Susisiekite su manimi: arkadijus@vinokuras.lt
Arkadijus Vinokuras
Arkadijus Vinokuras - Užrašas
Blogas » Buvę pirmininkai šauna pro šalį

Buvę pirmininkai šauna pro šalį

Paskelbta 2017 rugpjūčio mėn. 5 d. | 0 koment.

Žymės: , , , , ,

Socialdemokratų politinis elitas neatlaikė psichologinio spaudimo. Pasijusti buvusiais nėra lengva. Buvę pirmininkai Gediminas Kirkilas, Algirdas Butkevičius ir Česlovas Juršėnas nusprendė imtis rimtų veiksmų prieš koalicijos su LVŽS nutraukimo šalininkus. „Trojka“ laiške LSDP nariams pareiškė, esą be partijos dalyvavimo koalicijoje Lietuvos valstybės stabilumui – šakės. Tačiau šis iš piršto laužtas pareiškimas yra ne ka kita, kaip Lietuvos demokratijos savireguliacijos mechanizmų menkinimas. Tų mechanizmų, kurie neleidžia nei vienai politinei partijai susitapatinti su valstybe. „Valstybė – tai aš!“ šūkiui demokratinėje Lietuvoje vietos nebėra. Todėl toks gąsdinimas kvepia naftalinu.

Kas staiga tokio baisaus nutiko, kad valstybė, pasak buvusių pirmininkų, atsidūrė tokiame pavojuje, kad be LSDP koalicijoje su LVŽS žemelė apsivers? Bent jau sprendžiant iš autorių laiško, regis, tas pavojus yra tiesiog jiems likti be valdžios. Pavojus – partijai pūti opozicijoje. O likti valdžioje norisi bet kokia kaina. Pasiteisinimas vadinasi „Atsakomybė už Lietuvą“. Todėl esminis šių politikų kaltinimas oponentams – tariamas jų nenoras prisiimti atsakomybės dėl valstybės gelbėjimo.

Su patosu teigiama, kad sudarydami koaliciją su LVŽS, socialdemokratai įsipareigojo Lietuvai: „Socialdemokratai visuomet buvo solidi, valstybiškai mąstanti partija. Kas prisiims atsakomybę, jei mums išėjus Lietuva trejiems metams bus įstumta į politinę krizę ir „buksuos“ visi taip reikalingi ir žmonių laukiami sprendimai?“

Laiške pateikiamas ir darbų sąrašas, turintis įrodyti LSDP svarbą koalicijoje gelbėjant valstybę

Peržiūrėjus sąrašą, bent jau man, piliečiui, kyla pasipiktinimas. Ką šie visi LSDP politiniai gigantai veikė, kur buvo jų atsakomybė, kai valdžia buvo jų rankose? Juk šituos „socialdemokratinius pasiūlymus, kuriuos priėmė LVŽS“ jie galėjo patys, dar būdami valdžioje, be jokių problemų įgyvendinti, ir dar su kaupu. O tas darbas koalicijoje su LVŽS atliktas tik per devynis mėnesius! Jeigu tada būtų prisiėmę atsakomybę, pirmiausiai už skurdžiuosius visuomenės sluoksnius, šiandien šalį valdytų LSDP. Tad apie kokią atsakomybę kalbama? Juk „atsakomybė už valstybę“ – tai visų pirma atsakomybė už gyvus žmones. Tai reiškia, kad partijos rankose turėjo atsidurti mažiausiai Sveikatos apsaugos bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Pateikto konteksto šviesoje dabar nori nenori peršasi įtarimas, kad valstybė jiems – ne kas kita, kaip jų rankose esantys postai, kurių jie žūtbūt nenori prarasti. Nieko asmeniško, tiesiog taip atrodo.

                                                                                                Tęsinys alfa.lt

 


Publikuoti komentarą

Komentarai

Šiame puslapyje komentarų dar nėra.

 
Archyvas
© Arkadijus Vinokuras, 2011 - 2017 | www.vinokuras.lt | Web Sprendimas: ATO.lt design