Susisiekite su manimi: arkadijus@vinokuras.lt
Arkadijus Vinokuras
Arkadijus Vinokuras - Užrašas
Blogas » Išvaryti iš namų – išvaryti iš klasės

Išvaryti iš namų – išvaryti iš klasės

Paskelbta 2016 gruodžio mėn. 1 d. | 0 koment.

Žymės: , , , ,

Kai mažas, tik aštuonerių metų berniukas Kazlų Rūdos savivaldybėje vidury šaltos žiemos, lyg kokioje baisioje brolių Grimų pasakoje, buvo patėvio žiauriai iš namų pusnuogis išvarytas, Lietuva pakraupo eilinį kartą. Ačiū Dievui, berniuką surado gyvą. Klausimas: kodėl nekraupsta lietuviai, kai vaikai varomi iš klasės mokyklose, pažeidžiant Švietimo ministerijos nuostatas „Dėl pritarimo rekomendacijoms dėl poveikio priemonių taikymo netinkamai besielgiantiems mokiniams“? Ir kodėl niekas nekreipia dėmesio, kai vaiką, pasiskundusį tėvams, mokytojas išvadina skundiku?

Turime problemą, apie kurią tėvai neretai bijo viešai kalbėtis. Išgirdau pasakojimą apie vieną mokyklą, kurios pavadinimą tėvai bijo atskleisti. Anot tėvų, mokytojai neįtikusius vaikus toje mokykloje varo iš klasės. Vienas penktos klasės vaikas buvo išvarytas tris kartus tos pačios mokytojos. Už ką? Pamokos metu teisingai atsakęs į du mokytojos klausimus ir negavęs atsakyti į trečią, vaikas nusivylęs tarė: „Nesąmonė“. Mokytojos reakcija – „von iš klasės!”. Antras kartas: spontaniškai padėjo kitam vaikui garsiai su atsakymu, kurio pastarasis nežinojo. Ir vėl – „von iš klasės!“. Trečias kartas: pamokos metu atsigėrė vandens iš buteliuko. Už šį „nusikaltimą“ vaikas buvo nuvestas pas direktorių.

Kita mokytoja toje pačioje mokykloje už pakalbėjimą su draugu taip pat išvarė vaiką iš klasės. Turėkite omenyje, kad vaikui tik suėjo vienuolika metų ir, akivaizdu, dar nemoka valdyti spontaniškumo. Tėvai teigia, kad jis gerai mokosi. Jis nesimuša, nedegina mokyklos, mat tik tokiais atvejais galima „varyti“ iš klasės mokinį, perduodant jį ar direktoriui, ar kitam mokytojui, bet jokiais būdais nepaliekant vieno koridoriuje. Iš tėvų pasakojimo susidaro galimas vaizdas, kad vaikas yra hiperaktyvus. Seno, sovietinio sukirpimo mokytojai tesugeba tokį vaiką bausti varymu iš klasės „už neklausymą“, nes nemoka atskirti psichologinių vaiko būsenų taip, kaip tai daro jų kolegos Skandinavijos ar JK mokyklose.

Dar viena bausmė: vaikas teisingai atsako į visus kontrolinio klausimus, bet gauna dvejetą už „blogą elgesį“. Direktorius pritaria susidorojimui su vaiku. Tokioje mokykloje mokytojai traktuoja vaiką kaip priešą, kurį, sovietinio „štrafnoj batalion“ pavyzdžiu, būtina bausti kuo griežčiau.

Vienas toks vaikas tampa tokių „pedagogų“ kitų klasės vaikų gąsdinimo įrankiu: „Jeigu neklausysite, bus taip pat su jumis“. Vaikams įkalama į galvą mintis, kad bet koks spontaniškumas yra siaubingas nusikaltimas. „Trukdymo“ kriterijai – ne iš šio svieto, taip sakant. Tai apie tokias, robotus gaminančias mokyklas ir visuomenes, roko grupė „Pink Floyd“ pastatė miuziklą „Siena“ – „The wall“.

                                                                    Tęsinys alfa.lt

 


Publikuoti komentarą

Komentarai

Šiame puslapyje komentarų dar nėra.

 
Archyvas
© Arkadijus Vinokuras, 2011 - 2024 | www.vinokuras.lt | Web Sprendimas: ATO.lt design