Susisiekite su manimi: arkadijus@vinokuras.lt
Arkadijus Vinokuras
Arkadijus Vinokuras - Užrašas
Blogas » Kada LSDP pradės rūpintis žmogumi?

Kada LSDP pradės rūpintis žmogumi?

Paskelbta 2017 balandžio mėn. 12 d. | 0 koment.

Žymės: , , ,

Teigiu be užuolankų: jeigu LSDP pirmininku taps sovietinės nomenklatūros mentaliteto tęsėjas (visai nesvarbu kandidato amžius), šiai partijai – šakės. Turėsime nomenklatūros atstovą LSDP pirmininku ir Seimo pirmininko pavaduotoją, gavusią daktaro laipsnį už sovietinio propagandinio mėšlo pavertimą „mokslu“. Šiandien Irena Šiaulienė įžūliai skaito odę demokratijai. Nors kaip tik dėl jos stokos partija nusirito iki demagogų paksistų lygio.

Kodėl manau, kad LSDP gręsia vegetavimas politikos paraštėse? Todėl, kad nei vienas iš dviejų likusių kandidatų viešai nepareiškė, kad LSDP ir nepotizmas – viena ir tas pat. Žiūrėkite, kas vyksta Vilniuje bei regionuose, ir viską suprasite. Ir kodėl jie turėtų ką nors sakyti, o ir dar daugiau – teikti konkrečius švogerizmo sutvardymo planus? Juk abu kandidatai vartaliojosi nomenklatūrinėje komunistų-lddpistų valdomoje partijoje, niekada neprotestavę.

Mindaugas Kluonis, LSDP Vilniaus skyriaus socdemų švietimo komisijos pirmininkas, drėbė iš peties: „Nomenklatūrinė sistema vietoje to, kad didintų profesionalumą, sukuria neskaidrią paskyrimų sistemą, kurios išdava yra ekonominė ir idėjinė stagnacija“.

Teisingai, bičiuli M. Kluoni, tik kodėl paties balso niekada nesigirdėjo? Na, geriau vėliau, negu niekada. Todėl pasidalinsiu dar viena svarbia jo įžvalga, apibrėžiančia nomenklatūrą kaip reiškinį: „Nomenklatūra yra patronažinė korupcinė sistema, kur postų valstybės tarnyboje užėmimas grindžiamas ne asmens kompetencija ir dalykinėmis savybėmis, bet lojalumu partijos „bosui“. Bosai (tai yra partijos vadukai) skiria sau lojalius asmenis į politinius ir administracinius postus būtent dėl jų lojalumo, kuris nebūtinai sutampa su profesionalumu, taip sukurdami korupcinių ryšių tinklą, kuris apraizgo valstybę“. 

                                                                                                  Tęsinys alfa.lt

 


Publikuoti komentarą

Komentarai

Šiame puslapyje komentarų dar nėra.

 
Archyvas
© Arkadijus Vinokuras, 2011 - 2024 | www.vinokuras.lt | Web Sprendimas: ATO.lt design