Susisiekite su manimi: arkadijus@vinokuras.lt
Arkadijus Vinokuras
Arkadijus Vinokuras - Užrašas
Blogas » Ar LVŽS tikslas – Lietuvos diskreditacija?

Ar LVŽS tikslas – Lietuvos diskreditacija?

Paskelbta 2017 rugpjūčio mėn. 21 d. | 0 koment.

Žymės: , , , ,

Savo siūlymu nusispjauti į fiskalinės drausmės įstatymus LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis tikriausiai siekia sudrebinti Lietuvos, kaip patikimos ES valstybės, pagrindus. Toks sprendimas būtų grubus Lietuvos ratifikuotos sutarties su ES pažeidimas. Kam jam parūpo diskredituoti Lietuvą? Juk būdamas verslininkas, puikiai žino, kad fiskalinės drausmės įstatymai skirti apsaugoti valstybės, tai yra mūsų visų, piniginę nuo beprotiškų politikų užgaidų didinti valstybės skolą, gyventi ne iš savo kišenės. Kad perteklių būtina atidėti juodai dienai, bauginančiai parodė Graikija. Regis, ponas R. Karbauskis nusprendė imtis valstybės ekonomikos pagrindų destabilizacijos.

Belieka tikėtis, kad LSDP ir TS-LKD Seime parodys atsakomybę, blokuodami LVŽS vedlio R. Karbauskio iniciatyvą kėsintis į fiskalinę drausmę. Konservatoriai su tuo neturėtų sutikti, bet kaip su socdemais? Jų 2016 metų rinkimų programoje „Ilgoji rinkimų programa: Mūsų vertybinės nuostatos“ buvo įrašyta, kad valstybė laikysis fiskalinės drausmės. Tai reiškia, kad ir jie pasisakys prieš, ir tas nepritarimas taps dar viena vinimi į koalicijos karstą. Bet tai jau kita istorija.

Šios LVŽS vedlio, prekiaujančio trąšomis su Rusija ir kovojusio už Lietuvos „žemeeelės“ nepardavimą užsieniečiams, naujausios idėjos neiškrenta iš bendros žaliavalstiečių anti-ES filosofijos konteksto. Tiesa, ši žinia buvo kiek nublankusi, jiems perėmus valdžią. Mat LVŽS valdymo pradžia buvo chaotiška ir labai panaši į kadaise iškilusią ir tuojau pat pranykusią Arūno Valinsko „Tautos prisikėlimo partiją“. Kuo? Kaip nauja diena, taip ir naujiena. Politinis šou garantuotas. Pradžioje jis buvo liūdnai juokingas ir net tapo serialu. Getos Kildišienės, R. Karbauskio ir neaiškių lėšų meilės trikampis, lyg kokia pigi muilo opera, nukreipė dėmesį. Žmonės šaipėsi, o valstybei kaip ir nieko. Atsilaikė.

Rimtesni dalykai prasidėjo, kai LVŽS viršūnėlės „intelektualai“ Agnė Širinskienė ir Rima Baškienė pradėjo aiškinti Lietuvai, jog dvasingumo mokytis reikia iš Rusijos, o medicinos – iš bažnytinių dogmų. Dar karščiau tapo, kai paaiškėjo, kad Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Vytautas Bakas prieš šešerius metus laiške Rusijos ambasadoriui Lietuvoje prašė pasidalinti su juo Vladimiro Putino teisėsaugos reformos subtilybėmis. Pagautas už rankos, ramiu veidu gynėsi, kad čia juk nieko tokio, kad jis tik tikrino rusus, „pamiršdamas“ paminėti pagyrimus Kremliaus įvykdytai teisėsaugos reformai ir savo ryžtą vykti į Maskvą.

                                                                                          Tęsinys alfa.lt

 


Publikuoti komentarą

Komentarai

Šiame puslapyje komentarų dar nėra.

 
Archyvas
© Arkadijus Vinokuras, 2011 - 2017 | www.vinokuras.lt | Web Sprendimas: ATO.lt design