Susisiekite su manimi: arkadijus@vinokuras.lt
Arkadijus Vinokuras
Arkadijus Vinokuras - Užrašas
Blogas » Holokaustas iš didžiosios raidės

Holokaustas iš didžiosios raidės

Paskelbta 2016 sausio mėn. 28 d. | 0 koment.

Žymės: , , , ,

Sveikinu, Rūta Vanagaite! Viena, kai knygą rašo sausas istorikas. Nekalbu apie garsiuosius Timothy Snyderį ar Alfredą Bumblauską, mokančius atverti istorijos puslapius taip, lyg viskas vyktų šią akimirką. Tą pat sugebėjo R.Vanagaitė savo knyga „Mūsiškiai“. Nebūdama istorike. Kai kurie istoriniai netikslumai nenuteisia autorę giljotinai. Bet ji jos visiena neišvengė. Tema apie dalies lietuvių dalyvavimą bendrapiliečių žydų žudyme tiek infekuota, kad atsivėrė ne žaizdos, o smirdanti kloaka užkonservuotos neapykantos. Kam? Visų pirma „saviškiams, pilantiems mėšlą ant pačių save“.

Pasirodo, R.Vanagaitė yra bolševikinės, nacistinės antisemitinės propagandos apkrėstų asabų „saviškė“. Mat ji yra etninė lietuvė. Tai jos „baisiausias nusikaltimas“.

Kaip gali saviškai taip elgtis? Gali, „nes ji yra Kremliaus statytinė“, skelbia eilinis pseudo patriotas. Todėl šį kartą Rusijos propagandai net nereikėjo meluoti. Ji paprasčiausiai bakstelėjo pirštą į pastarųjų neadekvačią reakciją. Tokiems nereikia gilintis į Lietuvos ir užsienio istorikų tyrimus, svarbiausia asilu baubti „mes irgi kentėjome“, „žydai patys kalti“, „o kiek jūsų enkavedistų buvo“, „tie žydai tik pinigus melžia iš holokausto“.

O kai anam pasakai, kad Holokaustas rašomas iš didžiosios raidės, gauni klausimą: „Kokia proga?“ Dar kiti nuoširdžiai kratosi pačių susikurto teiginio „visi lietuviai žydšaudžiai pabrėžiant „Aš nežudžiau. Mano tėvai ir giminės nežudė. Kodėl turėčiau jaustis kaltas?“

Tiesa, nėra pagrindo teigti, jog lietuviai visi iki vieno, kaip tauta, buvo žydų naikintojai.

Antraip nei vokiečiai, kaip tauta (su drąsiomis išimtimis) rėmusi A.Hitlerio rasistinę politiką. Žurnalistams derėtų būti atsargesniems su tokiais apibendrinimais.

 

                                                                                       Tęsinys lrytas.lt


Publikuoti komentarą

Komentarai

Šiame puslapyje komentarų dar nėra.

 
Archyvas
© Arkadijus Vinokuras, 2011 - 2024 | www.vinokuras.lt | Web Sprendimas: ATO.lt design