Susisiekite su manimi: arkadijus@vinokuras.lt
Arkadijus Vinokuras
Arkadijus Vinokuras - Užrašas
Blogas » „Aš joks idiotas. Aš – Lietuvos patriotas!“

„Aš joks idiotas. Aš – Lietuvos patriotas!“

Paskelbta 2012 vasario mėn. 9 d. | 72 koment.

Žymės: , , ,

Čia cituoju savo humoristinę dainą „Iš patrioto dienoraščio“. Visą dainelę paskelbiau socialiniame tinkle savo forume ir tuojau pat buvau sumaltas į miltus tautininkų iš to agresyvesnio, kraštutinio tarpo. Buvau apkaltintas neapykantos lietuviams ir katalikams kurstymu. Nors traukiančių per dantį  pseudo patriotus yra ne vienas. Pasižiūrėkite, ką apie juos kalba V. Landsbergis, J. Erlickas, S. Parulskis ir taip toliau. 

 

Tačiau šie mano argumentai oponentų ausų nepasiekė. Priežastis -  nesu Jonas Jonaitis. Tad klausimas: ar patriotizmo sąvoką pasigviešė  tik kraštutiniai tautininkai, skinai, ar ir didžioji dalis etninių lietuvių?  O gal čia nieko gilesnio? Juk  susireikšminę asmenis paprastai  neturi humoro jausmo.  Siūlau skaitytojui susipažinti su  dainelės ištrauka:

 

„Bažnyčion  keliais/ Ištiesta ranka/ Kunigas  pamaldžiai/ Tokia Dievo valia / Nežinau ko griebtis/ Į kokią šalį dingt/ Niekam čia manęs nereikia/ Laiks į lempą pilt / Bet aš  joks idiotas/ Aš – Lietuvos   patriotas“ (Visa daina strps. gale)

 

Pasisiūliau viešoje erdvėje šių eilių kontekste diskutuoti su  vienu tinklaraštininku iš to minėto tarpo jo forume.  Noriu pasidžiaugti pastarojo siekiu išlaikyti diskusiją  padorumo rėmuose metant lauk antisemitinius kai kurių dalyvių pasisakymus ar asmeniškumus.  Pagarba visiškai kitaip manančiam. Bet  pastarojo niekaip negalėjau įtikinti traktuoti šį eilėraštuką (dainą), kaip pseudo patriotų kritiką. Tradiciškai įsipaišantį į D. Dolskio kupletų  „Bėt mane Brazilija pasveikino šaltai/ Visi pinigai/ Išėjo taip greitai“  arba šiandien „Dviračio žyniuose“ dainuojamų dainuškų tradicijas. Neįtikinau. Atsakymas buvo: „Na, o jeigu aš parašysiu panašų eilėraštuką, bet kalbėsiu (šiuo atveju) apie žydus, tyčiodamasis iš judaizmo. Ar užsigautum?“  Atsakiau, kad galime abu kartu dainuoti abi versijas, bet jeigu jį žeidžia mano požiūris į Bažnyčią, tai tekstą pakeisiu taip: „Bažnyčion, Sinagogon/ Ištiesta ranka/ Šventikai pamaldžiai/ Tokia Dievo valia“. Neįtikinau, nes ne tame esmė. Ją puikiai išreiškia vienas anonimas: ”Žyde, neprimesk ir neformuok savo nuomonės. Aš tikiu- Lietuva atsities, pakils iš kosmopolitizmo liūno ir Tautinė Dvasia vyraus tiek mokyklose, tiek kariuomenėje, tiek visuomenėje.”

 

Akivaizdu, kad  ta tautinė dvasia jos   pasekėjų tarpe įgauna rasistinę, šovinistinę, homofobišką, militaristinę ir fašistinę formą.  Bet ne vien šioje  terpėje patriotizmas siejamas tik su etnine dauguma. Argumentas, esą kalba vyksta tik apie marginalizuotą subkultūrą neatlaiko kritikos.  Pernai rinkos tyrimų bendrovės „GfK Custom Research Baltic“ atlikti tyrimai rodo, kad respondentai buvo itin nepalankūs romams, lenkams ir žydams. Romų savo kaimynystėje nenorėtų turėti 87 proc., lenkų – 51 proc., o žydų – 45 proc. respondentų. Atsakiusiųjų, kad „jokio skirtumo“ dėl romų kaimynystės – tik 9 proc., lenkų – 42 proc. o žydų – 46 procentai.  Baimę kitokiems patvirtina ir Vilniaus savivaldybės politinės nuostatos trys metus iš eilės  suteikiant leidimą kraštutinių tautininkų, nacių ir rasistų maršams Gedimino prospektu, tačiau į tą patį prospektą neįleidžiant  kitaip manančių demonstracijų. Pagaliau šią Kovo 11-tąją po ilgų derybų buvo leista prospektu eiti Žmogaus teisių instituto organizuojamai demonstracijai – Laisvės eisena.

 

Kai kuriam jaunimui ieškant tautinės savasties imponuoja karingumas, karinis sutelktumas. Šiuo jaunimu  lengva pasinaudoti manipuliuojant siaurai suprantamu tautiškumu, patriotizmu neva būdingu tik etniniams lietuviams. Nors Lietuvos kariuomenė aiškiai pasisako už pilietinį patriotizmą. Taip pat ir Šaulių Sąjunga yra pasitelkusi savo reklamoje skirtingų kilmių garsesnius Lietuvos piliečius.  Tačiau aišku, kad  stringa švietimas, kuriame  tautinių mažumų įnašas į laisvės ar išsivadavimo kovas nutylimas. Pavyzdžiui, retas mokinys ar net suaugęs žino, kad nuo 1918 metų už Lietuvos laisvę kovojo 3 000 žydų kilmės lietuvių, 23 jų apdovanoti Vyčiaus kryžių ordinais už drąsą.  Sovietų laikais hipių judėjime, kurio kulminacija – Romo Kalantos susideginimas, dalyvavo lietuviai, lenkai, žydai, rusai. Gal todėl sovietų laikų Lietuvos  hipiai į lietuvio- kovotojo už laisvę naratyvą nepatenka?

 

Šiandien ne vienas kairys ar dešinys intelektualas pastebi, kad Lietuva artėja link  kryžkelės, dvasinio lūžio. Kartos ir  mentalitetas keičiasi. Atsirado techninės ir fizinės galimybės patirti kitas kultūras, lyginti jas su savąja. Nori nenori žmogus priverstas mąstyti, rinktis. Tas  politinis - socialinis žmogaus ir visuomenės kitimo procesas tampa iššūkiu, verčiančiu kaip tik šiandien  rinktis puses. Vienoje pusėje asmeninės  ir pilietinės laisvės siekis. Laisvės nuo religinių dogmų, primityvaus populizmo bei manipuliacijų, nuo ksenofobijos, kraštutinio nacionalizmo, nuo valstybės kaip individo uzurpatoriaus. Ta pusė nori ne butaforinės, bet tikros  pagarbos savarankiškam individui, piliečiui, demokratiniams atviros visuomenės principams. Tik toks požiūris  gali ilgainiui  garantuoti korupcijos mažėjimą, pasitikėjimą nepriklausomiems teismams ir aplamai valstybės institucijoms. Ta pusė netapatina tautiškumą su uždarumu, patriotizmą tik su etnine grupe.

 

Na, o kita pusė? Žmogaus psichologija nepasiduoda vartotojiškam įsitikinimui, esą viską staigiai galima pakeisti, tame tarpe per kelis metus -  šimtus metų priespaudoje susiklosčiusią asmeninės atsakomybės stoką ir nelaisvės mentalitetą. Pastarieji vis dar kankina daugelį. Bet tuo pačiu  mazochistiškai  tą nelaisvės mentalitetą išpažįsta, jame mato asmenino gyvenimo ir valstybės stabilumą.  Nesąžiningi mūsų visų gyvenimą įtakojantys  politikai tai gerai suvokia ir tuo manipuliuoja.  Tuo atitolindami būtiną mūsų visuomenės transformaciją išlikimo ateityje vardan. Tokios neatsakingos politikos ekonominės ir psichologinės pasekmės – šimtai tūkstančių emigravusiųjų.

 

Patriotizmas siejamas tik su etnine grupe atstumia. Lietuvai nepavyks išvengti darbo imigracijos iš kitų šalių ir kultūrų. Jeigu nenorime sudaryti sąlygų etniniam uždarumui, kurio pasekmes matome kai kuriose ES šalyse, tai vietinės etninės mažumos ir naujai atvykusieji turi jaustis mūsų šalies piliečiais, o ne svetimais.

Kad taip neatsitiktų, negalima patriotizmą tapatinti su viena etnine grupe. Toks skaldymas, susiskaldymas mūsų valstybei nenaudingas, ydingas ir pavojingas.

 

Strpsn. įdėtas į lrytas.lt

 

 

Daina:

 

Vokietijon išbildėjau/ Anglijoj buvau, / Airiją pasiekęs/  Špygą ten gavau./ Per Atlantą į Perų/ Triumuose plaukiau, / Bet aplankęs prostitutes/  Pėsčias sugrįžau / Aš  joks idiotas, Aš – Lietuvos patriotas.

 

Jau  kaiman sugrįžęs/ Žmoną bučiavau, /Aplink vaikučių krūvos / Ar mano nežinau / Bėgu pas premjerą/ Gelbėki,  prašau, / Jis  man vis  kartoja/  Krizės nematau / Bet aš  joks idiotas/  Aš juk   patriotas/ 

 

Bažnyčion, Sinagogon / Ištiesta ranka/ Šventikai  pamaldžiai/ Tokia Dievo valia /Nežinau ko griebtis/ Į kokią šalį dingt/ Niekam čia manęs nereikia/ Laiks į lempą pilt / Bet aš  joks idiotas/ Aš – Lietuvos   patriotas


Publikuoti komentarą

Komentarai

 • kamagra plus forum
  <a href="http://kamagradxt.com/">http://kamagradxt.com/</a>
  kamagra oral jelly come si usa
  <a href="http://kamagradxt.com/">buy kamagra online</a>
  kamagra oral jelly 100mg online bestellen
  http://kamagradxt.com/
  kamagra kopen in de winkel utrecht

  Publikavo kamagra usa, 2018 kovo mėn. 31 d. 01:51 (prieš 3 metus)

 • research paper <a href="http://researchpaper.store">research paper college</a> research paper <a href=http://researchpaper.store>a research paper</a>

  Publikavo Free Paper Writer , 2018 kovo mėn. 20 d. 02:02 (prieš 3 metus)

 • research paper <a href="http://researchpaper.store">research paper</a> write research paper <a href=http://researchpaper.store>conclusion on a research paper</a>

  Publikavo Buy Essay Online , 2018 vasario mėn. 28 d. 04:56 (prieš 3 metus)

 • <a href=http://www.alejandrojuri.com.ar/dpanel/access.asp?p=62-Cialis-Generic-Online-Cheap-Cialis-Uk-Next-Day-Delivery-Levitra-Sale-Uk/>Cialis Generic Online</a>
  Find out if a corrective device can help reduce your obstructive sleep apnea signs or symptoms. Through an overbite, an undersized jaw or perhaps a recessed chin can cause your airway to become far more narrow due to how your jawbone is placed. These products help produce correct alignment of the jaw bone whilst you sleep at night, opening your air passage a lot more. As a result, you experience a lot fewer sleep apnea signs or symptoms.
  <a href=http://www.giglipublicidad.com/img/slides.asp?page=38>Cialis Effetti Collaterali</a>
  You need to make careful and well-informed judgements prior to spending your hard earned dollars on currency trading. Should you not make the choices carefully, then you definitely operate a really real risk of losing the cash that you have devoted. Unless you like the thought of dropping your money, then you should do their research.
  <a href=http://www.giglipublicidad.com/img/slides.asp?page=557>Viagra Italia Contrassegno</a>
  People are plunging into the housing marketplace through the dozens, and it's being a good place to make a long term. This post will keep your hand by way of real estate shopping process.
  <a href=http://www.bagrut-kal.co.il/js/serach.asp?h=66-Cialis-London-Cheap-Cialis-Uk-Online-Cialis-5mg-Online-Uk>Cialis London</a>

  Publikavo WilliamNeM, 2018 vasario mėn. 18 d. 09:09 (prieš 3 metus)

 • ltbxsvk

  http://www.playerpiano.co.uk/balenciaga-backpack-716.htm
  http://www.cascinalane.it/bottega-veneta-portafoglio-857.html
  http://www.chequeredleopard.co.uk/842-gucci-belt-uk.htm
  http://www.albergoeuropasalsomaggiore.it/borsa-prada-con-cerniere-laterali-997.htm
  http://www.lacasadelmonte.es/gafas-sol-prada-baroque-606.php

  <a href=http://www.southerncrosshealthcare.co.uk/balenciaga-giant-city-charcoal-grey-573.php>Balenciaga Giant City Charcoal Grey</a>
  <a href=http://www.acheternikeairmaxfranceenligne.fr/360-basket-nike-air-max-pas-cher.php>Basket Nike Air Max Pas Cher</a>
  <a href=http://www.legtasainsdunord.fr/968-rolex-oyster-submariner.html>Rolex Oyster Submariner</a>
  <a href=http://www.hall-architekten.de/balenciaga-tasche-schwarz-788.htm>Balenciaga Tasche Schwarz</a>
  <a href=http://www.lcs-luetzeln.de/303-omega-automatic-constellation.html>Omega Automatic Constellation</a>

  Publikavo Jamesfaf, 2018 vasario mėn. 05 d. 17:02 (prieš 3 metus)

 • <a href=http://www.gtdata.com.vn/images/rating.asp?view=92/>Cialis Online Switzerland</a>
  Camping out is definitely a enjoyable time, but there could also be uninvited guests in your campsite. That are these visitors? Pests! This is certainly their surroundings and so they like camping out, way too. Make sure you have bugged repellent together with you to know these to stay at their particular campsite or perhaps to go visit other travelers who weren't as prepared while you were actually.
  <a href=http://www.emporioruedas.com.ar/admin/header.asp?cat=503-Viagra-Costo-Attuale-Acquisto-Kamagra-Online-Acquisto-Viagra-Online/>Viagra Costo Attuale</a>
  The perfect time to utilize physique cream is directly after you shower. Make use of it before you decide to dried out off, or following a delicately towel drying. This will assist to lock the moisture content through the shower area in your pores and skin, increasing the key benefits of the moisturizing lotion. It will also need which you use less of the item.
  <a href=http://www.cercopublicidad.com.ar/ejemplos/asp/test.asp?p=50-Cialis-Dosage-Kamagra-Oral-Jelly-Paypal-Lovegra-Opinie/>Cialis Dosage</a>
  Keep the foods that you are likely to utilize in your juice extractor out where you could discover their whereabouts. Out of sight has run out of mind when you ensure that it stays where you may look at it, you are going to be a little more keen to consider to help make your new window of healthy liquid.
  <a href=http://www.codeloft.com.br/voxfiles/classes/gallery.php?raaa=587-Viagra-Schweiz-Cialis-Apotheke-Zürich-Kamagra-Oral-Jelly-Nebenwirkungen.html>Viagra Schweiz</a>

  Publikavo Brandonwek, 2018 vasario mėn. 04 d. 17:57 (prieš 3 metus)

 • <a href=http://www.phj-glas-klima.dk/free-running-730.html>Free Running</a>
  Should you need initially several weeks lease, last a few months lease as well as a down payment, to be able to rent a home, question the property owner about perhaps paying the final several weeks rent with time. By adding a couple of 100 bucks to each month's transaction, you can get that new position, without needing to have all the money in the beginning.

  <img>https://www.rompantiek.nl/images/rom2/15230-puma-suede-zwart-dames.jpg</img>

  To deal with your signs or symptoms properly, try out a Mediterranean diet program. Studies show that joint inflammation sufferers who change to the dietary plan see their signs or symptoms easily decrease, and have a far better experiencing all round. The Mediterranean diet plan is high in wholesome fatty acids and whole grains, which your system needs to boost your versatility and general health.

  <img>https://www.phj-glas-klima.dk/images/phj2/21831-nike-free-run-3-womens.jpg</img>

  Publikavo Jamesmop, 2018 sausio mėn. 10 d. 02:41 (prieš 3 metus)

 • <a href=http://www.rusenst.ru/css/footer.asp?s=303>Igf 1 Lr3 Review</a>
  In relation to wine, you most likely realize that it ought to simply flavor excellent. Nonetheless, are you aware of the ways for you to care for and choose the best red wine? If not, this information is jam packed with fantastic suggestions to provide you started out with the industry of vino!
  <a href=http://www.abilitycraft.com/Scripts/common.asp?c=44>Hygetropin Kaufen</a>
  Never ever hurry your bath room time. Allow yourself sufficient time to use the toilet, as the quicker you speed, the harder you are going to force. Pushing can cause huge pain, irritation, and irritability of your piles. Inducing the minimum quantity of strain probable is the simplest way to ease on your own of this distressing condition.
  <a href=http://www.dermatokozmetoloji.org/foto/button.asp?sayfa=366>buy igf lr3 online</a>
  As dentistry science advances, you've reached understand how the alterations have an effect on you and can boost your lifestyle. With a little luck this information has explained you a few things you didn't learn about dental care. The teeth are essential areas of your overall health and you've reached take care of them for a lifetime!Keeping Your The teeth In Good Shape Is Not Hard
  <a href=http://www.marinabeatriz.com.br/footer/get.asp?as=133-Kigtropin-Hgh-2017-Getropin-100iu-Igf-1-Test-Kit-Uk/>Kigtropin Hgh 2017</a>

  Publikavo Timothyvax, 2017 gruodžio mėn. 31 d. 10:03 (prieš 3 metus)

 • <a href=http://www.hilal-media.de/591-michael-kors-taschen-braun-gold.php>Michael Kors Taschen Braun Gold</a>
  To get a better appearance when implementing your eyeshadow, utilize primer initial. Primer will offer the eyeshadow a much area and will build a sleek outcome. It will also create your eyeshadow colour appear brighter and a lot more lively. Be sure to go with a primer designed specifically to be used on the eye.

  <img>https://www.brittaochmalitta.nu/images/bri2/10839-nike-free-powerlines-ii.jpg</img>

  You should consider your body from the wines, not the color when pairing food items with wine. Normally the deeper the colour of your red wine, the bigger the body of your red wine. Lighting bodied wines are the best with lighter in weight meals. Strong wine beverages go best with steaks and pastas with daring sauces.

  <img>https://www.krafttraining-tricks.de/images/kra2/10955-adidas-schuhe-damen-weiß-pink.jpg</img>

  Publikavo GregoryLef, 2017 lapkričio mėn. 22 d. 21:18 (prieš 4 metus)

 • jebgvwu

  http://www.paniersnature.fr/adidas-jeremy-scott-instinct-hi-914.html
  http://www.eccellenzabirra.it/236-puma-suede-platform-black.html
  http://www.hoofers.co.uk/094-jimmy-choo-wedges-shoes-sale.php
  http://studio-14.it/119-ralph-lauren-tops.html
  http://www.mujerzapatosaltos.es/538-zapatos-louboutin-replicas.asp

  <a href=http://www.countryfarms.co.uk/nike-free-3.0-v3-mens-918.htm>Nike Free 3.0 V3 Mens</a>
  <a href=http://www.houseofkids.fr/362-nike-air-force-jaune.html>Nike Air Force Jaune</a>
  <a href=http://www.gressoneywalserfestival.it/772-hollister-firenze.html>Hollister Firenze</a>
  <a href=http://www.cost2insure.co.uk/nike-free-flyknit-3.0-review-2015-530.html>Nike Free Flyknit 3.0 Review 2015</a>
  <a href=http://www.nikefreerunvendita.it/nike-lunar-gato-2-665>Nike Lunar Gato 2</a>

  Publikavo RobertannoX, 2017 lapkričio mėn. 21 d. 01:48 (prieš 4 metus)

 
Archyvas
© Arkadijus Vinokuras, 2011 - 2021 | www.vinokuras.lt | Web Sprendimas: ATO.lt design