Susisiekite su manimi: arkadijus@vinokuras.lt
Arkadijus Vinokuras
Arkadijus Vinokuras - Užrašas
Blogas » Post scriptum: Trispalvės alėja kaip vienybė ir susitelkimas.

Post scriptum: Trispalvės alėja kaip vienybė ir susitelkimas.

Paskelbta 2019 liepos mėn. 26 d. | 0 koment.

Žymės: , , , , ,

Džiaugiuosi Vilniaus miesto savivaldybės Taryba, kuri spręsdama būti K. Škirpos alėjai ar ne, parodė visiems norintiems Lietuvos demokratiją in action.

 

Džiaugiuosi, nes esu pavežęs vieną moterį iš okupuoto Donecko. Sužinojęs, kad ji yra iš Ukrainos, sušukau „Slava Ukraine!“. Užpykusi ji vos neiššoko iš mašinos. Paklausęs jos, kodėl ji gyvendama Lietuvoje nekalba lietuviškai, atsakė, kad nemato reikalo ir kad Rusija nekalta dėl konflikto pridurdama, kad „visi karai blogi, šventų nėra ir visi tokie patys nusikaltėliai“. Atsakiau, kad jeigu mes, lietuviai, būtume mąstę kaip ji, šiandien laisvą ir demokratinę Lietuvą būtume matę kaip savo ausis. Ar todėl ji su vaikais apsigyveno mūsų demokratiniame Vilniuje, kuriame vilniečiai nebijo kalbėtis ir rusų kalba?

Klausantis K. Škirpos šalininkų argumentų analogija su indoktrinuota moterimi ir jos argumentacija kilo pati savaime. Alėjos pavadinimo keitimo projekto oponentų argumentacija rodė begalinį nenorą suvokti projekto esmę: politiniai sprendimai turi remtis humanistine morale. Jeigu norite, krikščioniška, jeigu norite žydiška kas, tiesa sakant, viena ir tas pat. Su šiuo mano teiginiu laktose sėdintys buki, chuliganavojantys antisemitai nesutiks. Abejoju, ar sutiks ir kiti adekvačiau mastantys K. Škirpos šalininkai, nes girdint jų reikalavimus atkasti dar kažkokių įrodymų (kai yra visas kalnas jau atrastų, analizuotų ir patvirtintų) aiškėja jų noras sabotuoti procesą. Taip projekto oponentai ir Biblijos teiginius pareikalautų įrodyti. Pavyzdžiui, ar tikrai Jėzus Kristus buvo žydas. Pagal nacių ir komunistų logiką, Jis neturėtų būti žydu. Bet dėl to nesiginčija nei vienas tikintysis. Jeigu K. Škirpa būtų tikras krikščionis, juk jam nekiltų mintis varyti lauk jo nuosavo Dievo kūrėjus iš Lietuvos?

Bet, anot A, Zuoko, tokie „nereikšmingi įvykiai“ kaip kvietimas vykdyti žydų etninį valymą nepalyginamas su JAV prezidento „vergvaldžio“ A. Lincolno ir Drezdeno naikintojo F. Ruzvelto nuodėmėmis. Todėl K. Škirpos Berlyno LAF žiaurūs antisemitiniai pareiškimai esą niekingai menki. Beje, buvęs mere, patariu giliau paanalizuoti info apie prezidentą A. Linkolną kaip neva vergvaldį. Nustebsi pamatęs visai kitą vaizdą.

Mes, A. Zuokai, kalbame apie Lietuvą, mūsų visai netolimą kruviną istoriją ir mes privalome prisiimti atsakomybę spręsti, kam suteikti didvyrio vardą, o kam ne. Mažiausiai ko reikia Lietuvai, tai iškelti didvyriais asmenis, kurie vardan meilės Tėvynei pasiruošę parduoti sielą bet kokiam okupantui. Tikiuosi, naujo okupanto jau neturėsime. Nebent mūsų vaikams ir toliau bus kalama į galvą, kad prisitaikėliškumas pateisintas meile Lietuvai yra visai fainas dalykas.

Įdomu ir tai, kad A. Zuokas pavyzdžiu pateikė tik JAV prezidentų nuodėmes, bet ne Hitlerio, Stalino ir Mao Dzedungo. Tokiu būdu jis juodina mūsų svarbiausią sąjungininką ir nepriklausomybės garantą. Už tokią panieką amerikiečiams Putino režimas A. Zuokui turėtų suteikti Rusijos didvyrio vardą.

Dabar rimtai apie tai, apie ką rimtai sunku kalbėti - apie menką ir primityvią demagogiją. Šiandien Lietuvoje politikų ir ne tik tarpe ji madinga. Mat išpuoselėtos, subtilesnės demagogijos mūsų Lietuvoje dar neatsirado. Tam paprasčiausiai trūksta platesnio nevalstietiško intelektualinio mąstymo. Kalbu apie, matyt, kozirinius K. Škirpos šalininkų argumentus: „Neturime teisės politiniu sprendimu keisti alėjos pavadinimą. Reikalingas teismas, kuris nuteistų arba išteisintų K. Škirpą. Nepakankamai ištirta tema, reikia dar ją tirti“.

Noriu paklausti oponentų: ar 1998 metų Tarybos sprendimas suteikti alėjai K. Škirpos vardą nebuvo politinis sprendimas? Buvo. Ar kas nors Taryboje reikalavo teisti arba išteisinti K. Škirpą? Ne. Ar kas nors reikalavo iki begalybės tyrinėti dokumentus Vokietijoje, kuriuos atmintinai žino vienas garsiausių Europos istorikų, Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio režimų nusikaltimams Lietuvoje tirti narys E. Dickmanas? Ne. Nebuvo atsiklausta ir istorijos profesoriaus Sauliaus Sužiedėlio tyrusio K. Škirpos archyvus JAV. Tad ko čia apsimetėliškai piktintis? Bet dėl vieno apsimesti nereikėtų – Lietuva yra demokratinė valstybė, patinka K. Škirpos šalininkams tai ar ne. Siūlau A. Zuoko frontui susitaikyti su demokratinės Lietuvos santvarka. Liberalai jie ar klystu?


                                                                                        Tęsinys delfi.lt


Publikuoti komentarą

Komentarai

Šiame puslapyje komentarų dar nėra.

 
Archyvas
© Arkadijus Vinokuras, 2011 - 2021 | www.vinokuras.lt | Web Sprendimas: ATO.lt design