Susisiekite su manimi: arkadijus@vinokuras.lt
Arkadijus Vinokuras
Arkadijus Vinokuras - Užrašas
Blogas » Druskininkai pliaukštelėjo antausį visai politinei sistemai

Druskininkai pliaukštelėjo antausį visai politinei sistemai

Paskelbta 2016 balandžio mėn. 7 d. | 0 koment.

Žymės: , , ,

Ir tai – visa esmė. Prieš kelias dienas rašiau, kad už neprincipingumą, švogerizmo toleravimą, mafijoziškai suprantamą lojalumą partijai reikės mokėti aukščiausią kainą. Žymus pasitikėjimo socialdemokratais kritimas, pasirodo, tik uogelės. Galutinė tos „aš tau, tu man“ ir „ginsiu susimovusį iki galo“ rezultatas, – visas Druskininkų socialdemokratų skyrius, 120 žmonių, paliko partiją. Socialdemokratai? Ne. Jie niekada tokiais nebuvo.

Beprecedentis Druskininkų skyriaus demaršas atvėrė nuo vertybinio dualizmo atsivėrusias žaizdas. 25 metus jos kankina visas be išimties Lietuvos partijas. Modelis – primityvus. Pirma to modelio pozicija: „Darom, ką reikia Lietuvai. Antraip neteksime pragyvenimo šaltinio ir privilegijų.“. Antra pozicija: „Darom, ką reikia sau bet kokia kaina“. Šiame modelyje ideologijos naudojamos kaip butaforija. Reikia pavyzdžių? Štai TS-LKD nieko bendro su klasikiniu konservatyvizmu neturi. Niekada neturėjo. Todėl atvėrė kelią kadaise komunistais buvusiems, o dabar davatkomis tapusiems veikėjams. Ačiū Dievui, dar ne lenkiškoms davatkoms, bet tikrai panašu.

Socialdemokratai? Pastarųjų metų skandalai gožia pasiekimus kuriant socialiai atsakingą rinką, socialinio teisingumo idėjos įgyvendinimą. Taip apsunkinamos švietimo, sveikatos priežiūros, darbo rinkos reformos. Akis bado elementaraus padorumo trūkumas svarstant politine karikatūra tapusio P.Gylio kandidatūrą į VRM postą.

Nieko bendro su politine ideologija niekada neturėjusių žmonių skyrimas į aukščiausius partijų valdymo postus nori nenori verčia abejoti partijomis. Druskininkų rezultatą lėmė visose politinėse partijose vyraujantis prisitaikėliškumas, pasiskirstymo pagal tikras klasikines politines pasaulėžiūras nebuvimas.

 

tęsinys lrytas.lt


Publikuoti komentarą

Komentarai

Šiame puslapyje komentarų dar nėra.

 
Archyvas
© Arkadijus Vinokuras, 2011 - 2021 | www.vinokuras.lt | Web Sprendimas: ATO.lt design