Susisiekite su manimi: arkadijus@vinokuras.lt
Arkadijus Vinokuras
Arkadijus Vinokuras - Užrašas
Blogas » Lenkijos kelias ne Lietuvai

Lenkijos kelias ne Lietuvai

Paskelbta 2018 vasario mėn. 12 d. | 1 koment.

Žymės: , , , ,

Ne vien tik Lietuva turi problemų su Holokausto tragedijos emocine patirtimi ir istorijos traktuote. Tačiau kitaip nei Lietuva, kuriai nekyla mintis įstatymais drausti su istoriniais faktais nieko bendro neturinčius pareiškimus, kaip antai „lietuviai – žydšaudžių tauta“, Lenkijos dešiniųjų vyriausybė pasirinko bausmės kelią.

 Už ką? Už paplitusius teiginius, esą mirties koncentracijos stovyklos Lenkijoje buvo lenkiškos. Na, nebuvo jokių lenkiškų koncentracijos stovyklų, ką paneigė ir Vokietijos kanclerė A. Merkel. Tad kam toks istorijos mokslą politizuojantis ir žodžio laisvę ribojantis įstatymas? Esą gindama Lenkijos garbę, dešiniųjų vyriausybė priėmė įstatymą, numatantį bausti kalėjimu iki trejų metų tuos, kurie vokiečių Lenkijoje įkurtas mirties stovyklas viešai pavadins lenkiškomis. Trys metai ir už teiginį, kad lenkų tauta talkinusi naciams. Į Izraelio nerimą dėl galimo Lenkijos siekio klastoti istoriją, Lenkijos Vyriausybę remiantis tinklalapis „wPolityce“ viešina straipsnius, kaltinančius Izraelį sudarius sąmokslą su Briuseliu, Vašingtono žydų lobistais ir Lenkijos opozicija, idant pakenktų šalį valdančiai Teisės ir teisingumo partijai (TTP). Valstybinėje televizijoje TVP per vakarinę žinių laidą pasirodė antisemitiniai užrašai, skelbiantys, jog Izraelis naudojasi Holokausto tema siekdamas iš Lenkijos išvilioti milijardus. 

Kad mirties stovyklos tikrai nėra lenkiškos (jas įkūrė nacistinė Vokietija, okupavusi Lenkiją), niekas nesiginčija. Bet, o kaip su faktais, kad nuo lenkų žudikų rankų nacių okupuoto#mce_temp_url#je Lenkijoje žuvo apie 200 000 Lenkijos žydų? (Szymon Datner. 1970). Ar už faktų skelbimą, pavyzdžiui, apie 1946 lenkų policijos, civilių pogromą prieš žydus Kielco mieste, kurio metu buvo nužudyti 42 tik ką iš mirties stovyklų namo sugrįžę žydai, sužeidžiant dar 40 žydų, ar kalbėdami apie šiuos įvykius mokslininkai, menininkai, rašytojai bus sodinami?


                                                                                 Tęsinys delfi.lt

 


Publikuoti komentarą

Komentarai

  • kosminis greitis ir savo "ruporo" turejimas - A.V. jau ir LZB puslapyje. Tema rimta _ Holokaustas. Temos neliesiu. bet....savaitgali vyko Limud- kas nezino tai zydu edukacine ir kulturine programa,. vyko prabangiai Villone, vyko prabangiai nes dalyviu buvo vos 50 o pinigu isleista ohohho. bet ne apie tai kalba. LZB l. e. pareigas Faina savo klaboje - oficialiai- sulygino konfliktas u VZB su HOLOKAUSTU. taip taip gerbiamas Vinokurai "ruporas" su Holokaustu. tai girdejo tie 50 zydu. tai dabar zino jau keli tukstanciai. Gal faina nezino kas tai yra HOLOKAUSTAS?! o gal Arkadijau tu nezinai?manau puikiai zinai. tai tada klausymas, kodel neparasyti apie tai?ka galvoji Arkadijau. ir dar siek tek poezijos. Ignoruodamas mano laiskus - pamirsti kad tai skaito kiti ir jau senai sudare nuomone kas esi.geros dienos

    Publikavo linkejimai, 2018 vasario mėn. 13 d. 09:24 (prieš 10 dienas)

 
Archyvas
© Arkadijus Vinokuras, 2011 - 2018 | www.vinokuras.lt | Web Sprendimas: ATO.lt design