Susisiekite su manimi: arkadijus@vinokuras.lt
Arkadijus Vinokuras
Arkadijus Vinokuras - Užrašas
Blogas » 2000 litų baudos už skatinimą emigruoti ir kiti nesveiki išsidirbinėjimai

2000 litų baudos už skatinimą emigruoti ir kiti nesveiki išsidirbinėjimai

Paskelbta 2013 spalio mėn. 16 d. | 1 koment.

Žymės: , , , , , ,

Taigi, už skatinimą emigruoti -  dviejų tūkstančių litų bauda. Seimas šį absurdišką įstatymą paliko galioti. Tūlas Seimo narys iš meilės Lietuvai (o Lietuvą ypač myli davatkomis tapę buvę komunistai, komjaunuoliai, politrukai Seime išsibarstę po visas partijas), siekia priversti vargšą ir neva  infantilų pilietį sovietiškai pasilikti namuose. Ir ne duok Dieve, jeigu vyras žmonai arba atvirkščiai, pasiūlys atvykti, palikti Lietuvą, sugrįžti į šeimą Anglijoje, Vokietijoje, Airijoje. Tuojau tie tipai gaus  2000 litų baudos. Ir ne vieną kartą. Tol, kol sugrįš, matyt.  Negi vėl teks sugrįžti į ezopinės kalbos laikus?


Konservatorius J. Razma paprašė, valdantieji sutiko. Tai koks esminis skirtumas tarp konservatorių ir socialdemokratų? Akivaizdu – joks. Abiem į žmogaus teises ir laisves nusispjauti. „Mes, čia, matote, esame atsakingi už piliečio apsisprendimą.“. Alio? Kiba protas pasimaišė? 

Kitas absurdiškas įstatymas suteikiantis tamsuoliui galią spręsti kūrinio meninę vertę,  tai bausmė už valstybinių simbolių menkinimą. Šiandien bet kuris tamsuolis pavyzdžiui, nacistas, nacionalistas- tautininkas, komunistas, net ir teisėjas ar prokuroras žalio supratimo neturintis apie meną ir meno vaidmenį visuomenėje, gali pasiųsti menininką už valstybės simbolių niekinimą  dviem metams  į cypę.

Taigi,  nesvarbu, ar esi žudikas, chuliganas ar menininkas, sėdėsi kaip didelis.  

Už ką? Už, pavyzdžiui,  V. Kudirkos himno teksto perdarymą, pritaikymą, panaudojimą vizualizuojantį šiuo atveju moters niekinimą mūsų visuomenėje. 

Tuo tarpu  reikalaujantys kalėjimu bausti menininkes – feministes, nereikalauja sodinti D. Kedžio ir N. Venckienės šalininkų 2010 m. Kaune uždainavusių  Lietuvos himną šiais žodžiais: „Lietuva, Tėvyne mūsų,/Pedofilų žeme,/Iš praeities Tavo sūnūs/Vaikus prievartavo“.  Naciai, tautininkai, dėl šitokio teksto į teismą nesikreipė, gal, kad saviškiai saviškiems akies nekerta. Bet sako, kad Lietuvą myli, už jos simbolius kryžiumi gulasi. Nesuprasi. Jokios logikos.

Dar vienas įstatymas draudžia šaipytis iš Lietuvos valdžios tikrąja šio žodžio prasme. Tai draudimas įžeidžiamai kalbėti apie aukščiausius politinius pareigūnus. Antai meno kūrinyje parodžius siurrealistiškai  sudarkytą Rūpintojėlį –prezidentą, nenustebk kai gausi dvejus metus kalėjimo. Nes visada atsiras niekingi pasiilgę tvirtos rankos žmogystos, patys gavę į galvą daugybę kartu būdami vaikais. Toks pavyzdys jau yra. Tai pareiškėjai-kalbininkai reikalaujantys Kalbos komisijos „už konstitucinių valstybinės kalbos pagrindų griovimą ir valstybinės kalbos išniekinimą“ skirti  viešuosius darbus ar apriboti laisvę. Suvokiate tokio įstatymo pasekmes? Nusikeiksi romane ar scenoje panaudosi barbarizmą arba naujadarą  ir – tau šakės. Komisijos pirmininkė, pasirodo, vis dar sveiko proto: „Teisinio reglamentavimo šiuo metu pakanka, tik teismo sprendimai turi būti tinkamai vykdomi“.  Na, kiek dar sveiku proto mastančių biurokratų turime?

Klausimą „Iš kurgi  vis iškyla tie aktyvūs tamsuoliai“, reikėtų keisti kitu:  kas jiems tokias sąlygas iškilti  sudaro?  Tai tie, prisidengę  rūpesčiu Lietuvos dorovingumu, Lietuvos motina-žeme, moka  lengvai įaudrinti dalį visuomenės.  

Mat taip visai nesunku kalti sau pigius populistinius taškus garantuojančius amžiną buvimą valdžioje. Puikiai suvokiant, kad prievarta valstybės nepriversi pamilti ar gerbti. Todėl  Seime ir  turime primityvias, jokių pasaulėžiūrų neišpažįstančias partijas.  Su kuriomis „vertybinės“ partijos  vardan valdžios eina  į kompromisus žeidžiančius asmens laisvę.  Mat valdžios lovys reikalauja kompromisų. O prie  lovio net ir protingiausi, regis,  pasiduoda  tamsuolių spaudimui. Aišku viena, aukščiau  išvardintus įstatymus būtina  naikinti. Tik tada jais nebebus galima spekuliuoti, skatinti tamsumą ir tamsuolius, atvėrinėti jiems kelią į valdžią.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Publikuoti komentarą

Komentarai

  • o gal kas nors , ką nors konkrečiai redkuenomotų, kaip tarkime susikurti ir perkelti man dabar iš 5-6 atskirų Excel sheet'ų duomenis [~ 5-7tūkst. įrašų] apie vartotojus [vardas, pavardė, kontaktai t.t.] į DB ? reiktų, kad veiktų Ubuntu ir kad būtų galima nuolatos pildyti, prisijungus keletui skirtingų darbuotojų. būčiau dėkinga. [aišku visada galiu paklaust Googl'o, bet gal kas iš asmeninės patirties redkuenomotų?]

    Publikavo Alan, 2013 lapkričio mėn. 22 d. 11:12 (prieš 9 metus)

 
Archyvas
© Arkadijus Vinokuras, 2011 - 2022 | www.vinokuras.lt | Web Sprendimas: ATO.lt design