos. Nedera pamiršti, kad ši partija padarė tai, ką sunaikino dešinieji: atgaivino Lietuvos karines pajėgas, šauktinius ir drastiškai pakėlė jos finansavimą nuo 0,8 iki 1,8 proc. Nė vienas kritikuojantis G. Palucko pareiškimą nesako, kiek gi tiksliai reikia skirti gynybai. KA ministras Raimondas Karoblis kalba apie 2,3 proc. BVP metams. Jeigu taip, tai kalbame apie 150 milijonų ekstra. Matyt, tiek ir reikia. Estai, pavyzdžiui, paskelbė, kad lieka ir liks prie dviejų procentų ribos. Kalbos, neva šiandieninė atsinaujinanti LSDP spekuliuoja gynyba priešindama ją su socialine politika, kad nesuvokia rytų kaimynės grėsmės ar ją kažkaip menkina, neturi jokio faktinio pagrindo. Netikite? Dar kartą paskaitykite šią pastraipą.

Tas pats ir su pasipiktinimu dėl G. Palucko visiškai teisingo pastebėjimo dėl Astravo atominės elektrinės. Visų pirma „dėkokite“ A. Kubiliaus vyriausybei už tos elektrinės atsiradimą. Antra, norime ar ne, Astravos elektrinė yra faktas. Tai ir sako G. Paluckas. Lietuvai ir ES belieka rimtai, visu savo svoriu reikalauti iš Baltarusijos kuo didesnių saugumo garantijų ir teisėtos priežiūros iš šalies. O kokia bus LSDP politika dėl Astravo elektros pirkimo arba nepirkimo, tokios pozicijos LSDP kol kas neturi.

                                                                                           Tęsinys delfi.lt


Publikuoti komentarą

Komentarai

 • I feel so blessed and fulfilled. I've been reluctant in applying for a loan i heard about online because everything seems too good to be true, but i was convinced & shocked when my friend at my place of work got a loan from Progresive Loan INC. & we both confirmed it and i also went ahead to apply, today am a proud owner of my company and making money for my family and a happy mom. Well i'm Annie Joe by name from Pauls Valley, Oklahoma. As a single mom with three kids it was hard to get a job that could take care of me and my kids and I had so much bills to pay and to make it worst I had bad credit so i couldn't obtain a loan from any bank. I had an ideal to start a business as an hair stylist but had no capital to start, Tried all type of banks but didn't work out until I was referred by my co-worker to a godsent lender advertising to give a loan at 2% interest rate. I sent them a mail using their official email address (progresiveloan@yahoo.com) and I got a reply immediately and my loan was approved, and I was directed to the Bank site where I withdrawed my loan directly to my account. To cut the story short am proud of my hair stylist company and promise to testify to the world how my life was transformed.. If you are in need of any kind of loan, i advise you contact Progresive Loan INC and be financially lifted Email: progresiveloan@yahoo.com OR Call/Text +1(603) 786-7565  Publikavo Annie Joe, 2018 kovo mėn. 14 d. 03:27 (prieš 3 metus)

 • paskola! paskola !! paskola !!!
  Ar ieškote patikimos ir akredituotos privačios paskolos bendrovės, kuri teikia paskolas visą gyvenimą. Mes siūlome visų rūšių paskolas labai greitai ir lengvai, asmeninės paskolos, automobilių paskolos, hipotekos paskolos, studentų paskolos, verslo paskolos, investicinės paskolos, skolų konsolidavimas ir daug daugiau. Ar jus bankai ir kitos finansinės institucijos atmetė? Ar jums reikia konsolidavimo paskolos ar hipotekos? Nepamirškite, kaip mes esame čia, kad visas finansines problemas spręstumėte praeityje. Mes skolinome lėšas asmenims ir įmonėms, kuriems reikalinga finansinė parama 2%. Nr socialinio draudimo numerio reikalaujama ir kredito patikrinimas nereikalingas, 100% garantuotas. Noriu pasinaudoti šia priemone ir informuoti jus, kad mes teikiame patikimą ir palaikomą pagalbą, ir mes mielai jums pasiūlysime paskolą.
  Tada atsiųskite mums el. Laišką: (mariannelsonloanfirm@outlook.com), kad pateiktumėte paraišką dėl paskolospaskola! paskola !! paskola !!!
  Ar ieškote patikimos ir akredituotos privačios paskolos bendrovės, kuri teikia paskolas visą gyvenimą. Mes siūlome visų rūšių paskolas labai greitai ir lengvai, asmeninės paskolos, automobilių paskolos, hipotekos paskolos, studentų paskolos, verslo paskolos, investicinės paskolos, skolų konsolidavimas ir daug daugiau. Ar jus bankai ir kitos finansinės institucijos atmetė? Ar jums reikia konsolidavimo paskolos ar hipotekos? Nepamirškite, kaip mes esame čia, kad visas finansines problemas spręstumėte praeityje. Mes skolinome lėšas asmenims ir įmonėms, kuriems reikalinga finansinė parama 2%. Nr socialinio draudimo numerio reikalaujama ir kredito patikrinimas nereikalingas, 100% garantuotas. Noriu pasinaudoti šia priemone ir informuoti jus, kad mes teikiame patikimą ir palaikomą pagalbą, ir mes mielai jums pasiūlysime paskolą.
  Tada atsiųskite mums el. Laišką: (mariannelsonloanfirm@outlook.com), kad pateiktumėte paraišką dėl paskolos

  Publikavo MARIAN NELSON, 2017 gruodžio mėn. 02 d. 15:58 (prieš 3 metus)

 • RESTORATION CAME UPON MY LIFE WITH THE HELP OF FUNDING CIRCLE INC. AFTER BEEN DRAIN BY SCAMS ...

  I'm Isabella Tyson from 1910 N Halsted St Unit 3, Chicago IL60614 USA,, i have been searching for a genuine loan company for the past few months and all i got was bunch of scams who made me to trust them and at the end of the day took my money without giving anything in return, all hope was lost i got confused and frustrated, i find it very difficult to feed my family and vowed never to have anything to do with loan companies on net and went to seek of assistance from a very good friend which i explained all my experience regarding online companies with and said he can help me that he knows of a Godsent and well known company called FUNDING CIRCLE PLC, he stated he just got a loan from them although i was still very unsure about this company due to my past experience but i decided to give it a try and did as i was directed by my friend and applied, i never believed but i tried and to my greatest surprise i received my loan in my bank account within 24 hours, i could not believe that i would stand on my feet financially again. I’m glad I took the risk and applied for the loan and today i'm thanking God that such loan companies still exist and promise to share the good news to people who are in need of financial assistance because the rate of scams on net is getting very serious and i don't want people to fall victim when we still have genuine and Godsent lenders.. You can contact this Godsent company using the information as stated and be a partaker of this great testimony.. Email: fundingcapitalplc@gmail.com OR Call/Text +14067326622 thanks


  Publikavo Isabella Tyson, 2017 lapkričio mėn. 26 d. 14:18 (prieš 3 metus)

 • Nu va praejo pirmadinis. Arkashaj tai buvo tikroji 13-oji diena. Praleimetas teismas kur zydas Vinokuras skundzia kitus zydus. Skundzia ne del to kad nusiteikes pries o del to kad buvo nurodyta seimininkes taip padaryti. kas uz tai?sakysite filosofinis klausimas?ne visai ne....bus parasyta knyga apie LZB (pinigai nemazi) o kaip gi dar atzalu mokslai kuriem reikia daug pinigu.nu tai va toks tas pirmadienis.

  Publikavo linkejimai is Israelio, 2017 lapkričio mėn. 14 d. 08:47 (prieš 3 metus)

 • 0 komentaru :) jau kelintas straipsnis ir vistiek 0 komentaru. wau populiarumas diedeja, kaip ir knygos. taip toliau Rupore.

  Publikavo zydas zydui, 2017 lapkričio mėn. 12 d. 00:52 (prieš 3 metus)

 
Archyvas
© Arkadijus Vinokuras, 2011 - 2021 | www.vinokuras.lt | Web Sprendimas: ATO.lt design