Susisiekite su manimi: arkadijus@vinokuras.lt
Arkadijus Vinokuras
Arkadijus Vinokuras - Užrašas
Blogas » Švogerizmas vietoje pasitikėjimo

Švogerizmas vietoje pasitikėjimo

Paskelbta 2016 balandžio mėn. 12 d. | 0 koment.

Žymės: , , ,

Politikai ir jų atstovaujamos partijos žmogiškiems santykiams skiria mažiausiai dėmesio. Tų santykių pradžia ir pabaiga – pasitikėjimas vienas kitu. Abipusis pasitikėjimas yra tiesioginė prielaida solidarumo ugdymui visuomenėje.Kai manoma, kad tik ekonominių problemų sprendimas yra vienintelis kelias į valdžios išlaikymą partijų rankose, žmonės balsuoja kojomis. Pernai taip pasielgė 40 tūkstančių lietuvių. Lojalumas, grįstas altruistiniu pasitikėjimu partijomis, jo praradimas, paradoksaliai, kompensuojamas švogerizmu.

Šiuo metu ne šiaip sau dėmesys skiriamas Socialdemokratų partijai. Žinant, kad apie pusė milijono žmonių Lietuvoje gyvena žemiau skurdo ribos, partija turėtų pagal apibrėžimą aktyviai kurti gerovės valstybę visomis socialdemokratinėmis priemonėmis. Viena jų – mokesčiai. Prie ko čia mokesčiai ir šio komentaro tema – pasitikėjimas? Rimta problema ta, kad, bijodami prarasti valdžią, mūsų socialdemokratai, kaip ir visos kitos partijos, bijo kalbėti tiesiai šviesiai: gerovės valstybė kainuoja ir kainuoja brangiai. Labai brangiai. Tačiau tokiam atviram kalbėjimui stinga drąsos. Drąsos aiškinti visuomenei, kodėl šiandieninė socialdemokratija visoje Europoje ir ypač Lietuvoje kuriant socialiai atsakingą ir tvarią rinką, turi pritaikyti savo socialdemokratines idėjas prie liberalios rinkos reikalavimų.

Tai yra tai, ką jie ir daro, bet apie tai nekalba ir net nesupranta, kad to nekalbėjimo pasekmė yra žmonių nusivylimas partija. Nes dauguma socialdemokratų rėmėjų akivaizdžiai senamadiškai supranta socialdemokratiją. Nesupranta, kad gerovės valstybės Skandinavijoje buvo sukurtos uždarų ekonomikų sąlygomis. Globalios rinkos sąlygomis būtinas balansas tarp socialdemokratinės ir liberalios rinkos ekonomikos. Šioje vietoje suklumpa ne viena Europos socialdemokratija. Lietuvos socialdemokratų strategai mato, kad pasitikėjimas partija pastaruoju metu pavojingai mažėja, bet nesupranta dėl kokių priežasčių. Jie pagrįstai teigia, kad daro viską ką reikia, bet rezultatas – pasitikėjimo netekimas.

Švogerizmas sutrukdė? Ne, ne taip paprasta, bet apie tai kiek vėliau. Taigi, tas nesuvokimas priežasčių, dėl kurių krinta pasitikėjimas partijomis vyrauja visose buvusiose, esamose ir vyraus busimose partijose. Tai psichologinis aklagatvis, kuriame anksčiau ar vėliau atsiduria visos be išimties Lietuvos politinės partijos.

Tęsinys lrytas.lt


Publikuoti komentarą

Komentarai

Šiame puslapyje komentarų dar nėra.

 
Archyvas
© Arkadijus Vinokuras, 2011 - 2021 | www.vinokuras.lt | Web Sprendimas: ATO.lt design