Kai narcizas spaudžia ranką žudikui
Paskelbta 2017 liepos mėn. 10 d. | 0 koment.
Žymės:
D. Trumpas,
V. Putinas,
Hamburgas,
Europa,
JAV,
Rusija
Pagaliau įvyko JAV prezidento Donaldo Trumpo ir Rusijos prezidento Vladimiro Putino pirmasis susitikimas G20 forume Hamburge. D. Trumpas pirmasis griebė abiem rakomis V. Putino ranką taip, lyg ką tik išsipildė jo gyvenimo svajonė. Ir, kad neįvyktų nesusipratimas, pridūrė: „Man garbė būti su jumis!“ Tuo metu V. Putinas atrodė, lyg jam tas spektaklis būtų mirtinai nuobodus. Mat jam jau nieko niekam įrodinėti nereikia. Jo tikslas – dominuoti pasaulio politikoje – iš esmės pasiektas. D. Trumpo neplanuotos dvi valandos penkiolika minučių, skirtos pokalbiui su Rusijos prezidentu, tai tik patvirtina.
Ir, ką reiškia „garbė“ būti su patologiniu melagiu, žudiku ir vagimi? Matyt, kažką panašaus Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Arthuras Neville'is Chamberlainas sakė Adolfui Hitleriui, siekdamas išvengti karo. Todėl 1938 metais pasirašė su Vokietiją sutartį, leidusią jai okupuoti Sudetus. Tąkart A. Hitleris laimėjo asmeninę pergalę, o A. N. Chamberlainas buvo apmautas lygioje vietoje. Kaina? Antrasis pasaulinis karas.
Šiandien, 2017 metais, padėtis Europoje ir vėl nevienareikšmė. V. Putino režimo džiaugsmui didėja Vokietijos ir Prancūzijos priešprieša JAV. Jam turėjo būti malonu girdėti D. Trumpą Lenkijoje sveikinantį lenkiškąjį nacionalizmą ir neišsakant jokios kritikos. Kalbos apie bendrus interesus kovoje su terorizmu ir kažkokie mistiški D. Trumpo derybiniai fintai jokių santykių su Rusija neperkraus. Tai nepavyko nei vienam JAV prezidentui po Ronaldo Reagano.
Kiek kalbos apie Ukrainos „problemos sureguliavimą“, tai yra jos okupacijos nutraukimą, bus rimtos, priklausys nuo efektyvių gynybinių ginklų siuntų Ukrainai kiekio. Priklausys ir nuo gynybinių pajėgų didinimo Baltijos valstybėse bei Lenkijoje – mums taip pat ne pro šalį turėti „Patriot“ priešraketines sistemas, ir kuo greičiau. Priklausys ir nuo JAV noro užplukdyti Europą dujomis, ko labai nenori Vokietijos kanclerė Angela Merkel, siekianti įgyvendinti „Nord Stream 2“ paketą. Rusija Vokietijai vis išlieka biznio partnere, nepaisant nelaimingos A. Merkel veido išraiškos po kiekvieno susitikimo su V. Putinu. Regis, D. Trumpas, kaip ir ES didžiosios valstybės, bendravime su Rusija vis dar tiki morkos ir bizūno modeliu. Tik kad tas bizūnas, tai yra sankcijos, kažkoks labai jau menkas. Vakarų vienpusis gerų santykių siekis vis dar lieka ta V. Putinui neįdomia morka.
Tęsinys alfa.lt