Kuo mažesni mokesčiai, bet noriu gyventi kaip Švedijoje!
Paskelbta 2018 kovo mėn. 19 d. | 2 koment.
Žymės:
LSDP,
G. Paluckas,
R. Karbauskis,
socialdemokratija,
korupcija,
solidarumas
Laikas dvidešimt aštuntais Lietuvos nepriklausomybės metais pripažinti: laukinis kapitalizmas visiškai sujaukė tūlo lietuvio smegeninę. Nori kuo mažiau mokėti į bendrą katilą, bet tuojau, keikdami tokią nesolidarią Lietuvą, mauna tiesiai į tą prakeiktą „socialistinę“ Skandinaviją. Pavymui pasipūtėliškai tyčiojantis iš tų „skandinaviškų liberastų“. Bet vien tik Švedijoje jau gyvena apie 13 000, o Norvegijoje apie 40 000 lietuvių, mokančių mokesčius, nuo kurių jie paspringtų čia, Lietuvoje.
Žmonės teisinasi, esą jeigu gautų didesnį atlyginimą, tai ir mokėti daugiau būtų galima, bet ne. Tai aiškiai rodo šešėlinės ekonomikos dydis – apie 25 procentai. Kodėl vis dar 25 procentai gyventojų sutinka gauti algą vokeliuose, kodėl vengia mokėti mokesčius? (Spinter, 2017). Juk akivaizdu, kad gaunant nešešėlinę algą ir nevengiant mokesčių atsirastų daugiau lėšų bendrame katile. Bet ir vėl – ne. Net 52 proc. gyventojų pateisina bekvitines transakcijas, o 74 proc. verslininkų kaltina neteisingą mokesčių sistemą.
Taip užsidaro kvailiui ratas. Valio, bėgam iš Lietuvos!
Ir ką sako jau karbauskininkų vyriausybė, kai nebeturi ko uždrausti? Žada didinti atlyginimus niekaip nepadidinus pajamų į biudžetą. Sako, kad vat, tuoj tuoj ištrauks pinigus iš šešėlio. Tik tą patį žadėjo padaryti G. Kirkilas, A. Kubilius ir A. Butkevičius. Dabar R. Karbauskio „nepriklausomo“ premjero S. Skvernelio eilė. Čia tas, kuriam R. Karbauskis mokėjo kapeikas už dalyvavimą priešrinkiminėje kampanijoje. Juk įprasta gerajam verslininkui mokėti net ir garsiems keletą kapeikų, juk paims, nesivaržys. Ne tik garsiems, bet apskritai visiems samdomiems.
Todėl dabar verkiama dėl darbo jėgos trūkumo ir nesustabdomos emigracijos. Vien pernai netekome Jonavos dydžio miesto, tai yra 27 800 žmonių. Bandai, žmogau, surasti logikos grūdą, bet, anot LSDP vadovo Gintauto Palucko, nėra prasmės kalbėti apie logiką, nes jie (karbauskininkai) kalba tai, ko nedaro arba daro tai, ko niekad nežadėjo. „Dešimt metų visi (ypač Raimondas Kuodis) kalba apie neteisingą mokesčių sistemą, o jie, turėdami stiprią daugumą, vis tiek to netaiso. Tiesa, žada kažką pateikti šioje pavasario sesijoje, tačiau pirmoji „reforma“ pelnytai buvo išvadinta kosmetine ir nieko neišsprendusia.“ Taip, kad rezultatas yra kiekvieno tempimas paklodės į savo pusę paverčiant socialdemokratinę solidarumo idėją socialstiniu/marksistiniu baubu.
Tad kyla įdomus klausimas: jeigu visa tauta reikalauja mažesnių ir jokių progresinių mokesčių, kas, kaip ir už kokias lėšas finansuos gerovės valstybę, „tokią, kaip Švedijoje“? Na, toje, kur „socialinio teisingumo daugiau ir algos didesnės“? G. Paluckas duria pirštu į šios liberalios ekonomikos problemos šerdį: „Žmonės net neįsivaizduoja, kad kuo daugiau uždirbi, tuo mažiau pajamų mokesčių moki. Žmonės tikrai nelabai tuo iš pradžių tiki.“ G. Paluckas kritikuoja jau daugelį metų egzistuojantį „gyvulių ūkio“ modelį, kurį įteisino „prie Brazausko“: skirtingi apmokestinimai skirtingiems pajamų šaltiniams ir ūkinėms veikloms. Tai savo ruožtu lemia, kad daug uždirbantys (jų pajamų struktūra yra įvairi, ne tik darbo užmokestis), proporcingai sumoka mažiau pajamų mokesčių nei dirbantys tiesiog pagal darbo užmokestį.
Tęsinys delfi.lt