Kodėl net laimingai susituokusius kankina erotinės fantazijos apie nepažįstamuosius? Ar tai neištikimybė?
Atsakymas:
Fantazijos nėra neištikimybė. Atvirkščiai: fantazuojant abiems ir to nebijant prisipažinti vienas kitam, galima stimuliuoti geismą, jausti pastovų erotinį jaudulį. Bet tokiam išsipasakojimui reikia ir drąsos, ir vienas kito supratimo. Ypač supratimas vaidina svarbų vaidmenį. Na, visų pirma, kad išvengtumėme situacijos, kaip antai moters, išsipasakojusios savo vyrui savo fantazijas. Atsakymas buvo visiškai idiotiškas: „Tu prakeikta kekše“. Kiek galima būti atvirais vienas kitam, nusako vyro ar moters vidinių kompleksų kiekis. Paprastai, nepasitikintys savimi ar santykių tamprumu poros sunkiai toleruoja fantazijas, kurios jų supratimu grasina poros stabilumui, vyro ar moters savęs suvokimui.
Mat tokios fantazijos, kur mintyse dalyvauja kiti žmonės, turi du galus: troškimas gali išties būti nusivylimo savo partneriu išraiška. Dažniausiai neįgyvendinamų seksualinių troškimų, todėl toks atviravimas ir sukelia stipresnį geismą.
Kita vertus, ar mes tikrai esame monogamiški tvariniai? Gal monogamija yra tik tam tikro amžiaus socialinių santykių – šeimos dvejumo sampratos įtakotas apynasris seksualumui? Fantazijos apie kitą žmogų dažnai su jam priskirtomis savybėmis neturinčiomis nieko bendro su realiu gyvenimu, kaitina aistras. Laužymas stereotipų, peržengimas visokiausių tabu fantazijų pagalba yra niekas kita, kaip simbolinis išsilaisvinimas nuo pastovios aplinkos ir savikontrolės. Tai uždega bent akimirkai, bent lovoje. Išlaisvina. Atpalaiduoja.
Erotinės fantazijos kyla ir dėl retų seksualinių santykių. Vėlgi, ne viską ir būtina pasakoti, bet, jeigu abu pasitikite vienas kitu ir nebijote pavydo antpuolių, abu jaučiaties saugiais – pirmyn.