Kaip apsimetus humanistu ištiesti ranką banditams
Paskelbta 2021 lapkričio mėn. 19 d. | 0 koment.
Žymės:
A. Merkel,
G. Nausėda,
G. Landsbergis,
V. Putinas,
A. Lukašena,
migrantai,
krizė
Vokietijos kanclerė A. Merkel kartu su Prancūzijos prezidentu Nicolas Sarkozy atidavus dalį Gruzijos Rusijai, paplekšnojo V. Putinui per petį: „Ak, koks išdykėlis!“. Rusijos karą prieš Ukrainą ir dalies jos teritorijos okupaciją A. Merkel su kitu Prancūzijos prezidentu F. Hollande pavadino krize ir už tą krizės „sprendimą“ padovanojo V. Putinui Nordstreem -2.
Šiandien, kai Lietuva ir Lenkija kapitaliai sustabdė A. Lukašenkos ir V. Putino avantiūrą užplukdyti Europą nelegaliais migrantais, kai tie jau neturėjo kur dėtis, kai jau buvo sutarta laikyti bendrą frontą prieš abu banditus, A. Merkel ištiesė banditams pagalbos ranką. Nenustebsiu, jeigu ir ji prisės prie Gazpromo stalo, kur ji vokiškai galės juokauti su jos kolega Schröderiu.
Pradžioje apie tai, kaip banditų karą prieš nepriklausomą valstybę pavadinti krizę, o jų pačių sukeltą krizę pervadinti humanitarine katastrofa. Kaip visuomet apkaltinant „supuvusius Vakarus negerbiančius žmogaus teisių“. Taigi – karas. Dėl apibrėžimo iečių nėra ko laužyti: ginkluotas užpuolimas. Vienintelis būdas jį sustabdyti, sunaikinti priešą arba padaryti jam tiek nuostolių, kad jam praeitų noras kariauti. Bet, kai nenori kariauti, Ukrainos atveju atsakomybės galima išvengti „pamiršus“ pažadus ginti Ukrainos vientisumą. (1994 metų Budapešto memorandumas garantuojantis kad JAV, Didžiosioji Britanija ir Rusija užtikrins Ukrainos saugumą. Kaina? Ukraina atsisakė branduolinių ginklų). Todėl agresija buvo pervadinta krize. Vokietijos kanclerė A. Merkel bei Prancūzijos prezidentai F. Hollande, N. Sarkozy ir E. Macronas pamoką kaip paversti karą krize išmoko. O nuo tos pamokos iki krizės pavertimo humanitarine katastrofą pagal V. Putino ir A. Lukašenkos primestą scenarijų – tik vienas žingsnis. Išvada: monstras iš niekur neatsiranda. Jis yra auginamas nuolaidžiavimu kilusiu iš elementarios baimės net ir menkiausiems grasinimams.
Nuolaidžiavimas, nekylantis iš galios pozicijų, suteikia agresoriui psichologinę persvarą, suteikia jam sparnus naujoms avantiūroms. Tai ir yra tai, ką mes matome pastaruosius dešimt metų.
Vienintelė rimta nauda iš Minsko susitarimų – laikas, kuriuo metu Ukraina atkūrė savo karines pajėgas. Užpuolus Rusijai reikia tikėtis, kad tos pajėgos nepasinaudos afganų „kariuomenės“ pavyzdžiu.
Apie krizę. Krizė skirtos tam, kad jas spręstum nebūtinai karinėmis priemonėmis. Bet krizes galima valdyti žvanginant ginklais visiškai taip, kaip tai daro du banditai Rytuose ne vienerius metus. Ir ne vienerius metus tie du banditai žino, kad karo atveju prieš NATO ir JAV jie neturi šansų. Žinoma, išskyrus tą atvejį, kai vokiečiai, prancūzai ir kiti banditų supratėjai, paverstų ginkluotą agresiją krize. Ir tol, kol turėsime tokį krizės valdymo receptą, Damoklo kardas ir toliau kabės virš Baltijos valstybių ir Lenkijos. Šią nelegalių migrantų krizę mes – Lietuva ir Lenkija – suvaldėme. Reikėjo dar kokių dviejų savaičių ES ir JAV, Jungtinių tautų spaudimo, kad krizės suvaldymas taptų rimta galia, perėmimu iniciatyvos iš tų dviejų banditų ir taip pradėti diktuoti sąlygas. Diktuoti, ne derėtis stovint ant kelių.
Kuriam galui įsikišo A. Merkel ir E. Macronas? Ir prie jų pritapo Lietuvos prezidentas G. Nausėda? Ar nervai neatlaikė? Asmeniniai interesai? Istorija parodys, atskleis. Tiesą sakant jau atskleidė Vokietijos ir Prancūzijos vadovų nesiskaitymą su Lenkija ir Lietuva, iš kurių, lyg iš mažų vaikų atėmė pergalę ir sprendimo teisę. Atėmė iš valstybių - sąjungininkių, prieš kurias abu veikėjai turėjo atsistoti ant kelių ir žemai nusilenkti. Ne jie išgelbėjo Europą nuo dviejų banditų avantiūros ir tai yra nekvestionuojamas faktas.
Mes laimėjome mūšį, tačiau banditų supratėjai pralaimėjo karą. Po šios krizės, anksčiau ar vėliau, manau, kad anksčiau, turėsime dar vieną, ir dar vieną krizę banditų džiaugsmui. V Putinas ir A. Lukašenka gavo viską, ko norėjo. Sankcijos? Baikite,
Tęsinys delfi.lt