141 minus 40 – ir demokratija taps butaforine
Paskelbta 2017 sausio mėn. 16 d. | 180 koment.
Žymės:
R. Karbauskis,
G. Kildišienė,
Seimas,
D. Trumpas,
V. Putinas
Žinote, kodėl Donaldui Trumpui imponuoja Vladimiras Putinas? Todėl, kad abu yra amoralūs. Kitaip tariant, jie niekada netaps etiškos politikos sergėtojais ir pavyzdžiais. Nebent „vatnikams“. Ką ir patvirtina V. Putino elektoratas ir veik pusė JAV rinkėjų, balsavusių už D. Trumpą. O kartu dar tai, kad abu serga didybės manija.
Ką bendro su jais turi moraliu save pristatantis Ramūnas Karbauskis? Tą patį amoralumą. Pavyzdžiui, darydamas šimtamilijoninį verslą su Rusija, LŽVS pirmininkas prašo tautos sumesti po pora eurų fortepijonui, kurį jis padovanos Seimui. Tas amoralumas atsispindi ir embrionų „gyvybės gelbėjime“, juos užšaldant šimtmečiams už visų mokesčių mokėtojų lėšas. Kitaip nei amoralumu neįvardinsi ir apsimelavusios Seimo narės Gretos Kildišienės favorizavimo, pasirenkant ją atstovauti Lietuvai Jungtinėse Tautose, tam neturint jokių kvalifikacijų. O dar kai pastaroji, būdama Kultūros komiteto nare, rengia Medžioklės įstatymo pataisas, norisi griebtis už galvos.
Jau maniau, kad pitrėnienių laikai baigėsi. Kur tau! Tai tiek apie LVŽS, kaip „profesionalų“ partiją.
Akivaizdu, visiems trims minėtiems politiniams veikėjams demokratijos mažiausiai reikia. Žaliavalstiečių siūlymas mažinti Seimo narių skaičių nuo 141 iki 101 nario ir yra tos demokratijos menkinimas. Nes ši (ne)partija, jei jai pavyktų Seime įgauti konstitucinę daugumą, galėtų kaitalioti Lietuvos konstituciją kaip įsigeistų. Tai, ko prieš keletą metų neįstengė pasiekti violetiniai fašistai ir Rusijos manipuliuojami „žemeeelėėės“ sergėtojai (sumažinti referendumui būtiną skaičių balsų nuo 300 tūkst. iki 100 tūkst.), šiandien „sureliginto“ dvasinio populizmo atstovai bando sukurti, mažindami Seimo narių skaičių.
Kitų šalių parlamentarų kiekiai kaip pavyzdžiai Lietuvai niekaip netinka, nes Lietuvoje demokratijos nėra per daug, o švogerizmo – su kaupu. Aišku viena: kuo platesnė reprezentacija Seime, tuo daugiau visuomenės grupių jame turės savo atstovų. Sumažinus Seimo narių skaičių, demokratijos kokybė dar labiau suprastės, atsiras daugiau vietos manipuliacijoms. O argumentas, esą mažinti reikia, nes Lietuvą paliko milijonas emigrantų, apskritai yra pasityčiojimas iš sveiko proto. Visi išvykę lieka Lietuvos piliečiais su balsavimo teise. 2016 metų rinkimuose ruošėsi balsuoti apie 42 proc. emigrantų (Vilmorus, 2015). Kiek jų balsavo, jau kitas reikalas, bet tokią teisę jie turi.
Įdomu, kas patarinėja R. Karbauskiui? Mat siekį Lietuvos politinės tikrovės sąlygomis sumažinti Seimo narių skaičių traktuoju kaip veiksmą, nukreiptą prieš demokratinę Lietuvos valstybę. Kai Lietuvos partijos neturi nieko bendro su partinėmis ideologijomis, kai trumpizmas (arba kaikarizmas) ir religinis dvasingumas tampa politine norma, Lietuvoje būtina išlaikyti kuo didesnį tautos atstovų skaičių Seime, kad išvengtume sugrįžimo į slavišką korupcinį mentalitetą.
Tęsinys alfa.lt