Susisiekite su manimi: arkadijus@vinokuras.lt
Arkadijus Vinokuras
Arkadijus Vinokuras - Užrašas
Blogas » A.Sakalas. Džinas jau išleistas iš butelio

A.Sakalas. Džinas jau išleistas iš butelio

Paskelbta 2012 balandžio mėn. 30 d. | 2 koment.

Žymės: , , ,

Tokią išvadą galima padaryti perskaičius Arkadijaus Vinokuro straipsnį apie Respublikos prezidentės išsakytą mintį apie teisėjus: „Teisėjai turi būti vertinami ne tik griežtai, bet ir adekvačiai. Už pasisakymus atleidinėti iš darbo... Tik už žodžius aš nieko neatleidinėju“.

 

Arkadijus Vinokuras savo straipsnyje pademonstravo prezidentės žodžių galimą  praktinę realizaciją. Iš tiesų, jei Valstybės tarnautojai   N. Venckienei leidžiama savo kolegas,  kitus valstybės tarnautojus, plūsti ir  užgaulioti, tai kodėl bet kuris eilinis pilietis negalėtų užgaulioti kito valstybės tarnautojo, šiuo atveju Respublikos prezidentės, kuri turi tokį patį teisinį imunitetą, kaip ir teisėja N. Venckienė, jei Konstitucijos 29 straipsnyje sakoma:

 

„Įstatymui, teismui ir kitoms valstybės institucijoms ar pareigūnams visi asmenys lygūs. Žmogaus teisių negalima varžyti ir teikti jam privilegijų dėl jo lyties, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų pagrindu.“

 

Iš čia  išvada, jog N. Venckienės, A. Vinokuro, bet kurio Lietuvos piliečio  pilietinės teisės yra tokios pat kaip  ir prezidentės. Jos visiems yra vienodos, nežiūrint jų socialinės padėties. Skiriasi tik jų Konstitucijoje aprašytos pareigos.

 

Todėl nemanau, kad Arkadijų Vinokurą galima bausti už žurnalisto etikos pažeidimą ar  už prezidentės įžeidimą. Pati prezidentė, leisdama teisėjai N. Venckienei užgaulioti savo kolegas,  išleido džiną iš butelio. Dabar jai derėtų tą džiną sugrūsti vėl atgal į butelį. Ji, suprantama, to nepadarys, todėl jos žodžiai pradėjo naują santykių tarp pareigūnų  erą.

 

Galima, žinoma, abejoti ar A. Vinokuro pasirinkta forma yra pati tinkamiausia, bet ar kuris nors aukštas (ar nelabai aukštas)  valstybės pareigūnas reaguoja į   nepriekaištingos formos kritiką? Jei žinote tokį, tai praneškite visiems jo pavardę, kad galėčiau jam siųsti padėkos ir pasveikinimo laiškus.

 

Todėl  A. Vinokuro pasirinkta netradicinė išraiškos forma gali būti startu naujiems santykiams tarp valstybės pareigūnų. Bet toks startas prasidės tik tada, jei prezidentė atsitokės ir nustos pateikinėti save kaip absoliutų monarchą ar kaip Lietuvos politbiuro Generalinį sekretorių.


Publikuoti komentarą

Komentarai

  • Balandis 15 d, 2010Tėra dvi taisyklės apie auiibtotinks:1. Nevartoti antibiotikų.2. Jei tai neišvengiama, vartoti antibiotikų kaip įmanoma mažiau. ik ligoms gydyti – ir tik su gydytojo receptu. Be recepto jų apskritai gi nenusipirksi Teoriškai, bet ne praktiškai. Žmonės antibiotikų prasimaino įvairiais keliais: kas turi gydytojų pažįstamų, išsiprašo receptų; turi jų užsilikusių nuo ankstesnio gydymo, kuriuos po to vartoja kada nori; blogiausias variantas parsiveža arba jiem parveža iš Kaliningrado srities, kur kai kuriose vaistinėse galima receptinių vaistų įsigyt ir be recepto.Blogiausia, kad mamytės vaikeliui peršalus, t.y. pasigavus virusiuką, puolą jį šerti antibiotikais, nes o kaip kitaip išgydyt? O kartais ir gydytojai elgiasi įdomiai. Pernai per Velykas pasigavau kažkokią keistą ligą, niekaip nebuvo galima numušti virš 40 besilaikančios temperatūros. Galiausiai apsilankius pas gydytoją man pasakė, kad tai kažkoks virusinis susirgimas, gydyti nelabai ir yra kuo (toliau gerti arbatas, gulėt lovoj, itin aukštą temperatūrą numušti priešuždegiminiais preparatais), BET, išrašė kažkokių antibiotikų (virusinei ligai gydyti), jei liga nepradėtų trauktis. Kaip paaiškinti tokį sprendimą? Žinoma, išgyjau ir be antibiotikų, kurie visvien būtų nepadėję.

    Publikavo Wfwe, 2013 liepos mėn. 12 d. 08:48 (prieš 8 metus)

  • bausti negalima,pasigaileti..:)

    Publikavo dona, 2012 gegužės mėn. 01 d. 10:16 (prieš 9 metus)

 
Archyvas
© Arkadijus Vinokuras, 2011 - 2021 | www.vinokuras.lt | Web Sprendimas: ATO.lt design