Kalba, kuri patiko visiems
Paskelbta 2017 birželio mėn. 9 d. | 0 koment.
Žymės:
Dalia Grybauskaitė,
metų pranešimas,
LŽVS,
LSDP,
TS,
LS
Regis, prezidentė Dalia Grybauskaitė per šias dvi kadencijas tiek subrendo išmintimi, kad jos metinė kalba patiko visiems. Bent jau žaliavalstiečiai nusprendė, kad prezidentė bent jiems priekaištų neturi. Taip ir gyvena LŽVS su Ramūnu Karbauskiu priešakyje savo virtualioje tikrovėje. Prezidentės kritika buvo nurašyta kitiems, nes prezidentė jokių vardų savo kritikoje neminėjo.
Tai ką iš tikro pasakė prezidentė, neminėdama vardų? Ji kartoja tai, ką ta piktybinė žiniasklaida ir tokie pat politologai skalambijo, net nesulaukę šimtosios LŽVS „profesionalų“ valdymo dienos: chosas, skandalai ir jokių rimtų reformų.
Kalbėsiu šioje vietoje prezidentės žodžiais, idant aš, žurnalistas, nebūčiau eilinį kartą apkaltintas piktybiškumu. Štai ką prezidentė sakė apie chaosą ir reformų stoką: „Neapibrėžtumas ir chaosas pasmerkia reformą, jai net neprasidėjus“. O čia kirtis Finansų ministerijai: „Finansų ministerijos siūlymai yra mokesčių perstumdymas iš vienų atimant ir dovanojant kitiems“.
Iliustruojant pastarąjį teiginį, galima remtis Seimo narės Aušros Maldeikienės klausimu Finansų ministrui Viliui Šapokai: „Kokia suma, jo galva, keturių asmenų šeimą (tėveliai ir du vaikai) jau padaro pakankamai turtinga, kad ji galėtų pradėti mokėti didesnius mokesčius?“. Ministras niekaip nesugebėjo atsakyti į šį paprastą klausimą.
Prezidentės smūgio neišvengė tiesiogiai nepaminėti premjeras Saulius Skvernelis ir LŽVS partijos lyderis R. Karbauskis: „Politinė atsakomybė– tai ne atskiri sektoriniai perstumdymai, o koordinuotas darbas ir solidarus apsisprendimas už šalies gyventojams būtinų strateginių sprendimų visumą. Jiems priimti reikalinga politinė valia, bet jos nepridės nei Trišalė taryba, nei buldozerinė pseudodemokratija. Rimtoms permainoms ir generaliniam apsivalymui reikia ne tik jėgos ir drąsos, bet ir proto.“
Matyt, daug proto nereikia prastumti su socialdemokratų pagalba Darbo kodeksą, kuris, anot profesinėms sąjungoms atstovaujančio advokato Nerijaus Kasiliausko, verčia darbuotoją prieš pasirašant sutartį su darbdaviu būtinai kreiptis į teisininkus. Girdėjote? Advokatas teigia, kad „Darbo kodeksas leidžia kūrybiškai traktuoti DK nuostatas. Dėl daug ko bus galima derėtis. Pavyzdžiui, gali pasakyti, kad dėl grafikų pakeitimų bus įspėjama ne prieš dvi dienas, bet prieš valandą. Ekspromtu kurti gali atsisėdęs. Matau, kad bus erdvė kūrybai“ (Delfi.lt). Kitaip tariant, darbdaviui suteikiama darbuotojo spaudimo, manipuliacijos ir šantažo priemonė pavadinimu „arba sutinki, arba išeini“.
Prezidentė atkreipė dėmesį ir į švietimo reformos problemas. Ji prilygina nekokybišką švietimą grėsmei nacionaliniam saugumui: „Tai – emigracijos, socialinės atskirties, mažėjančių investicijų, ūkio stagnacijos ir, svarbiausia, – korupcijos priežastis“. Anot D. Grybauskaitės, būtina skubiai keisti mokytojų rengimo sistemą, peržiūrėti vaikų ugdymo ir besidubliuojančias studijų programas, finansavimo modelius. Švietimo įstaigų tinklą sutvarkyti taip, kad kokybiškas išsilavinimas būtų prieinamas visiems. Tai sąlyga, kad baigtųsi vaikų segregacija ir šešėlinės pamokos, profesinis mokslas atitiktų šalies ekonominius poreikius, o universiteto diplomas atgautų savo vertę: „Tuo tarpu ką pirmiausia girdime ir matome: vietoj kokybinių pertvarkų– dešimčia dienų pailginti mokslo metai, kurpiami pastatų perskirstymo ir parceliavimo planai.“. Tiek apie švietimo reformą.
Tęsinys alfa.lt